рехабилитация след инсулт

  • 1 401
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Как да забързаме възстановяването след инсулт на моя съпруг, 68 год с парализа на дясна ръка и крак.Чух за Арника д1000 но не знам как точно да използваме.

# 1
  • Мнения: 12 118
Най-добре е да премине първо лечение и рехабилитация в специализирано отделение по неврология и след това стриктно да спазва лекарските предписания.
Не давайте нищо, без предварително съгласуване с лекар, защото може да нанесете по-голяма вреда, от колкото полза, при самоволно приемане на лекарствени средства или хранителни добавки.

# 2
  • Мнения: 523
Електростимулация. Попитайте лекар да ви насочи.

# 3
  • София
  • Мнения: 30
Майка ми получи тежък инсулт и беше с парализирана цялата дясна част на тялото - лице, ръка, крак. Рехибилитацията и упражненията бяха много важни, за да се изправи отново на крака и да почне да ходи. Не трябва да се залежава, а напротив. При нея се случи преди 4 години, в момента е на 78. След като я изписаха от реанимация и мина малко време, махнахме катетъра и отидохме в рехабилитационен център. Беше в центъра в Овча Купел, личния лекар приготвя всички документи за приемането. Там и дават карта с видовете процедури и ги изпълнява всеки ден - има  физиотерапия с физически упражнения, масажи, финна моторика, процедури с луга, електростимулации и др. Има и трасета на открито, много полезни с парапети от двете страни и прав терен, наклон, стълби. Бавно и полека, с постоянство. В центъра назначават видовете процедури според всеки пациент. Условията бяха добри и всички бяха много грижовни, стаята и храната бяха добри, има и специални менюта, лекаря при първия преглед пита и се съобразява какво да е менюто, дали общо, подходящо за хора без проблеми с храната или при нужда има различни диетични, безмесни, за диабетици и др.. Но най-вече зависи от човека, трябва психически да му вдъхвате кураж, за да има желание и да се възстанови максимално. Специално при майка ми тя успя да проходи и си движи ръката. Ходи два пъти в центъра за по 7 дни. Аз бях до нея, за да я обслужвам и да и помагам. Тя е художник и вече рисува отново. За човек преминал през пълна парализа на цялата дясна половина беше голям успех. Тя е леко суетна и не иска да ходи с бастун и сега не прави много упражнения, но важно е ние близките да и вдъхваме всеки ден надежда за живот и приятни мисли. Имате право поне веднъж годишно да ходите с направление за седмица в такъв център.
Там ходят и възрастни хора, които са с други заболявания - артрити, проблеми със ставите и др. Някой ходят по два пъти всяка година просто за да се почувстват по-добре, нещо като балнолечение. Полезно е.
Успех.

Последна редакция: нд, 07 фев 2021, 07:13 от Milen Donev

Общи условия

Активация на акаунт