С ОКТОМВРИЙЧЕ за ръка преоткриваме света! Тема 10

  • 19 900
  • 743
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 987
Казват ми че бързо се успокоява и започва да се занимава или да играе с децата като четвъртия ден не плака до градината а като видя сградата ревна ,петия ден не плака дори като влезнахме да се преобувавме но като видя госпожата ревна ..доста е кисел в нас през останалото време и нощния сън е неспокоен от няколко дни жестоки истерии прави за обедния сън кара ме да лягам до него преди това не ми даваше имам чувството че в яслата пази поведение и в нас му избиват балансите 😁
Първия ден плаках и аз от вълнение ...

# 496
  • Мнения: 1 521
Ох какво ме чака и мен хахаха
Направо ми се е свило сърцето.
На моя приятелка също започна нощем да не спи добре и плаче насън, казва "не ясла", "иска спи в нас".
И нейното е станало мн изнервено, но все пак това е голяма промяна.
Ние ходихме два пъти да види децата докато бяха на двора и той влезе, огледа ги, поседя 3 Мин и с рев тръгна сам да си ходи. А пък аз бях там, не виждам как ще остане доброволно.
В нашата градина да малко old school и смятат че трябва да ми го издърпат от ръцете и вътре да прави каквото иска, но им казах че не съм съгласна и ще им се наложи индивидуален подход.

Той пък до преди три дни беше много болен. С херпес вирусна инфекция, направо е отвратителна. 7 дни темп 39+ и уста пълна с афти.
Направо ми се разказа играта.

# 497
  • Мнения: 3 987
В нашата не ги изкарват децата навън Незнам защо такива са правилата вътре е адската жега а още не е пуснато парното вземам го целия пламнал бузите червени той от бебе не обича топло все още спи без завивка ходи с потник и тънка блузка ..сутрин като се водим от портата хорово започват да реват децата до яслата спокоен но като чуе другите че реве и започва и той ...всяка сутрин госпожата ми го взима ревящ от ръцете той ме дърпа и не ме пуска тя го вкарва вътре без да се сбогуваме аз искам така ако го чакам да се успокои никога няма да стане защото рева е неговия опит да ме разубеди и той го ползва от входа през целия път до яслата ..моето бълнува мамо,мамо,тати,тати ..

# 498
  • Мнения: 989
Това, което преживява детето, е ужасно! Аз не бих го причинила за моя син и не бих позволила на никоя лелка да ми го изтръгне от ръцете. Може вътре да го тормозят и затова да плаче. Абсолютно е възможно. И да не е така, това е ужасна травма - да те изтръгнат насила от ръцете на майка ти. Намирам го за много тревожно.

# 499
  • Мнения: 161
Мамии, някоя ще сподели ли сладкарница в София от където да поръчам вкусна и красива торта за малкия?

# 500
  • Мнения: 1 521
Във вила Росиче има страхотно вкусни торти и доста скъпи.
Другите много хубави са Gentalmens cake. Вижте във фейса имат страница.

# 501
  • Мнения: 161
Миналата година поръчах от Gentlemancakes-беше красива,но всички останаха разочаровани от вкуса.

# 502
  • Мнения: 1 521
Миналата година поръчах от Gentlemancakes-беше красива,но всички останаха разочаровани от вкуса.
Да и аз, но на външен вид няма други такива.

# 503
  • Мнения: 1 136
Цукерня Савенко са вкусни и красиви. Също така Нина Ог. Ние с алергиите взимаме от Rawlly и съм доволна.

Решихме да резервираме един детски клуб тази година. Мястото ще бъде само за нас без външни хора. Ще бъдем около 5 деца и много се вълнувам. Миналата година бяхме само с бабите и малкият беше болен и като цяло беше паника покрай ковид… нямам търпение малко и ние празник да видим. Дано вс е наред този път.

# 504
  • Мнения: 231
Мамчетаааа, имам въпрос.
Бебчето ми е на 3 месеца. Когато е буден плачи НОН-СТОП. Нахранен е. Наспан е. Сменен е. Гушкан е. Просто плачи и това е. Не знам вече колики ли са или са минали.
Баща му през деня си е на работа и всеки ден в края на деня съм пред нервен срив и главата ще ми се пръсне. Прегледан е от педиатър. Нищо му няма. Като майки на по- пораснали вече деца моля ви кажете това някога ще спре ли….
Всички ми казват бебетата, които много плачат след това стават спикойни деца.

# 505
  • Мнения: 3 987
Като майка на много ревливо бебе сега е на две все още реве много преди няколко седмици изброих 22рева за деня от ставането до лягането ..като беше новородено нямаше събуждане без рев и не спираше откровено си казвам не можах да му се нарадвам като малко бебенце защото не спираше ..просто свикваш и това е. .зъби като никнат рева е още по интензивен ..при нас таткото е бил такъв ревлив до 4/5 годишен сега е много тих Хаха ...

# 506
  • Мнения: 1 521
Хахах като майка на също ревливо бебе мога да кажа, че има просто такива ревящи и мрънкащи за какво ли не.
Сега вече на 2 Дарио се вижда че си е нервак, ако от първо опит не успее са сглоби например две кубчета започва да крещи, мята, хвърля, блъска и се отказва.
Ако е гладен и нервен пак същото.
И това очевидно е характер, защото вкъщи е спокойно, няма скандали, говори се тихо, не се крещи, не гледа ТВ нито телефон( няма откъде да види такова държание), но той просто си е такъв. Наричам го Мрънкалник и drama queen Grinning

# 507
  • Мнения: 3 987
И при нас е същата работа с темперамента ..даже сега ката му се карам и той ми повишава тон и крещи кой знае като порасне какви скандали ще имаме аз съм голяма кибритлийка..

# 508
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Това, което преживява детето, е ужасно! Аз не бих го причинила за моя син и не бих позволила на никоя лелка да ми го изтръгне от ръцете. Може вътре да го тормозят и затова да плаче. Абсолютно е възможно. И да не е така, това е ужасна травма - да те изтръгнат насила от ръцете на майка ти. Намирам го за много тревожно.

Ужас да. Какви са тези спартанщини в днешно време....
Да чукам на дърво , не мисля да ни се наложи до 3-4 годишни. Вече клоня към 4ри. Когато ще й обясня защо отива на градина. И ако я бият или лелките са нещо луди , ще може да ми каже.
Но пък и едва ли ще ходи в градина с "лелки". Първото ни дете ходеше в мнг хубава градина, не че я хареса Joy

# 509
  • Мнения: 1 136
На една приятелка детенцето на 3 и половина тръгна на градина тази година преди месец и си е друго вече. Самото дете изявяваше желание да ходи. От ден едно ходи с желание и без никакви проблеми с адаптация и тн. Това си е и до дете, но като цяло ми се струва много по-лесно тръгването на градина в съзнателна възраст. Един месец не беше и боледувала. Е, мин седмица със сополи вкъщи, ама нормално….

Аз да мина да се оплача. Тази година както се бяхме настроили за празник, малкият днес вдигна температура. Ще видя как е до края на деня и ще звъня да отлагам партито, ама аман от вируси на рд точно. Миналата година беше същото. Тогава му беше първото боледуване. Свекърите дойдоха на гости и аз притеснена за детето, безсънни нощи, заради високата температура и гости… тази година явно се повтаря. 🤯🤯🤯🤯 дано размине леко, че не знам вече.

Общи условия

Активация на акаунт