Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 8

  • 52 344
  • 886
  •   1
Отговори
# 795
  • София
  • Мнения: 1 326
Здравейте момичета, от години ползвам ретиноид (Акнатак 0,025%) за чиста кожа и анти-ейжинг и съм много доволна. Но настъпва време да се замисля и за околоочен крем с ретинол. Нямам все още бръчки около очите, но чета, било хубаво да се започне от рано. Някой дали може да препоръча добър околоочен важно ми е по възможност да е с ретинол.
Предполагам, че знаете, че акнатак е третиноин + антибиотик....

# 796
  • Мнения: 6 730
Здравейте момичета, от години ползвам ретиноид (Акнатак 0,025%) за чиста кожа и анти-ейжинг и съм много доволна. Но настъпва време да се замисля и за околоочен крем с ретинол. Нямам все още бръчки около очите, но чета, било хубаво да се започне от рано. Някой дали може да препоръча добър околоочен важно ми е по възможност да е с ретинол.
Предполагам, че знаете, че акнатак е третиноин + антибиотик....

И аз се зачудих от твърдението “от години ползвам”.
Обикновено към клиндамицин има бърза резистентност, затова Акнатак не се маже дълго време, а се спира и се започва през определени периоди.
  Конкретно за анти-ейджинг на мен ми се струва глупаво да се ползва акнатак, но както и да е.

# 797
  • Мнения: 2 614
Аэ от акнатак имам ужасни спомени. Кожата се иэтощава от това нещо, не мога да си представя, че е анти ейдж.

# 798
  • Мнения: X
Акнатак ми е изписан от дерматолог, anti-ageing ефектът на третиноина е просто бонус,  като превенция (Anti-ageing се започва още преди да се появят първи следи на ageing). Когато нещо се понася и действа, не се променя. Използвала съм по предписание и до сега не съм имала проблеми.

Последна редакция: пн, 13 дек 2021, 02:53 от Анонимен

# 799
  • Бургас
  • Мнения: 5 704
Момичета имам нужда от “спешна помощ”. Увеличих дните на поставяне и брадичката ми започна да се лющи на малки люспички и да щипе. Само там имам проблем (там ми е проблемната кожа). Както си бях ОК, изведнъж започна да ми щипе и да се бели от два дни.
Какво да правя и с какво да мажа, за да хидратирам. Моят крем, не помага.
Предполагам, че е резултат от увеличените дни на поставяне, вече включените климатици и студа. Четох по напред за крем бепантен (ако може линк или снимка).
Моля ви предложение как да се справя със ситуацията, без да спирам третиноина.
Благодаря ви!

# 800
  • Мнения: 201
Ограниьи използването на трети в зоната, аз така правя, един ден цяло лице, един ден без брадичка, почивка и после пак. Иначе има нощни хидратиращи маски, които много напояват кожата, но задължително изчистен състав и некомедогенни

# 801
  • Мнения: X
Момичета имам нужда от “спешна помощ”. Увеличих дните на поставяне и брадичката ми започна да се лющи на малки люспички и да щипе. Само там имам проблем (там ми е проблемната кожа). Както си бях ОК, изведнъж започна да ми щипе и да се бели от два дни.
Какво да правя и с какво да мажа, за да хидратирам. Моят крем, не помага.
Предполагам, че е резултат от увеличените дни на поставяне, вече включените климатици и студа. Четох по напред за крем бепантен (ако може линк или снимка).
Моля ви предложение как да се справя със ситуацията, без да спирам третиноина.
Благодаря ви!

-

Последна редакция: ср, 15 дек 2021, 19:17 от Анонимен

# 802
  • Мнения: 18 542
На мен, сухият въздух много силно ми се отразява на сухотата и лющенето. Аз ползвам вазелин за местата, на които кремовете не действат.

# 803
  • Мнения: 6 559
Има ли от вас, ползващи фотоепилация в домашни условия? Замислям се как е редно да използвам...може би да изчакам поне седмица след последното нанасяне или да не нанасям киселина в зоната на горна устна известно време, за да си направя процедурата.Rolling Eyes

# 804
  • Мнения: 1 227
О със сигурност поне 10 дни никаква излющваща козметика, нито трет нито киселини… лазерна, фото, все е епилация и реагира лошо с третираната кожа и може да доведе до пигментации.

# 805
  • Мнения: 1 022
Здравейте! Искам да попитам веднага ли след ретинол слагате хидрагиращ крем или изчаквате 15-20 мин?

# 806
  • Мнения: 18 542
Не чакам аз. Слагам всичко едно след друго. Разбира се след прилично втриване на предния продукт.

# 807
  • Мнения: 5 107
На бепантен крема ли ползвате или унгвента?

# 808
  • Мнения: 6 559
Да дам лек отчет. Вече втори месец ползвам третиноин /акнелийз/. Слагам 1 път седмично и мисля да продължа така и да не увеличавам. Blush
Положителни страни - виждам ефект, кожата ми видимо е доста по-добре. Не излизат почти нови пъпчици, старите се позаличиха, зачервяванията се поуспокоиха. Отдавам ефекта на киселината, тъй като единствената друга промяна в рутината ми бе, че вместо един крем на Ла Рош смених с един на Юсерин (Eucerin DERMOPURE обновяваща грижа) и не вярвам от там да е дошъл резултата. Отначало имаше обратен ефект, сякаш още по-зле стана. Може би, това, което тук в темата наричате "пържене"...на път бях да се откажа, но "трай бабо за хубост".
Отрицателни страни - ами въпросното лющене на кожата, което след нанасяне на някакъв оцветен продукт, просто много си личи. Направо е много  грозно, при мен обикновено е 4-5 ден след нанасянето. Понякога е много слабо изразено, понякога не. Чудя се с времето, когато кожата привикне още повече, дали ще спре. Rolling Eyes
Искам да попитам за други странични ефекти (освен евентуално изгаряне и чувствителност на кожата) - има ли? Потърсих информация и на английски, но не ми излиза нещо по-различно от това, коментирано в темата.
Скрит текст:
Не знам защо, преди празниците, ми се струва, че четох за евентуални проблеми с бъбреци след дългогодишно ползване, но сега търся статията и не мога да я намеря. Persevere

И да използвам случая да поздравя. Innocent
Успешна нова 2022 на всички в темата! Бъдете здрави и нека новата година е по-успешна за вас! Flowers Hibiscus

# 809
  • Мнения: 201
Успешна нова година, момичета!
Под чувствителност имай в предвид както, че ще почнеш да усещаш някои кремове да парят, така и фото-чувствителност, трябва да пазиш от слънцето.
Странно ми е, че от веднъж седмично имаш лющене. Каква концентрация използваш и нали нанасяш много малко количество? Аз от веднъж до два пъти седмично нямам, когато правя два дни мазане, два почивка съм като 🐍 😄

Общи условия

Активация на акаунт