С ОКТОМВРИЙЧЕ за ръка преоткриваме света! Тема 10

  • 19 843
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 136
Аз имам възможност да го гледам още една година, тъй като съм по майчинство в момента, но решихме да го запишем. Той вече скучае с мен. Постоянно ме пита “мамо, какво ще правим сега”, “мамо, а после какво ще правим”. Отделно навън вече срещаме само бебета. Всичките ни приятелчета ходят на градина и той започна сам да пита “мамо, аз кога ще стана голям за градина?” “Мамо, може ли да отидем някъде, където има по-големи дечица, за да си играем” . Имам своите притеснения, защото има алергия към ядки, а там готвят с орехи. Също така се притеснявам пт болестите особено за бебето, което ще бъде на 5м като тръгне баткото. Стискайте ни палци.

# 691
  • Мнения: 549
Нашият господин сега от 15ти ще бъде в първа група и е много щастлив.
Аз нямам притеснения, той си свикна вече, играе си с децата, даже понякога и в квартала ги засичаме и пак си играят.
Според мен е много по-добре за тях да са сред деца. А пък ние в останалото време можем да си свършим задачките.

# 692
  • Белгия
  • Мнения: 511
Здравейте мами!

Виктор ходи на градина от 1ви септември. Аз работя от вкъщи, но мисля, че за него ще е по-добре да ходи.
Предполагам, че му харесва, защото не протестира да ходи Grinning

Записах го и на гимнастика, ходи вече два пъти. Първият път нищо не прави от указанията на треньорката и даже поплака малко.. Но пък днеска беше като вихрушка - скача, тича, катери се, абе изобщо с кеф се занимаваше, няма да се притеснявам повече да го оставям.

Виждам голяма промяна между човечето, което е днес и това, което беше даже преди 2-3 месеца.. Много по-вокален, по-изразителен, по-интересуващ се.

Я се похвалете, момичета, какво е последнто нещо, което вашите сладурковци научиха как да правят или казват?

# 693
  • Мнения: 3 978
В момента е научил песничка за мечо на който ще построи къщичка песничката се е пее със движение на ръцете от 3 дни е в 1ва група в детската градина но стана много активен и в къщи се виждаме в чудо постоянно скача по леглата и дивана катери се на високо и се хвърля като камикадзе търчи ,крещи направо е хиперактивен освен че е цял ден на детска градина и 3 часа е на площадката след това и докато легне къщата пада...

# 694
  • Мнения: 1 136
Точно последното, което научи не е мн похвално 🤣 научи се да казва “fuck” ние внимаваме, ама го чу от едни познати и само това сега казва. Иначе в момента усъвършенстваме самостоятелното обличане и събличане, че още го мързи и всеки път иска аз, а в градината няма кой да се занимава с него. Същото и с храненето. “Мама да ме храни” “не искам сам” 🤷🏼♀.  Отдавам го на бебето, защото ревнува като й обръщам внимание и само обясняваме как тя е мъничка и нищо не може сама.

Сега много голям интерес проявява към образователни книжки с логически задачи например да свърже точки, да залепя стикери, да проследява лабиринти и тн. Може да си седи много време. Обича и да рисува. Не е още мн добър с моториката на ръцете, но рисува нещо и казва, че е батут например 😀 после змия и така.  Учим буквите. Интересни са му, но не ги знае още съвсем. Като цяло сутрин между 8 и 9:30 отделям за разни такива обучителни занимания, а после тичане и скачане, после обяд и сън. После ми помага да подредим и да пуснем прахосмукачка и пак тичане и скачане навън докато не стане време за вечеря и лягане.

Бебето през това време или по коремче на пода ни гледа, или в ергономичната раница на площадка с нас, или в количката 😀 едно и също всеки ден общо взето.

# 695
  • Мнения: 1 521
Оххоооо момичета/мамчета Здравйте Simple Smile
Как сте?
И при нас е като при вас.
Дарио също ходи на градина (когато е здрав), рядко го пускам, колкото да лепне някое вирусче и после цял месец си седим в нас. И на него вече му е скучно и само ме пита “какво ще правим?” “Къде ще ходим?”
Говори доста, в нас също се говори на два езика, той учудващо добре се справя. На баща си говори само на гръцки и не се обърква, на мен обаче все по често ми казва думи на гръцки вместо на български, но и аз го коригирам и продължава.
Определено последните 2-3 месеца дръпна доста и рязко.
Вече говори смислени неща, задава въпроси, има логическо мислене.
Последното което научи сега е да реди пъзели, вече се вижда че схваща какво трябва да направи.
Доста е активен, предпочита пред книжки и пъзели да тича навън.
Голям фен е на баланс колелото, направо не слиза от него.
Много са готини сега. От както стана на 2.5+ става все по готин.

# 696
  • Мнения: 3 978
Станахме на 3 ..и пак влязохме в период на див рев ,тръшкане,и пълно отрицание на всичко ...за това допринесе и новата градина ..всяка сутрин е ад ревове..писъци,дране ..реве за абсолютно всичко от това че трябва да става до това какви дрехи да облича..ужасни изпълнения ...

# 697
  • Белгия
  • Мнения: 511
Учим буквите. Интересни са му, но не ги знае още съвсем.

Може ли да разкажеш как подхождаш? Виждам, че Виктор много се интересува от буквите, преструва се, че чете и пише, ама малко ме е страх да го подхвана по-сериозно за да не го стресна и да загуби интерес.

Имаме картина с буквите, имам и само картички с буквите. Разпознава някои, но не знам дали ги *знае* или просто е запомнил формата и не разбира всъщност какво е.

Когато говори, има трудност с произнасянето на буквите р и л. И на двете им казва "уъ" или "йъ".

Виктор имаше на 10-ти рожден ден, отбелязахме скромно вкъщи, събота и неделя ще имаме и две по-големи партита, за родители и другарчета.

Виктор също обожава колелото, почти всеки ден го подкарва към градината, много горд, като "гоyяяяяяямо момче" се чувства.

Я дайте някакви идеи за закуска? Сутринта Виктор яде варени яйца и някакви краставици или домати, може би сандвич, но попара и каши не харесва, не знам как да го разнообразя малко..

# 698
  • Мнения: 1 136
Диди, имаме магнитна дъска с магнити букви, на която може да се пише също. Редим буквите и ги казваме. Пишем ги - аз, разбира се. Честно казано на тази възраст и аз си мисля, че не схващат съвсем за какво става въпрос, но на нашия му е интересна концепцията и колкото, толкова. Има време да ги научи.

# 699
  • Мнения: 3 978
Момичета нали знаете че децата имат предучилищна за да не зяпат през прозореца и да си бъркат в носа да си правят топченца не ги учете на буквите от сега ..
Чия с кисело мляко и плод закусва почти всяка сутрин преди градината там не всяка закуска му харесва..

# 700
  • Мнения: 1 136
Аз не виждам лошо в това да го уча на буквите, след като той проявява интерес към тях. Водя се по него и стимулирам това, което му е любопитно. Мн ясно, че на 3 нямам амбиции да чете и пише. Просто си уплътняваме времето в интересни игри.

За закускииии нз. Ние сме мн зле напоследък откъм идеи. Кекс(мъфини); палачинки с тиква, с банан, стандартни; кисело мляко с овес или киноа, или чия и плод; кремче с овесено мляко, киноа и банан/тиква; баница; филия с авокадо и яйце; юфка на фурна с мляко и яйца и круша; макарони на фурна.

Нещата на фурна като ги правя, приготвям по-голямо количество и има за 2-3 закуски.

# 701
  • Мнения: 3 978
Моето е много любопитно но това не означава че към всяко нещо към което проявява любопитство ще му угодя хайде да не изпреварваме времето ...и ние имаме дървена дъска и числа ,брои вече до 15 но съм далеч от мисълта че отглеждам вундеркинд ...

# 702
  • Мнения: 1 136
Ми то и аз не си мисля, че отглеждам някакво генийче 😀 не знам изобщо защо се жегваш от това. На теб като не ти е ок да му показваш буквите, недей. Както и с числата, както и с рисуване и каквото и да било друго. Моето дете се кефи и затова го правим. Не виждам нищо лошо в това, нито се хваля, че е нещо повече от останалите.

Няколко коментара по-надолу Диди повдигна темата за това кой с какво се занимава напоследък и споделям. Не знам защо пречи на останалите

# 703
  • Мнения: 3 978
Госпожа форума е за изказване на мнение разбирайте ги правилно нещата иска ви се да съм си го сложила на сърце ама не ...както вие сте си изказали мнението така и аз това че моето не съвпада с вашето не е мой проблем или искате само суперлативи да чувате ...явно трябваше да ви похваля ..

# 704
  • Мнения: 1 136
Аз не разбирам защо тази тема ви жегва, когато просто споделяме на кое дете какво му е интересно. Наистина🤷🏼♀ извинявам се, ако с нещо някого съм засегнала. Изобщо не е била това целта. Вие в случая не изказвате мнение, а пишете “не ги учете на буквите”

Мисля, че подобни спорове само внасят напрежение и нямат никакъв смисъл. Всеки, разбира се, е свободен да учи и показва на децата си каквото смята за добре. Тук просто споделяме кое как се развива и какви интереси има. Всяко е различно и харесва различни неща. Не мисля, че детето ми ще си бърка в носа в предучилищна, защото съм му показала коя е буквичката “А” и коя “Б” и неговото име с коя буква започва.

Спирам по въпроса, защото наистина няма смисъл. Всичко добро желая на всеки тук.

Последна редакция: чт, 13 окт 2022, 18:09 от BMR

Общи условия

Активация на акаунт