Киста на яйчника – 3

  • 39 199
  • 614
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2 591
Здравейте, предстои ми преглед, но съм доста притеснена. На 38 г съм, нямам проблеми с цикъла. Преди 9 месеца ми правиха лапароскопия, случайно откриха и премахнаха 6 см хеморагична киста. Хистологията показа киста на жълтото тяло. Миналият месец бях с постоянен дискомфорт и прегледа показа отново хеморагична киста 3-4 см. Имаше съмнение и за бременност, но тестовете ми са отрицателни, междувременно и цикъла ми отново дойде. Изследвах прогестерон и щитовидни хормони- в норма са. Каква би могла да бъде причината за образуването на тези кисти? Нямам придружаващи заболявания, не пия лекарства, но подозирам,че и друг път ми се е случвало, защото подобна болка имам от доста години периодично.

# 556
  • Мнения: 5 877
Прогестеронът си има много специфични изисквания за тестуване. Аз, затова и все още не съм успяла да го изследвам. Simple Smile Освен това, хубаво е да се тества, заедно с Естрадиола.
Всички ли щитовидни изследва - TSH, FT4, FT3, TAT, MAT? Какви са стойностите им?

# 557
  • Мнения: 2 591
Прогестеронът си има много специфични изисквания за тестуване. Аз, затова и все още не съм успяла да го изследвам. Simple Smile Освен това, хубаво е да се тества, заедно с Естрадиола.
Всички ли щитовидни изследва - TSH, FT4, FT3, TAT, MAT? Какви са стойностите им?
Прогестерон изследвах на 21 ден, естрадиол още не съм ( него го дават на 4-5 ден, ще видя аг какво ще каже). Тсх е между 2-3, Т3 и Т4 не помня, но не бяха нито на долна, нито на горна граница. Записала съм час и за ендокринолог. Съмненията бяха, че това жълто тяло държи високи нива на прогестерона и може да дава симптоми на бременност, без да има реално такава. Предполагам ще ми пуснат естрадиол, туморни маркери.

# 558
  • Мнения: 446
А нещо изписват ли ви за тези кисти?

# 559
  • Мнения: 5 877
Естрадиолът се тества на трети ден, но и заедно с Прогестерона, когато последният се изследва. Двата се тълкуват заедно.
Прогестеронът, обаче, се тества точно 7 дена след доказана овулация.
TSH със стойност от 3 е високо - индикира хипофункция на ЩЖ, т.е. тя не си върши работата правилно. TSH трябва да е около 1-1.5, най-много 2.
Това ти го пиша информативно, защото каза, че търсиш причината.

# 560
  • Мнения: 2 591
А нещо изписват ли ви за тези кисти?
Тепърва ще търсим причината.

# 561
  • Мнения: 363
Момичета, при пукане на киста по време на цикъл, наблюдават ли се някакви специфични симпотми - съсиреци,болка,кървене или нещо друго?

# 562
  • Мнения: 311
Аз имах обилно кървене и един съсирек по-голям, но извън цикъла.

# 563
  • Мнения: 446
То обилното кървене и съсиреците си ги имам от както имам киста, но така и не се е пукнала или махнала вече година и половина. Получават се и от дисбаланс в хормоните.

# 564
  • Мнения: 177
Аз имам хормонален дисбаланс.
Имах огромни съсиреци с обилен цикъл в следствие на който анемия.
Започнах образуване и на кисти,имах трикамерна 6 сантиметрова киста на единия яйчник,от близо 10 месеца лечение с хомеопатия всичко се изчисти и съсиреци вече нямам и цикъла се нормализира.
Надявам се и хормоните да се балансират.
Каквото и лечение да сте избрали ви желая успех и много здраве! Hug

# 565
  • Мнения: 340
Аз имам хормонален дисбаланс.
Имах огромни съсиреци с обилен цикъл в следствие на който анемия.
Започнах образуване и на кисти,имах трикамерна 6 сантиметрова киста на единия яйчник,от близо 10 месеца лечение с хомеопатия всичко се изчисти и съсиреци вече нямам и цикъла се нормализира.
Надявам се и хормоните да се балансират.
Каквото и лечение да сте избрали ви желая успех и много здраве! Hug

Бихте ли споделили каква хомеопатия?

# 566
  • Мнения: 177
Аз имам хормонален дисбаланс.
Имах огромни съсиреци с обилен цикъл в следствие на който анемия.
Започнах образуване и на кисти,имах трикамерна 6 сантиметрова киста на единия яйчник,от близо 10 месеца лечение с хомеопатия всичко се изчисти и съсиреци вече нямам и цикъла се нормализира.
Надявам се и хормоните да се балансират.
Каквото и лечение да сте избрали ви желая успех и много здраве! Hug

Бихте ли споделили каква хомеопатия?
Нужно е хомеопат да Ви свали анамнеза и последващи консултации за да предпише нужното лечение.
Няма конкретен препарат, за всички хора е индивидуален подходът и всеки организъм реагира различно.

# 567
  • Мнения: 416
Аз имам хормонален дисбаланс.
Имах огромни съсиреци с обилен цикъл в следствие на който анемия.
Започнах образуване и на кисти,имах трикамерна 6 сантиметрова киста на единия яйчник,от близо 10 месеца лечение с хомеопатия всичко се изчисти и съсиреци вече нямам и цикъла се нормализира.
Надявам се и хормоните да се балансират.
Каквото и лечение да сте избрали ви желая успех и много здраве! Hug

Бихте ли споделили каква хомеопатия?
Нужно е хомеопат да Ви свали анамнеза и последващи консултации за да предпише нужното лечение.
Няма конкретен препарат, за всички хора е индивидуален подходът и всеки организъм реагира различно.
кой е вашият хомеопат

# 568
  • Мнения: 1 447
Момичета, аз бях писала, че примолут нор ми е помогнал за изчистване на кисти, но в момента пак съм с една голяма 😔 Въпроса ми е изписвали ли са ви го с доза 3*1?

# 569
  • Мнения: 446
На мен да , за спиране на кръвоизлив.

Общи условия

Активация на акаунт