Преустройство и основен ремонт на апартамент

  • 2 528
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
На 5 квадрата можеш да направиш прилична гардеробна + пералня и сушилня една над друга, така няма да се налага гардероб в спалнята.

Като стана дума за местене на пералня+сушилня в друго помещение - някой да има опит с подобна помпа за мръсна вода?:
https://www.amazon.de/-/en/dp/B08HQ86581

Иначе от едно помещение да се изнася мръсната вода на друго място не си го представям.
За сушилнята би имало същия проблем с влагата.

# 16
  • Мнения: 46 526
Ние преместихме бокса през 5 метра, пералнята на около 4.
Сушилнята ни е в коридора. Ако е нормална машина, която не е счупена, няма влага.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Ние преместихме бокса през 5 метра, пералнята на около 4.
Сушилнята ни е в коридора. Ако е нормална машина, която не е счупена, няма влага.
Би ли споделила как е направено?

* перланята: водата само надолу ли тече по маркуча? Т.е. не се налага да минава отточна тръба под плочките/коридор, а помещението е с обща стена с банята? Как реално е направено за да не е грозно със стърчащи тръби - къде се включва мръсната вода от пералнята?

*сушилнята отделя много влага в помещението къде стои (АЕГ с термопомпа). Как е свързана? Към вентилационен отвор/комин или с тръба за мръсна вода?

# 18
  • Мнения: 46 526
Минава през коридора. Планирахме да повдигнем нивото на пода, за да спазим нужния наклон. Но когато разровиха майсторите видяха, че до плочата има достатъчно разстояние, запълнени с някакъв изолационен материал и само поставиха тръбите вътре, не се наложи повдигане. За панел става дума.

Старата ни сушилня вдигаше доста влагата, ползвахме влагоабсорбатор. Сегашната не я променя въобще (следим с метеостанция). И двете са Miele, но първата беше доста стара.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Минава през коридора. Планирахме да повдигнем нивото на пода, за да спазим нужния наклон. Но когато разровиха майсторите видяха, че до плочата има достатъчно разстояние, запълнени с някакъв изолационен материал и само поставиха тръбите вътре, не се наложи повдигане. За панел става дума.

Старата ни сушилня вдигаше доста влагата, ползвахме влагоабсорбатор. Сегашната не я променя въобще (следим с метеостанция). И двете са Miele, но първата беше доста стара.

Добро решение, щом е имало място да се изпълни и запази наклон от 2-3 градуса. В нова сграда, строителя твърди, че няма място това да се случи по описания начин както при теб. За това и раглеждах опциите с въпросната помпа за мръсна вода, така, че вместо отдолу, през коридора, да мине отгоре по тавана. С такава помпа може да се изтласква вода до 9м височина. Обаче изглежда рисково - още един компонент който може да се повреди.

За сушилнята - аз до сега съм виждал две решения - или през вентилацията да се извежда парата или през отточна тръба в канализацията и като цяло доста влага се отделя. Имаш ли представа къде/как се отвежда изтеглената влага от дрехите в твоя случай?

# 20
  • Мнения: 46 526
Нашата сушилня е кондензационна, в чекмедже, което се излива.

# 21
  • Мнения: 12 087
Сушилня нямам, но съм чувала за поставянето им и на балкон, което би решило проблема с парата.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 989
И моята сушилня е кондензационна и няма никаква влага в помещението.

# 23
  • Мнения: 2 961
И моята сушилня е кондензационна и няма влага . Водата се събира в чекмедже и след края на програмата я изхвърлям . ( АЕГ без термопомпа )

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Сега, какво ще се окаже, че този проблем е характерен за сушилните с термопомпа?

# 25
  • София
  • Мнения: 11 989
Сега, какво ще се окаже, че този проблем е характерен за сушилните с термопомпа?

Що? Моята е с термопомпа, а няма влага. Писала съм го вече в тази тема!

# 26
  • Мнения: 46 526
И моята е с термопопма. Предишната беше без термопомпа и имаше влага. Но беше стара и липсваше някаква изолация, предполагам затова.

# 27
  • Мнения: 2 961
Сега, какво ще се окаже, че този проблем е характерен за сушилните с термопомпа?
Не

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Добре, все пак е среден клас АЕГ сушилня тип термопомпа. Можете ли да ме ориентирате за кое уплътнение може да липсва? Няма да се очудя да са го забравили при производството на пералнята в завода.

# 29
  • Мнения: 2 961
Добре, все пак е среден клас АЕГ сушилня тип термопомпа. Можете ли да ме ориентирате за кое уплътнение може да липсва? Няма да се очудя да са го забравили при производството на пералнята в завода.
Сушилните АЕГ изобщо не са среден клас

Общи условия

Активация на акаунт