🍽️ MasterChef 🍽️ България - сезон 7, тема 1

  • 34 907
  • 738
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 997
Никак не ми харесва това групиране на кастингите. При други условия човек би взел престилка за добро представяне, а сега само един взима - много рядко двама. Момчетата в началото заслужаваха и двамата, според мен, а и така изглеждаше и според шефовете. Същевременно Капитонова и нейните ... сирники. Аз следя тик ток и потенциала ѝ ми е ясен. Освен някоя овесена каша или тост с авокадо трудно би се справила с друго. За сеир и зрители я избраха, а и защото и двете са тик-токърки и се хапят. Самочувствие без покритие и определено не е за този формат.

# 151
  • София
  • Мнения: 9 560
Според мен са избрали този начин за подбор на участници заради пандемията. Така не се струпват много хора на едно място, както беше в предишните сезони.
Както винаги има интересни участници, подценени и такива, на които мястото им не е в МШ.

# 152
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Сега изгледах епизода, благодаря за линка!

Радвам се, че дадоха престилка на Диана отново, дано този път стигне по- напред.

Русата кошница домакиня- предприемач с косите над яденето... Не мога и не мога да приема, че допускат такива неща в кухнята! Иначе се справи наистина добре, още повече в съревнование с ресторантьора.

Отбор Десерти.... Хммм. Гергаанааа еее тооолкооова обяснителна и бааавна. Респект за другото момиче със свалените 80 кг! Надявах се тя да спечели този кръг, но Гергана е влогър- млогър, очевидно само на такива залагат този сезон. Шуменецът с тази планина от палачинки и шоколад- ако беше друга презентацията, можеше и да успее.

Сърф енд търф- едната пренавита, другата обрана. Не съм доволна, че и на двете дадоха престилки, не ми харесват и двете.

Чужденците много сладки и двамата. Стана ми мъчно за виетнамчето. Мая е много симпатична, но подозирам, че ще е злобно човече.

# 153
  • София
  • Мнения: 1 017
Аз също си мисля, че и двете момчета от първия епизод трябваше да ги пуснат, не само едното. Също така считам, че и виетнамеца трябваше да продължи, беше голям симпатяга, аз също бих опитала супата му.
Отбор Кюфтета бяха страхотни, много свежи.
На мене също ми направи впечатление, че пускат разни "звезди" от тик-ток и инфлуенсъри, определено на реклама бие, но ще видим нататък как ще продължат.

# 154
  • София
  • Мнения: 84
Аз се радвам, че другото момче не го допуснаха - изтръпнах докато го гледах как сакато реже зеленчуците, особено в паралел с другото момче с ръкавиците и премерените движения. Не бих го гледала, ако има още подобни тикток лигльовци и лигли като него и рускинята със сирниките, която получи престилка за ксантан и хайвер в палачинка...

# 155
  • Мнения: 8 939
В този тип предавания не са важни само конкретните умения, а цялата история около участника. Нали трябва да има какво да дъвчат няколко месеца. Кастингите са да си попълнят квотите - майка домакиня с 3 деца, разведена кариеристка, напорист инфуенсър, талантлив младеж, военен бежанец, представител на друга култура, духовно израснал, вегетарианец/веган, свалени/качени килограми и представител на боди позитивити и т.н.
Всеки да си се разпознае в някой участник и да се чувства представен.

# 156
  • София
  • Мнения: 15 486
Ще е интересно да направят мастършеф само с кулинарни блогъри, тик-токери, ютубери, инфлуенсъри.... да покажат на живо уменията си. Щото е лесно да направиш две-три красиви, нагласени  снимки или видео от десетина опита, но на живо се разбира, може ли да го направи от раз, без  рецепти, без везни и грамажи и става ли за ядене. Simple Smile

# 157
  • Мнения: 3 997
Аз съм далеч от мисълта, че инфлуенсърите, занимаващи се с готвене всъщност не могат да готвят. Просто Виктория не се занимава с това, във видеата си е показала двайсет пъти сирники, тост с авокадо, овесена каша с нещо там и веднъж нещо с лаваш показваше. За мен за зрители и рейтинг я избраха. И не ме е яд, че е избрана, а че взима престилката на някого, който наистина би имал шанс напред.

# 158
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Тайна
Ето, сега нали част от избраните са точно такива...и народа пак е недоволен:)

# 159
  • Мнения: 687
Много се смях на един коментар във фейсбук: "В този сезон са само инфлуенсъри и тиктокъри. Един нормален пияница няма". Joy

# 160
  • Мнения: 6 493
Тая пък Борислава - спортната журналистка, ще го раздава супер перфекционист, вечно обвиняваща се...
От снощи Диана с ризотото ми хареса, дано тази година се задържи.

За виетнамеца ми стана тъжно, май беше и сам без подкрепа от роднини или приятели. Съобразителен се оказа и за мен чинията му беше интересна. Едва ли готви само азиатска кухня, от '84година живее в България.

Общо взето, една година вкъщи и всеки е решил, че готвенето му е ниво МастърШеф.Smiley

# 161
  • София
  • Мнения: 15 486
Тайна
Ето, сега нали част от избраните са точно такива...и народа пак е недоволен:)
Аз не се оплаквам, само където повечето са ми неизвестни или са от скоро.

# 162
  • Мнения: 7 232
Аз също не се оплаквам, никой от тези не ми е познат, нито ще тръгна тепърва да ги следвам из инстаграми, тик-тоци и т.н. Каквото видя от тях в МШ, това ще е.

# 163
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
И аз няма да тръгна да ги следвам или гледам, с такива неща не се занимавам. Но, както казах, предпочитам хора без досегашен опит с публиката, без комерсиализирането на едно подобно участие.

# 164
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Поне да бяха обявили, че МШ е за блогъри, влогъри и други гъри, та да се знае.

Диана се представи страОтно. Прияде ми се точно това ризото.

Защо са пуснали до представяне пред журито този Милан, който е професионалист? Все има нещо недоизкусурено в нашия формат.

Представянето по групи ми е по-интересно и разнообразно. Когато довършваха ястията индивидуално пред журито, беше доста скучно.

Ох, окапах клавиатурата!






Роу пита Хуан: "К´во е това там? К´во е товачка?"
Не мога да го приема за нормално и това е!

Бъркочът на виатнамеца изобщо не ми изглеждаше добре, още по-малко апетитно.

Общи условия

Активация на акаунт