От кой матрак сте доволни? - Тема 9

  • 76 375
  • 843
  •   1
Отговори

Анкета

Кое ви беше водещото при избора на матрак?

Опции:

# 135
  • Мнения: 1 099
Здравейте! Някой има ли този матрак на Икеа? Има ли значителни минуси? Колко е твърд? Благодаря.

# 136
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте, споделям мнение относно матрак Нани-сирена мемори, но моделът който беше преди години/сегашният е подобрен според мен😉/ след месец ще станат 11 години точно от както се ползва ежедневно без забележки. Супер удобен за тези които харесват малко по твърд. Тогава го водеха в категория между балансиран и твърд, сега е балансиран. Може би сирена фреш сега би бил моя матрак, но като му дойде времето ще го мисля.

# 137
  • Мнения: 26
Здравейте! Малко лаишки въпрос, но за първи път ще избирам матрак. Поръчахме си легло, което има твърда основа под матрака. Нямам представа как се нарича (не съм се сещала и да питам), но представете си обикновена плоскост и върху нея трябва да сложим матрак. Какъв вид трябва да е матракът при такова легло? Има ли значение изобщо?

На мен са ми казвали в специализиран магазин, че ако е твърда плоскостта, трябва да се надупчи, за да се пржветрява добре.

# 138
  • Мнения: 4 731
Здравейте,

питах в темата 'Къде в София', но не получих отговор и затова питам тук.

Къде в София (или в друг град - Пловдив, Търново, Габрово) мога да намеря долен чаршаф с ластик за матрак с дебелина 27 см и размери 120 х 190 см?

Мерси предварително!

# 139
  • Мнения: 40 307
Поръчай си по размер, не вземат надценка от Калогера.

# 140
  • Мнения: 4 731
Поръчай си по размер, не вземат надценка от Калогера.

Мерси, Черна станция. Ще проверя какво е това и как става поръчката. Живеем в чужбина и ще се прибираме през август за един месец в България. Затова предпочитам просто да отида в някой магазин и да купя 3-4-5 чаршафа.

# 141
  • Мнения: 40 307
В много магазини има, но не всякакви размери.

# 142
  • Мнения: 4 731
В много магазини има, но не всякакви размери.

А в кои магазини в София мога да проверя? Знам кварталния за чаршафи и там със сигурност ще проверя, но той е малък и се съмнявам, че ще открия каквото търся. Дебелината на матрака е проблемната в случая, иначе другите размери могат да бъдат една идея по-големи, например за матрак 140 х 200 или евентуално 160 х 200 (това не знам как точно ще се получи, но бих опитала). В момента на матрак с нормална дебелина 90 х 190 слагаме чаршафи с ластик за матрак 90 х 200 и се получава идеално.

# 143
  • Мнения: 4 270
В много магазини има, но не всякакви размери.

А в кои магазини в София мога да проверя? Знам кварталния за чаршафи и там със сигурност ще проверя, но той е малък и се съмнявам, че ще открия каквото търся. Дебелината на матрака е проблемната в случая, иначе другите размери могат да бъдат една идея по-големи, например за матрак 140 х 200 или евентуално 160 х 200 (това не знам как точно ще се получи, но бих опитала). В момента на матрак с нормална дебелина 90 х 190 слагаме чаршафи с ластик за матрак 90 х 200 и се получава идеално.
В Икеа няма ли чаршафи с ластик за по-висок матрак? Аз не бих взела чаршаф за матрак с по-голям размер, защото ме дразни, когато не е опънат добре. Сега се сещам, че в Кауфланд съм виждала  чаршафи за матраци до 35 см, но не знам дали са от постоянния асортимент.
Може да провериш в English home, Jusk...Просто идея.

# 144
  • Мнения: 4 731
Благодаря за идеите, Херц. Ще ги проверя. За Икеа дори не се сетих да проверя, но поне в белгийската май не съм виждала. Надали ще намеря чаршаф хем за дебел матрак, хем 120 х 190, но и една идея по-голям вероятно ще стане.

# 145
  • Мнения: 4 270
Благодаря за идеите, Херц. Ще ги проверя. За Икеа дори не се сетих да проверя, но поне в белгийската май не съм виждала. Надали ще намеря чаршаф хем за дебел матрак, хем 120 х 190, но и една идея по-голям вероятно ще стане.
В Икеа в България има чаршафи с ластик 120/200 със сигурност, защото съм си купувала. Изборът на цветове е ограничен, но все нещо ще те устройва. А и няма да е голям. Предишният ми матрак беше с размер 120/190 и съм си купувала чаршафи с този размер от магазините на Панагюрище, но според мен са за 20 см височина на матрака. Говоря наизуст обаче. Не пречи да провериш и там.

# 146
  • Мнения: 624
Здравейте,

питах в темата 'Къде в София', но не получих отговор и затова питам тук.

Къде в София (или в друг град - Пловдив, Търново, Габрово) мога да намеря долен чаршаф с ластик за матрак с дебелина 27 см и размери 120 х 190 см?

Мерси предварително!
В happy dreams има памучен сатен за 27 и за 37 см. Имат и едни немски Bella Donna, които също стават за високи матраци-скъпи са, ама пък са с много добро качество. Не стават на топченца и не избеляват.

# 147
  • Мнения: 515
Здравейте! Моля някой да каже, ако е ползвал матраци aiko, sealy ли е матрака, в който като легнеш потъваш и ставаш с мъка? Само с него нямах болки в гърба и се събужда като бебе. Макар, че за болки се препоръчва твърд и аз не знам как става магията.. Спала съм на такъв, когато бяхме на квартира и защо не го снимах, изяждам се, моля ви ако някой знае да каже, благодаря!

# 148
  • Мнения: 503
Търся балансиран към твърд матрак. Спряла съм се на Нани Сирена Мемори, iSleep Coolcomfort, Magniflex silvercare.

# 149
  • Варна
  • Мнения: 1 555
Вчера пробвах Нани Аруба Мемори,и ми се видя адски мек при сядане,но като легнах(от страната на меморито)...е няма такъв кеф.Все едно бях в облак.Много страдам от кръст обаче и не знам дали няма да сгреша с него.
Пробвах и един турски,ако не се лъжа беше BNR,по твърд от Аруба.Похвалиха го доста като по качествен от Аруба,с два реда покет пружини(общо 1600 за целия матрак),също с мемори от едната страна.Някой с мнени за марката?

Общи условия

Активация на акаунт