Откога бебета започват да разпознават мама?

  • 5 906
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
според мен от самото раждане бебетата правят разлика между мама и всички останали.
На един по-късен етап почват да осмислят кой е баба, дядо, тати и .тн.
Но мама от самото начало.

# 16
  • Мнения: 62
От първия миг като те погледне!

# 17
  • Мнения: 3 929
Свекърва ми ми каза, че бебетата познавали майките се от 2-я ден след раждането, в начолот по миризмата и гласа. Моят бебшор ме познаваше от мига, в които ми виждаше силуета - на около 2 седмици. В момента, в който не бях в полезрението му или се обърнех с гръб, започваше да плаче. Мъжът ми се бъзикаше, че щял да направи маска с очи да ми сложи на гърба, за да лъже детето, че съм с лице към него. Знаех, че ме разпознава, защото другите да се обръщаха с гръб, не реагираше, но щом видеше, че се отдалечавам...малей.........

# 18
  • Мнения: 308
според мен още от самото раждане съществува някаква връзка между детето и майката

# 19
  • Мнения: 2 211
От раждането още.

# 20
  • Мнения: 5 026
 Мисля, че нас ни разпознават само по миризмата Simple Smile И аз съм си задавала този въпрос. А баща си разпознаваше по гласа.

# 21
  • Мнения: 35 968
черти - не зная, но гласът ми го разпознаваше в родилното Simple Smile

# 22
  • Мнения: 35
ами първо момичета са малко по-напред от момчетата. визуално разпознаване около 6ти месец. разпознаване на татковци мисля беше около 7-8м. гласа ти го познават наиситна, но нали знаеш слухово възприемаме около 7% от информацията около нас.

# 23
  • Мнения: 510
Ако става въпрос за визуално разпознаване, при нас беше около 5-6 месец.

# 24
  • Мнения: 949
според мен още от самото раждане съществува някаква връзка между детето и майката
newsm10
А от 1-2 месеца разпознава и баща му.

# 25
  • Мнения: 356
Свекърва ми ми каза, че бебетата познавали майките се от 2-я ден след раждането...

   Аз съм на същото мнение, четох го в една книга. От 2-я или 3-я ден е установено, че детето разпознава майка си по миризмата. Grinning

# 26
  • Мнения: 903
Според мен бебето си познава мама още от коремчето... за другите членове на семейството мойта бебка започна да познава баща си от 2 месец, а останалите в последствие, а сега вече реве в чуждите хора и според мен е съвсем нормално, все пак тепърва ще опознава света... Peace

# 27
  • Мнения: 1 353
Съзнателното разпознаване според мен става след 2-3месец

Общи условия

Активация на акаунт