Отговори
# 45
  • Мнения: 572
Net, благодаря ти, явно трябва да се подготвя да не ходя без пари - аз не винаги се подсигурявам така да се каже  Laughing. Е гати, колкото и да дава човек на държавата, тя пак ще му иска и иска. Сега пък да си платим за болничния...Просто ще полудея.
Да пази Господ, че не издържам вече.
ClanG, за гимнастиката - ами ако ме пуснат в болничен от утре, смятам да проуча къде и за колко да ходя на гимнастика за бременни, онази с топката. Засега обаче не мога да правя, защото вкъщи сме на паркет и нямаме килим и блокчето ни е много студено по принцип. Вече ми иде да си включа отопление...само се разкарвам с едно одеало напоследък.
Момичета, молете се да ми дадат утре болничен и да не ми се налага да се занимавам с бизнес цели вече  Praynig!!! Аз съм изцяло на вълна бебе.............

# 46
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Здравейте и от мен момичета,
Миналата седмица пътувах на около 400 км разстояние (близо до Хасково) и много кофти ми беше. Не си струваше риска и сигурно ще отложа пътуването до София, което планирах за следващата седмица. С предишната ми бременност пътувах на две седмици Добрич - София обратно до осмия месец, а сега нещо не мога да издържа. След пътуването нещо много ми тежеше отдолу и не можех да стоя права за повече от 10 минути, но после с повече лежане положението сякаш се нормализира. А и с тия бебета в колата дето само мрънкаха за нещо....
С две думи се пазете и не предприемайте излишни рискове! Аз малко "небрежна" си падам за някои работи, но сега направо се уплаших!

# 47
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Понеже Виргинити заговори за баба си, ще се оплача и аз от моята.. Първо, около три месеца ме изнудваше да пътувам да я видя и да й покажа децата. Пътувах три дни, после една седмица не можех да се съвзема и осъзнах, че изобщо не е трябвало да се оставям да ме манипулира така.
После ме подпитваше дали по погрешка било станало третото бебе, та на мен даже обидно ми стана. То верно, че всеки втори като ме види бременна да бутам количка и това си мисли, ама защо и собствената ми баба трбява да ми го навира в очите по такъв обиден начин.
Капак на всичко беше като тръгна да ми обяснява колко вредно било да кърмя докато съм бременна и да ми привежда примери за нейни познати, които били родили увредени деца, защото кърмели докато още не знаели, че са бременни. Такива намеци и натъртвания... идеше ми да .... добре че имам висок праг на толерантност и премълчаване.
Сигурно за добро го мисли жената, ама толкова да не се усеща...

# 48
Това с даването на акъл е изключително популярно. Обаче, да ви кажа, имало и не толкова страшни раждания, дето живота на бебето и на майката не висят на косъм, и т.н. Вчера поливахме едно новородено бебе. Като чух как е минало раждането щях да падна от смях и тайничко завидях.
Та значи събрали се на таткото приятелите да гледат Левски - Челси оня ден. И точно почнал мача и жена му казала - абе нещо ме придърпва, от време на време даже малко ме боли. Абе то може да те придърпва, ама Левски веднъж играе с Челси в София, така че като свърши мача ще си говорим пак. И момичето кво да прави - гледала и тя мача. После си изпратили гостите и се почнало едно чудене какво да правят и все пак решили, че така и така няма задръствания, поне да отидат до болницата. Е в 12.30 отишли в болницата и в 1.05 си имали бебе.
А дано и ние така

# 49
  • София
  • Мнения: 375
Sarra , сега виждам разговорите за болничния и доста се учудвам че искат пари. Аз от 18-ти съм болничен, който няма да прекъсвам. Тогава ми дадоха за 7 дни, а вчера ходих да си взема от 25 септ. до 23 октомври (когато ми започва този по майчинство), това са 28 дни и минах през комисия, но никакви пари не са ми искали. Даже само се подписах на един болничен лист и вчера просто си взех документа  Thinking

Стискам палци въпреки всичко да си вземеш болничен!

А за даването на акъл, добре че свекървата е далече, иначе има практиката постоянно да ми казва какво да правя и разни суеверия.. ужас направо! Изобщо не искам да ги чувам тези неща, наистина се набиват в главата колкото и да не вярваш.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 893
ей момичета наближава декември  Hug
гледам повечето сме към 30-та седмица вече  newsm44
кога минаха тея 30 седмици?! newsm78
остават 10тина и почвам май вече да нервнича и да губя търпение atwork
нищо не сме купили...само количка .ама свекито нали държи да участва активно...
щяла да напазарува като вляза в болницата Shocked и аз се притеснявам как ще успее
зимата за 3 дена да купи всичко да го изпере и да го изглади??и да стерилизира останалите неща....
поне вече имаме микровълнова newsm44 аз май забравих да се похваля....
че и не сме боядисали още...и кошарка нямаме....
ама дано да изчака бебче до декември и да не ми обръща внимание  Joy

# 51
  • Мнения: 333
Даниела, благодаря за линка само дето вчера от чудене дали му е порсанала пишка или е някакъв лъч на екрана, забравихме да коментираме сантиметрите  Sick. ClanG e права - послушайте я. Момичета много се драматизира това раждане. Когато имаме здрава майка и здраво бебе, какво значение има че сме покрещяли здравата не мога да разбера. Мисля че се оплакват хора, които не са преживяли хронична болка от която няма отърване  ooooh! . Не се плашете от нещо което ще свърши за ден, два. Важното е - ЗДРАВО БЕБЕ, ЗДРАВА МАМА. Край на цитата. Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 6 803
Абе хора, щом жените се навиват на второ и на трето, какво се плашите толкова? Значи не е толкова страшно, всичко се забравя като видиш и гушнеш бебето, спокойно!!! Wink

# 53
  • Мнения: 1 768
Абе хора, щом жените се навиват на второ и на трето, какво се плашите толкова? Значи не е толкова страшно, всичко се забравя като видиш и гушнеш бебето, спокойно!!! Wink


Ти нали си жена с опит.Я,кажи ама 4естно,болките при раждане като силни менструални болки ли са,или о6е по ужасни.Понеже аz винаги съм била със силни менструвални болки,4ак съм припадала и да може горе долу да си представя..
А Клемс между другото трябва да 4ерпи6,виж,4е поzнах о6е рано рано,4е 6е си има6 син. Mr. Green

# 54
  • Мнения: 3 323
Добро утро!
Е, ядосах се вече - пиша,пиша и като публикувам - връзката със сървара прекъсната! Цяла седмица вече така прави!
Фапу, не се ядосвай! Кажи на тези "доброжелатели " че вместо да миеш малката ново сте си направили! Помниш ли мен като ме обвиниха че раждам деца за да ме храни държавата? Майната им!
Аз пък никой не ме разпознава че съм бременна, мислят си че съм си дебела (не че не съм, де). На вилата като бяхме отпуската ме среща една девойка дето от деца се знаем и ми вика що си се запуснала така да надебелееш? Бе викам не съм дебела, бременна съм! От бременноста с Кардам ми останаха едни 25 кила в повече и сега всички си мислят че съм просто още по дебела. Пък аз не само че не се срамувам ми - напротив гордея се че ще ставам МАМА! Ще взема да си сложа верно една пола и едни подпетени мъжки обувки та поне да е ясно на всички за какво иде реч! Тогава никой няма да ме пита...
Айде лек, успешен и пълен с весели неща ден на всички!

# 55
  • София
  • Мнения: 6 803
  bouquet
АбЦИлиутно, ще трябва да почерпя!  Laughing
Аз раждах секцио, за нхормално раждане нищо не мога кажа, но пък сексциото си е оперцаия, боли си 10 дни твърдо, всеки ден след 5тия болката намалява. Към 8 ден можех да се обърна да спя настрани, до тогава само по гръб, беше малко изнервящо това.  Wink Всеки има различен праг на болката, истината е, че първите 2-3 в болницата като ставах ми причерняваше от болка /това при самото ставане и сядане/лягане/, но пък като вървях се чувствах много по-добре. Като седях или лежах, де факто нищо не ме болеше, т.е. болката си беше най-много при ставане, сядане, лягане, което си е един момент, т.е. изтърпява се. Абе хич не се чудете колко боли, ами си мислеъте колко е сладко бебето и как ти иде да го изядеш направо от целувки.  Laughing Heart Eyes Heart Eyes Въобще не съм си мислила за болката, нито преди да родя, нито след това. Приемаш я като даденост и точка. Както сега приемаш всички неразположения с брееменността.  Laughing

# 56
Ще взема да си сложа верно една пола и едни подпетени мъжки обувки та поне да е ясно на всички за какво иде реч! Тогава никой няма да ме пита...

newsm62
 Momi4eta, stava vreme za jaketa.. v4era obikaljax naprazno magazinite i ima 2 vazmojnosti, ili na tati jaketo da nosim, ili s jilet4iza da umrem ot stud.
Vie namerili li ste si ne6ti4ko?  newsm78

# 57
  • София
  • Мнения: 6 803
Не ми говорете за якета...нямам грам идея какво ще правя. За сега си нося дънковото съко, естествено не го закопчавам, но пък не е и студено. А като стане студено...въобще не знам. А якето на мъжа ми - изключено!!!  Naughty Освен, че съм бременна, остава и да съм повлекана, тц, все ще  изнамеря нещо...замислила съм една дебела, дебела жилетка да си купя, от тези подплатените, ама готина и по възможност да е тип прегурни ме. Само дето не съм виждала това, което търся никъде.  Joy

# 58
  • Мнения: 3 323
Да, Веси, точно като менстурални болки са но в интерес на истината много по силни. Не знам при теб колко силни са били , то зависи и от прага на поносимост. Мен също ме боли като ми идва , тези са същите. А като усетиш че много ти се ходи до тоалетната значи очаквай до 10-20 минути да се срещнеш с едно ЧОВЕЧЕ, което си чакала цели 9 месеца. И когато ти се усмихне с беззъба устица и те погледне с влюбен поглед, който е изцяло и само за теб, ще забравиш колко си се притеснявала и плашила от някакво си раждане. Повярвай - това плаща всичко което си изтърпяля през всичкото време на очакването. Ще разбереш че заради тази "плюнка" човече ще имаш сила и планина да повдигнеш само заради щастието да ти се усмихне...
Малко натуралистично стана (за което се извинявам), но скоро ще имаш възможността да кажеш така ли е.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 893
и аз все още се събирам(без да се закопчавам естествено) в 2-3 якенца есенни
а за зимата ако скове студ имам 2 еко палта "кожени"(от косматите) тип пелерина
та мисля че ще се събера в тях  Thinking
а да не ви казвам че може и по блузка с дълъг ръкав да изкарам
аз яке още не съм сложила-топло ми е все още  sweating , явно от нарушените функции на щитовидната жлеза Thinking защото като гледам всички около мен са с якета и ме гледат странно  Mr. Green

сега се замислих че коженото палто си е кожено, а на тези с козината защо пак се казва кожено? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт