С ОКТОМВРИЙЧЕ за ръка преоткриваме света! Тема 10

  • 19 854
  • 743
  •   1
Отговори
# 510
  • Белгия
  • Мнения: 511
Здравейте, момичета.

Обожавам есента.
Дърветата, въздухът, пуловерите.

В планината сме от деня на последното парти и не ми се връща в сивия и забързан град..





Виктор започна посричково да изговаря по-дълги думи. О-би-чам-те. Ч-то много куца, казва го като "сьш". Много е смешен.

Ние сега сме на вълна на Пес Патрул. С татко му му бяха гледали няколко епизода и само това се повтаря по цял ден. Имаме вече цяла колекция колички и кученца. Намерих и няколко много готини книжки, с твърди страници. Само с това се играе и чете. И от скоро даже носи жълтото булдогче с нас да спи. То ни е слабост, че нали, има багер. Joy

# 511
  • Мнения: 1 136
Блазе ви! Нас в София ни удави от дъжд вече не знам от колко време. Мухлясахме. Забравих какво е да ходим на дълги разходки. Мърдаме набързо до магазина например и айде пак вкъщи. Единия ден се опитахме да отидем до зоопарка на разходка - 20мин седяхме и така ни наваля, че едва се прибрахме.

Да ви се похваля с един много щастлив рожденик вчера. Сутринта го заведохме в едно детско кътче - това в Ринг мол. В работен ден преди обяд нямаше хора и много се впечатли. Заради ковид мерките не работиха половината неща, но количките с жетони си работеха и голям кеф падна. После вечерта се събрахме на семейно парти вкъщи с торта и балони и усмивката не му падна от лицето цяла вечер. Много ми беше хубаво да го гледам толкова щастлив. Пееше си сам “Честит рожден ден” също си и пляскаше сам. Свещта искаше да я духа около 15-20 пъти 🤣 сравнявам с миналата година, когато беше болен и нещастен и се сърдеше на гостите. Тази година толкова ми се напълни душата… отдавна не съм изпитвала такова щастие. Истински празник.

# 512
  • Мнения: 3 983
Ние се разболяхме от яслата и хем дъждовно хем в къщи с много активно дете направо е лудница ..и ние харесваме кученцата но падингтън му е особенно любим издирвам го в плюшен вариант ..

# 513
  • Мнения: 799
И при нас рождения ден мина страхотно, беше мн щаслива. На деня вкъщи имаше торта със Скаййй и от сутринта до обяд духа свещта 🤣
С децата ходихме на детски кът, там тортата беше с пчеличката Мая, защото и тя й е любима и многооо й хареса!

Тази седмица ходи на ясла, в сряда беше най-ужасно, много плака, но след това като с магическа пръчка спря да плаче... хапва си всичко казват лелите, играе, пее, ще й харесва все повече и повече, надявам се Simple Smile
Аз още не съм се върнала на работа и се чудя какво да правя до обяд 🤣

# 514
  • Мнения: 3 983
И моя пеел и танцувал а на третия ден вече хапвал което било знак че детето се отпускало ..но ми казаха че може всяка сутрин да плаче важното е бързо да се успокоява имаше едно момченце два часа не беше спряло да плаче за мама ..на мен пък ми е много любопитно какво прави там не може и да ми разкаже ..почти нямам време за себе си когато съм с него така че използвам времето максимално докато е в яслата ..

# 515
  • Мнения: 799
И моя пеел и танцувал а на третия ден вече хапвал което било знак че детето се отпускало ..но ми казаха че може всяка сутрин да плаче важното е бързо да се успокоява имаше едно момченце два часа не беше спряло да плаче за мама ..на мен пък ми е много любопитно какво прави там не може и да ми разкаже ..почти нямам време за себе си когато съм с него така че използвам времето максимално докато е в яслата ..
Да, и при нас така. Понеделник и вторник плака, в сряда беше кошмар, отнесоха я с една обувка докато викаше "мамаааа".
Но в четвъртък я качих до половината по стълбите и докато сляза вече не плачеше и аз се отпуснах, а в петък изобщо не плака.
Надявам се вече занапред дори и да плаче, да не е нищо страшно.
Иначе четв и петък си е изяла всичко, защото предните дни не ядеше изобщо.

# 516
  • Мнения: 1 521
Честити рождени дни!
На Дарио мина на 12.
Много се изкефи на тортата и беше изключително изненадан когато всички му пяха честит рожден ден.
Той също започна да говори доста, свързва по две думи.
Тази седмица май и аз ще го пробвам на ясла, много ми е напрегнато, дано не плаче много.....

# 517
  • Мнения: 1 136
Ехо, как сте? Позагубихме се малко. Какво правят вашите дечица? Тръгнаха ли на ясла вече? Моят синковец няма да ходи и си обикаляме по площадките общо взето. Онзи ден за пръв път правихме джинджифилови бисквитки с него заедно и беше много впечатлен. Вниманието му беше заето на сто процента и после само повтаряше, че е правил бисквитки и сочи масата, на която ги оформяхме. Днес ще го водя на уролог, че има “асансьорни тестиси”. Самата аз не съм много наясно какво точно означава това, но лл обясни, че някаква преграда не се е изградила и тестисите се прибират в тялото, където температурата е доста по-висока и не е хубаво. Съответно сега ми е малко притеснено.

Вашите дечица какво правят напоследък?

# 518
  • Мнения: 3 983
Ходим на ясла една седмица една сме в къщи и така цял месец в момента пак лекуваме настинка ..и ние сме с асансьорни но нямаме притеснения защото и на таткото са такива педиатърката ни каза да ги следим като са на някъде да ги наместваме в торбичките...

# 519
  • Мнения: 1 521
Дарио ходи половин ден и вече цяла седмица е с хрема.
Но първият ден мина добре, плакал е малко, беше мн впечатлен, че играят и пеят песни, ял е и му е харесало иска пак да ходи.

Момичета по повод тестисите, ще спиделите ли дали всички успяхте със заветното "забелваме на пишлето"?
На Дарио все още не е.
BMR ако сте в София (просто не си спомням вече) при кой уролог ще ходите?

# 520
  • Мнения: 1 136
Ние забелването го направихме само и единствено с помощта на Дефламол. Имах малко задръжки за този метод, но 2ма педиатъра ми казаха, че е ок и няма как да се замърси и пробвах. Бяхме до под кривата круша и нямаше изглед изобщо да се справим. Мажех кожичката вечер след баня след придърпва е. С времето кожата се отпусна и нещата се получиха плавно и без драми. Около месец някъде ни трябваше на нас.

За уролог - препоръчаха ни Пироговци, но в пандемията не ми се ходеше точно там, затова намерих един лекар от Пирогов, който преглвжда и във Вита - Симеон Андреев. Заведох го там вчера, но не знам дали съм доволна, защото за нашият проблем каза, че ще се наложи операция - да следим положението един месец и после да го оперират. Затова сега търся друг за второ мнение да видим какво ще кажат.

Дарио ходи половин ден и вече цяла седмица е с хрема.
Но първият ден мина добре, плакал е малко, беше мн впечатлен, че играят и пеят песни, ял е и му е харесало иска пак да ходи.

Момичета по повод тестисите, ще спиделите ли дали всички успяхте със заветното "забелваме на пишлето"?
На Дарио все още не е.
BMR ако сте в София (просто не си спомням вече) при кой уролог ще ходите?

# 521
  • Мнения: 799
Привет и от мен! Малката ходи на ясла от 11.10. Първите три дена беше мн тежко, особено в срядата, едвам я оставих, като се има предвид, че аз съм голямо перде и ми е ясно, че ако се пречупя няма да е по-добре. Четвъртъка като я заведох пак се разплака и лелята ми каза да я кача донякъде, групата им е на втория етаж. Качих я до средната площадка и я дадох, докато сляза няма и 15 стъпала вече беше спряла да плаче... та ми стана ясно че в голяма си част е насила.
Следващата седмица беше с хрема, вкъщи и миналата седмица дори спа 3 дена там, като само първия беше заспала трудно и ме беше викала, но в четв и петък си заспала самичка, без плач 😊 Тъййй че засега нашият опит е много положителен, доволна съм 😊

# 522
  • Мнения: 3 983
Тъй като ходи една седмица една си е вкъщи имаме точно две седмици и половина от цял месец ..втората седмица му беше по положителна и спокойна обаче след това нещо му стана и пак се върна към истерията всяка сутрин с рев и тръшкане ..по залепен е за мен от всякога !!!

# 523
  • Мнения: 1 521
Охх и според мен тези които в началото тръгват по нормално, после се осъзнават.
Очаквам и Дарио да започне след като, огледа вътре в детската, види че всеки ден е едно и също и му омръзне.
Аз реших да го водя до обяд за момента, докато не опознае там лели, госпожи и т.н.
Дано не греша с решението си и после да не кска да спи въобще, но аз очаквам вече на пролет нашите бебета да са мн разбрани човеци, а пък вече на 3 нещата да са много добре.

Дарио говори вече много, повтаря всичко, обяснява с думи. Адски е смешен. Ще ви напиша някой с смешни думи.

Къмпинг- капип
Паяче- паге
Седем- емем
Кучето което се казва Рот според него е- Ага
Още един път мед- оте дин пут мъд
Мама, ставай навън е светло- мама таваме ън етло
Зебра- еба Grinning
Тук е- Кук е

# 524
  • Мнения: 3 983
Първите два дни беше спал 20 минути другото детенце с което заедно започнаха изобщо не беше спало нито пък яло но при нас много пази поведение пред други хора дори и при баба да спи ги няма тези изпълнения като вкъщи другото което започна да се случва е да му избиват балансите след яслата или тотално изтрещява крещи ,тича ,скача разхвърля или реве жестоко и се търкаля по пода ..сутрин като го водя абсолютно всички деца от групата реват докато ги преобличат после пък не искат да си тръгват ..

Общи условия

Активация на акаунт