Киста на яйчника – 3

  • 41 208
  • 628
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 77
Привет!

Какво друго освен Регулон ви е изписвано за спиране на цикъла при наличие на киста?

При мен има доста неприятни странични ефекти и утре ще говоря за смяна на препарата.

Кистата е започнала да се деформира и според лекаря се смалява. Мисля, че ще иска да продължа още на него.

# 511
  • Мнения: 28
Привет!

Какво друго освен Регулон ви е изписвано за спиране на цикъла при наличие на киста?

При мен има доста неприятни странични ефекти и утре ще говоря за смяна на препарата.

Кистата е започнала да се деформира и според лекаря се смалява. Мисля, че ще иска да продължа още на него.

Привет!

Зависи каква е вашата киста. Виждам че сте писала за спиране на цикъл. При мен кистата беше на жълтото тяло и целта беше при цикъл да се спука сама и с цикъла да си изтече. Така и стана след само месец от регулона изчезна, но той каза че поне 3 месеца ще ги пия, ако не се махне ще се оперира. Само регулон ми изписа. Какви са страничните ефекти? При мен нямаше.

# 512
  • Мнения: 77
Аз не го пия по обичайната схема, а 2 по 1 на ден, което спира цикъла изцяло.
Идеята е да нямам цикъл за да ѝ дадем възможност да смали първо и евентуално да се спука при следващите цикли.
За момента я водим фоликулярна.
Гърдите ме болят страшно много, имам проблеми със съня и разни други неприятни усещания, и се чудя ако съм на друг препарат дали ще ги има.

# 513
  • Мнения: 28
Аз не го пия по обичайната схема, а 2 по 1 на ден, което спира цикъла изцяло.
Идеята е да нямам цикъл за да ѝ дадем възможност да смали първо и евентуално да се спука при следващите цикли.
За момента я водим фоликулярна.
Гърдите ме болят страшно много, имам проблеми със съня и разни други неприятни усещания, и се чудя ако съм на друг препарат дали ще ги има.

И мен гърдите много ме боляха. Други оплаквания не съм имала. Звънни, за да разкажеш страничните ефекти и не се мъчи. Със сигурност ще ти е по-добре с друг препарат, а болката в гърдите е нормална.

# 514
  • Мнения: 77
Не знам някой сблъсквал ли се е с подобно нещо, но имам нужда някъде да го напиша, че започват да ми влияят малко зле на нервите неяснотите...

Кистата, която следим, заведохме като фоликулярна първоначално.
След около месец на Регулон тя си промени много формата. От кръгловата/овална, каквито са обикновено кистите, стана една неправилна силно продълговата форма.
Продължихме с Регулона още 10 дни.

На вчерашния преглед ново 20 - лекарят обяснява на помощник лекаря нещо за цистоцеле.
Въобще не бях чувала за това.
Накрая на прегледа (понеже вече бях казвала, че искам да правим бебе по принцип), ми изписва хапчета за стимулация и ми казва на коя дата от цикъла да дойда.

На излизане от клиника помощникът ми обяснява, че цистоцелето било мехурче...
Та, не било (явно) съвсем ясно, но ако е цистоцеле няма да попречи на забременяване, а ако е киста може би ще. Т.е. да действаме.

Чета после аз, че цистоцелето е пролапс на пикочния мехур, но някак не ми се връзва всичко.

Наясно съм, че на ехография пикочния мехур често засенчва яйчника, защото многократно са ме вдигали от стола да ходя да пишкам, защото не се вижда ясно яйчникът, но все пак...

Хем ми е радостно, че може да не е киста отново, хем ми е притеснено с тяхното обяснение за мехурчета и цистоцеле 🙄

# 515
  • Мнения: 28
Не знам някой сблъсквал ли се е с подобно нещо, но имам нужда някъде да го напиша, че започват да ми влияят малко зле на нервите неяснотите...

Кистата, която следим, заведохме като фоликулярна първоначално.
След около месец на Регулон тя си промени много формата. От кръгловата/овална, каквито са обикновено кистите, стана една неправилна силно продълговата форма.
Продължихме с Регулона още 10 дни.

На вчерашния преглед ново 20 - лекарят обяснява на помощник лекаря нещо за цистоцеле.
Въобще не бях чувала за това.
Накрая на прегледа (понеже вече бях казвала, че искам да правим бебе по принцип), ми изписва хапчета за стимулация и ми казва на коя дата от цикъла да дойда.

На излизане от клиника помощникът ми обяснява, че цистоцелето било мехурче...
Та, не било (явно) съвсем ясно, но ако е цистоцеле няма да попречи на забременяване, а ако е киста може би ще. Т.е. да действаме.

Чета после аз, че цистоцелето е пролапс на пикочния мехур, но някак не ми се връзва всичко.

Наясно съм, че на ехография пикочния мехур често засенчва яйчника, защото многократно са ме вдигали от стола да ходя да пишкам, защото не се вижда ясно яйчникът, но все пак...

Хем ми е радостно, че може да не е киста отново, хем ми е притеснено с тяхното обяснение за мехурчета и цистоцеле 🙄

Може да смениш лекаря за второ мнение.

# 516
  • Мнения: 495
Здравейте!
Имах нормален цикъл, който приключи на 08.11.
Няколко дни по-късно гърдите започнаха да ме болят отново, като на 14.11 вечерта рязко ме заболя корема ниско долу. Болката продължи около 30мин - подобна болка не съм изпитвала досега. След като отшумя, спряха да ме болят гърдите.
На 16.11 започна много бледо розово зацапване, което на следващия ден вече беше кръв.
Посетих гинеколожката си, според която съм имала задържан фоликул, който се е спукал - на видеозона всичко беше наред, освен че се виждаше течност при левия яйчник, която трябва да се изчисти (ако мога така да се изразя).
Кръвотечението продължава вече 4-ти ден и се чудя кога ще спре.

Някакви идеи, съвети?

# 517
  • Мнения: 473
А тя не ви ли изписа нещо. Това не е цикъл определено. И аз бих предположила спукана кистичка. Ами за мен трябва да го спрат хормонално.

# 518
  • Мнения: 495
А тя не ви ли изписа нещо. Това не е цикъл определено. И аз бих предположила спукана кистичка. Ами за мен трябва да го спрат хормонално.

Нищо не ми изписа, ще изследвам прогестерон в четвъртък.
Каза уж, че трябва да кървя още 1-2 дни докато се изчисти, но вече минаха, а и се усилва, та реших да отида на второ мнение в Токуда. Да видим те какво ще кажат Simple Smile

# 519
  • Мнения: 2 095
Зацапване ли е или кървене? Да не е овулаторно кървене?

# 520
  • Мнения: 77
Привет, момичета!

От доста време се каня да отида на профилактичен преглед при ендокринолога ми и си записах час за понеделник. Днес пуснах стандартните изследвания и излезе, че FT4 е нда нормата (това обяснява защо се потя като луда нощно време) и LDL холестерол също.

В нета чета, че противозачатъчните препарати (аз бях на такива за спиране на цикъла) свалят нивото на FT4 🤔 но дали е така или точно обратно?

Високият холестерол мога да го обясня с тях.

Някой дали си следи щитовидната жлеза?

# 521
  • Мнения: 473
Аз съм с фт3 и фт4 в Долна Граница и аз се потях зверски. Как ти са другите хормони? Антитела изследва ли? Колко над нормата, я ги качи направо.

# 522
  • Мнения: 77
fT3 не е пускан, защото направлението е от личната. Ендокринологът в понеделник ще каже какво още трябва да пусна.

До тогава ще откача...Леглото ми е мокро. Спя без отопление и само по потник. Направо ще се побъркам.
Да не говорим, че съм кълбо от нерви.
Дано да е временна аномалия тази хипер функция на жлезата Sad

# 523
  • Мнения: 283
Здравейте дами. От няколко дни съм с болки в десен яйчник, посетих гинеколога и той визуализира две листи които са една до други с обща големина около 7см. Болката е много неприятна. Назначи ми маркери и кръвни изследвания и чакаме да станат готови. Отделно ми изписа ясмин, и каза да започна да го пия. Добре но аз прочетох листовката и никъде не срещнах информация дали мога да го пия като до датата на цикъл има 10-12 дни. В листовката е описано само ако пропуснеш да пиеш таблетка как да процедираш.

# 524
  • Мнения: 77
Стандартната схема на противозачатъчното ли е изписана?
Когато не е с цел предпазване от забременяване можете да го започнете по всяко време.

Общи условия

Активация на акаунт