Частни училища-информативно-дискусионна тема 45

  • 37 285
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 744
Айде пак детинщини и трити постове...
Ежко, не мисля, че право на мнение се дава на база възраст на децата. В чест на истината като  написах горния пост и аз си го помислих- жената е с повече опит от мен, има ли смисъл да давам акъл. Но не обичам да трия и го оставих.
Да, гледната точка се променя, опит се трупа, нещата се наместват. Но честно казано на тема изискващ изнервен родител дали детето е на 6 или 16 съм сигурна, че има общи неща. Като се започне с това, че най-важно е спокойствието на родителя за добруването на детето. Не че помага като го чуеш отстрани, даже повече дразни.
И както е истина, че "проблемите" и "опита" с ПУКче ви се виждат смешни, така на човек на 60 "проблемите" и "опита" ви с деца в прогимназия са абсолютно същото Wink

Относно СС- нищо против училището и искрено се радвам за часовете по изкуства, защото всички деца имат нужда от тях. Евала на ръководството. Но не ли усещате как омаловажавате училища като Фюжън, които разработват специална програма, имат отлични учители и работят денонощно с вашето тропкане с краче "ама то и при нас го има същото!"?  А за представленията имам собствено мнение, но няма да споделям, защото знам знам как хранят егото на родителя (и моето включително, не съм извънземна).

# 736
  • Мнения: 5 940
Пипи, споко бе!
Никой не тропка с краче. Не си разбрала. Освобождаваме ти територия за изява. Имаш пълното право да си изживяващ трансформациите, давайки съвети.
Който иска инфо ще ни намери и на лични.

# 737
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 744
Пипи, споко бе!
Никой не тропка с краче. Не си разбрала. Освобождаваме ти територия за изява. Имаш пълното право да си изживяващ трансформациите, давайки съвети.
Който иска инфо ще ни намери и на лични.
Не знам с какво предизвиках подигравки и снизхождение, че и оттеглянето ви от темите. Нищо драматично не съм написала, даже за последните седмици сигурно имам общо 5 поста в тази тема.
Но нека де, то тези теми откакто се помня са все някакви битки на егото и минимална информация за ЧУ. Но са полезни и се извлича нещо понякога, затова още ги прецъквам.

 В крайна сметка постовете бяха към Blue, тя ги е прочела и е напълно способна да реши какво да си "вземе" и какво да остави. Останалото са безсмислици.

# 738
  • Мнения: 5 940
Пипи, не реагирай свръхемоционално. Но ако е имало малко информация, какво правиш в тази тема изобщо!
Обидното в цялата работа е, че на теб конкретно ти е обръщано внимание и ти е помагано, както на никой друг потребител в тази тема, от повечето активно и отдавна участващи тук.
А оттеглянето не е свързано само и конкретно с теб. Последния ти пост и отношението ти доказва, че участието тук в един момент се изчерпва и е безсмислено. Просто всичко с времето си. Нашето вече е за други теми. Абсолютно нищо лично няма.

# 739
  • София
  • Мнения: 5 260
Татко Мецан, при нас в Иззи също представленията са уникални. Разбира се е много по-малко училище, но таланти не липсват Wink


Не се изнервяйте само.

# 740
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 310
В ПБ от класа на детето не е останал никой, а от 19 деца, сега 6 клас са десет. Там е приятно и няма зор. Ще трябват уроци за 7 клас, но може да е вариант...

# 741
  • Мнения: 6 323
Татко Мецан, при нас в Иззи също представленията са уникални. Разбира се е много по-малко училище, но таланти не липсват Wink


Не се изнервяйте само.

Страхотни са децата, Рейни, браво!
Точно за такова ниво става въпрос, но...в СС това го направиха ПУКчета, 6 годишни, всички до едно. Това е малката разлика, тези дечица са по-големи, което не ги прави по-малко страхотни, разбира се. Ама вземи го направи това със 6 годишни!
Имам и аз клип, който ако кача, веднага ще се види за какво говоря. Но никога няма да го кача по понятни причини, не мога да изтипосвсам деца и учители в нета без изричното им съгласие, а дори и със съгласието им не бих го направил.

# 742
  • София
  • Мнения: 5 260
Нямам клипчета само с ПУКчетата, а при нас миналата година това бяха 15тина деца Grinning В първите минути на клипчето са ПУК и 1ви клас. Пак казвам, няма как да се сравняваме с училище, като СС (70 деца срещу 20тина, нямаме я масовката). Винаги ми е харесвало колко се стараят малките и колко се стараят учителите да ги подготвят.
Аз качих клипа тук, защото е събрано съгласието, а и е от официалната страница на Иззи във фейса. За протокола гледах клипче от 2019 на откриването на учебната година на СС, та знам за какво ми говориш Wink
В крайна сметка, не всичко е само учене, трябва и развлечение, а аз съм много учудена колко много талантливи деца има Simple Smile

# 743
  • Мнения: 6 323
Да, разбира се, че са много талантливи децата и таланти има във всички училища, въпросът е, че не всички училища могат да извадят талантите на показ.
А за масовката не си права, въпросното представление, за което говоря, беше само на нашия клас - 16 деца. Всеки клас си имаше собствено тържество. Та не е до бройки деца.

# 744
  • София
  • Мнения: 5 260
Не ме разбра, имам клип само на малките ПУКчета, където изнасят представление, но е един клас и Иззи не правят клас по клас клипчета, а едно цяло с отделни моменти от всички класове. И при нас всеки клас изнася представление, но всичко е доста по-кратко. При вас е масовка, защото са много класовете, то ми се зави свят, като видях колко родители имаше Grinning Пак казвам, не искам да си мерим къде децата са по-талантливи или къде представлението е по-хубаво, коментарът е по-скоро да не остават с впечетлението, че в по-академичните училища не се обръща внимание на изкуството. Напротив, дори много се стимулира. В подкрепа имах клип, който мога да споделя Simple Smile

# 745
  • Мнения: 6 323
коментарът е по-скоро да не остават с впечетлението, че в по-академичните училища не се обръща внимание на изкуството. Напротив, дори много се стимулира. В подкрепа имах клип, който мога да споделя Simple Smile

Точно така, напълно съгласен.

# 746
  • София
  • Мнения: 17 368
За ОТ от познати, чието дете е в училището от 1-ви клас, информацията ми е, че няма преса върху децата, а в същото време се работи там, където имат затруднения.
Подчертавам, че не е от първа ръка информацията.

Аз от първа ръка мога да го потвърдя.

# 747
  • Мнения: 493
Здравейте,
осмелявам се да  попитам за съвет.
Малко неподготвени, записахме детето в КО, но му идва доста нагорно.
Смятах, че ако попадне в една изискваща среда, това ще му подейства стимулиращо, ще го амбицира и ще дава максимума от себе си.
Уви, сгреших. Трудно му е и това по-скоро го демотивира. Аз пък му се дразня, че не се справя и често стигаме до конфронтации.
Мисля, че би било по-разумно да сменим училището.
Дали можете да препоръчате някое, в което хем да изискват учене, но хем пък да не ги изстискват съвсем?
Чудех се за Светлина, Св. Наум ...
Предварително благодаря.

Здравей. Аз много харесах Светлина . Колебаех се между него и ОТ. В крайна сметка избрах ОТ по много лични причини. И само времето ще покаже дали избрах правилно.
Но препоръчвам горещо и Светлина. На база лични наблюдения, проучвания и мнения на познати. Задължително го посетете, вижте на място. А тук има и потребители, които ще ви споделят лични впечатления от първа ръка.

# 748
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 744
Ей, не знаех, че си имате училище, мимикона. Честито и на късмет да ви е!

# 749
  • София
  • Мнения: 62 595
Щом ръководството е ок с това отношение към децата, аз също щях да си преместя детето. Така, както са описани нещата, всяко друго училище би било по-добре, ако отношението е добро към децата. Не мога да приема хокане и обиди към децата по никакъв начин, а ръкооводството да е наясно и да го толерира, съвсем.

Общи условия

Активация на акаунт