С ОКТОМВРИЙЧЕ за ръка преоткриваме света! Тема 10

  • 19 973
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 799
Според мен не пропускате содата, тя е един вид противогъбично и освен това изслушава.
Ние се борим с ужасен дерматит по лицето. Пробвах всички  мазила и кремове и ефект няма. Брадичката и бузките му са в едни малки червени пъпки и сухи петна. Не мисля, че го сърби, но изглежда ужасно дискомфортно. Не знам вече с какво да го мажа и какво да правя.
Снощи като влязохме в банята в зачервения участък кожата направо се белеше и беше суха, но тази сутрин е определено многооо по-добре, само след едно намазване с този крем Тридерм (вътре има и кортикостероиди). Надявам се да има бърз ефект, а и върнах старите памперси засега, които са с био-памук, но са с лепенки и затова бях сменила с гащи.
Иначе обмислям още малко и да се пробвам някак да махам памперса, ще видим дали ще стане и как 😁😁😁

# 76
  • Мнения: 4 001
Аз бях махнала памперса за ден ..няма такова опикаване честно..определено трябва да е топло че толкова комплекта дрехи смених и чистенето е убийствено просто ..интересното е че на господина никакво впечатление не му правеше че е мокър ..наистина ли този метод работи?

# 77
  • Мнения: 799
Аз бях махнала памперса за ден ..няма такова опикаване честно..определено трябва да е топло че толкова комплекта дрехи смених и чистенето е убийствено просто ..интересното е че на господина никакво впечатление не му правеше че е мокър ..наистина ли този метод работи?
Малката сега се е научила на думата "ако" и постоянно я повтаря и проверяваме на всички плюшени играчки дупетата дали има "ако" или не 🤣🤣
Та надеждата ми е скоро да почне да си казва и поне вкъщи ще я пробвам някак.

# 78
  • Мнения: 1 521
Моя приятелка се опитва вече трети двн да махне памперса, нейкият обаче е 6 месеца по голям от нашите и първите два дни много се напикаваше, направо страшно и пак не му дреме че е мокър. На ден три обаче започна да казва АКО в момента когато започва да пикае. После дойде момента да и казва АКО защото му беше смешно как тича с гърнето По него. Ще видим следващите дни как ще е. Но той все пак е по голям и говори доста повече от нашите и разбира.

# 79
  • Мнения: 4 001
Я кажете вие разрешавате ли на детето ви да взима и играе с играчките на другите деца на площадката ?

# 80
  • Мнения: 799
Я кажете вие разрешавате ли на детето ви да взима и играе с играчките на другите деца на площадката ?

Мии разрешавам, но обеснявам че не са наши и че трябва да ги върне. Те и нейните взимат и е голям рев, ако й ги пипат. Чуждите не е проблем да ги взима де 😁🤣

# 81
  • Белгия
  • Мнения: 511
Ох ние нямаме никакъв опит с играчки. С други деца рядко сме на площадка (в нашия квартал те по принцип са празни).
Надявам се да не е голяма драма, въпреки че знам, че е нормален период уж..

Днес получих най-накрая по пощата една картина с българската азбука, нарисувана от една моя приятелка. Виктор суууупер много я хареса.


Забележете надрасканото по килима Rolling Eyes

Също напоследък гледам, как нашия господин "рисува" кръгове. Предполагам, че е запомнил как рисувам слънцето или някакви усмихнати човечета.



Но не мисля, че разбира какво рисува. Sweat Smile

Иначе и аз ще пробвам тридневния метод за махане на памперса. Първият ден по голо дупе. Вторият само с панталон, третият с обикновени гащички и панталон. Но може би ще удвоя дните, ще видим. Само да стане по-топло, че да махна килимите.

Последна редакция: ср, 24 фев 2021, 19:09 от _____ДиДи_____

# 82
  • Мнения: 4 001
Незнам ние през последните няколко дни ставаме с много издут памперс даже няколко пъти беше прелял толкоз да пишка през ноща...

# 83
  • Мнения: 799
Незнам ние през последните няколко дни ставаме с много издут памперс даже няколко пъти беше прелял толкоз да пишка през ноща...
През нощта изобщо нямам амбиции скоро да го махам. Да запопнем с през деня 😁

# 84
  • Мнения: 1 521
Аз давам да пипа други играчки, те взимат неговите и той отива и взима тяхните, но няма драма, даже си носи неговите и ги дава. Дано си остане такъв.
Ама има майки които си учат децата да не дават.
Вчера даже четох по тази тема и пишеше, да не се караме на децата ако не искат да дават и да не ги караме насила, Защото така се учели после да не могат да откажат и да казват НЕ ако не искат.
И да ви кажа на деца които не дават нищо на Дарио и аз не давам да пипат неговите. Нека  се научат тогава че щом не даваш - не получаваш.

# 85
  • Мнения: 383
Момичета , от два дни малката е зверски крива. Постоянно мрънка. Още един кътник проби и се чудя заради него ли или заради ваксината морбили , която и сложиха в понеделник. Вашитв бебоци криви ли бяха в дните след поставянето ? 😔

# 86
  • Мнения: 799
Момичета , от два дни малката е зверски крива. Постоянно мрънка. Още един кътник проби и се чудя заради него ли или заради ваксината морбили , която и сложиха в понеделник. Вашитв бебоци криви ли бяха в дните след поставянето ? 😔
И при нас съвпадна с избиването на зъби, така че не можех да отделя едното от другото. Определено си имаше мрънкане де, будене нощем и т.н.

Аз пък да питам за храненето. Напоследък се буди към 00-1 ч. и е гладна, а си хапва доста, пие мляко преди лягане и т.н. и се чудя дали се буди от глад или просто се буди и се сеща, че е гладна и затова не може да заспи 🙄

# 87
  • Мнения: 270
Bambolina може млякото да я успокоява ако я мъчат зъби. А и ако се притесняваш, че хапва доста винаги можеш да и направиш по-малка доза. Понякога и Виктор се събужда и не заспива доста дълго време, тогава му правя АМ и като го изпие веднага заспива.

# 88
  • Мнения: 799
Bambolina може млякото да я успокоява ако я мъчат зъби. А и ако се притесняваш, че хапва доста винаги можеш да и направиш по-малка доза. Понякога и Виктор се събужда и не заспива доста дълго време, тогава му правя АМ и като го изпие веднага заспива.
Аз се притеснявям да не би да не й стига храната през деня, това ми е мисълта. Сега примерно понеже пи мляко сутринта и сега не иска да закусва, но понеже става рано, ако не й направя мляко, няма никакво търпение до закуската 😁 🙄

# 89
  • Мнения: 215
Bambolina, а ако й изтеглиш закуската по-рано? Аз се чудя колко гр е нормално да изяждат на хранене. Моят синковец не може повече от 200гр да поеме и малко започвам да се притеснявам.
Иначе за атопичния използвам Колд крем и точно на Uriage ама ефект няма. Сега ми дадоха от аптеката една мостра на La Roche-Posay Lipikar и май има някакъв ефект. Дано да намалее.

Общи условия

Активация на акаунт