Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? - Тема 52

  • 33 309
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 41 389
melange , ако нямате притеснения от големи сгради и евентуалното проблемно управление на етажната собственост:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b161237827341042
Мястото е комуникативно и за студент не е лошо.Такива малки апартаменти и в последствие , когато не те устройва по някаква причина, по - лесно се отдават под наем. Мисля че съфорумка си взе в тази сграда, дано се включи с лично мнение.

Екстра за студент и за ерген после. А след това ще се продаде или даде под наем.

# 721
  • Мнения: 6 314
Не ме мисли мен, аз си имам достатъчно имоти. Не съм примрял за 2стайка или 3стайка в София. Аз не ти давам зор като си строиш къща години наред нали? Не ми давай и ти зор колко да я търся.

Melange -  няма проблеми, може аз да съм го разбрал грешно. Поправи ме ако греша, но ти или сина ти запознати ли сте със София, квартали, предимства недостатъци, транспорт, инфра и т.н? Сина ти кой курс е?
Нещо ме бъркаш с някоя друга форумка. Къщите - 2 броя, построихме за 1 година, а от идеята да купим имот, да вземем разрешение за строеж  и да ги построим минаха едва 2 години, което за БГ е изключително кратко време.

# 722
  • София
  • Мнения: 4 668
€4400 зa ĸвaдpaтeн мeтъp: Peĸopднa cдeлĸa нa жилищния пaзap в Coфия пpeз 2020 г.
https://money.bg/property/eur4400-za-kvadraten-metar-rekordna-sd … -prez-2020-g.html

# 723
  • Мнения: 971
Аз бих казал - за бога братя, купувайте, та дано всички се заситят в лакомията си и положението най-накрая да си дойде на мястото..

# 724
  • Мнения: 1 886
Пух, надявам се да ти е станало по-леко като го написа.

# 725
  • Мнения: 1 278
За спада на наемите,това,че масово наемателите водят зоопарк със себе си и изискванията им за намаляване на периода на договора съм съгласна,че е реално.
Но за оптимистичното бъдеще за наемодатели, на фона на такова търсене,по-скоро не мога да се съглася.

# 726
  • София
  • Мнения: 24 839
Ние сме народ с много висок процент собственици на имоти.
Затова през годините, съотношенията и тенденциите, валидни за другите страни, при нас не се получават.
Друга причина са ниските заплати на по- голямата част от хората- тези, които търсят под наем.
И нагласата на получаващите повечко, да станат също собственици, вместо да си хвърлят парите зад гърба.

# 727
  • Мнения: 971
Пух, надявам се да ти е станало по-леко като го написа.

Да, надявам се и на теб да ти е по-леко, Момиче от Кьолн.

И един твой коментар от 2008: "Доста си далеч от истината, но нали заради това е форумът всеки да си изразява свободно мнението
Май си фен на конспирациите..."

Последна редакция: чт, 11 мар 2021, 21:39 от Пух

# 728
  • Мнения: 1 886
Не знам в каква връзка ми цитираш мнения от далечната 2008, но се радвам, че съм предизвикала интереса ти.

# 729
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Какво мислите за този апартамент?
https://m.olx.bg/ad/ot-chastno-litse-dvustaen-apartament-s-parko … D368-ID7vXk0.html
Идеята е да живее студент в него. Знам, че кварталът не става, но цените са жестоки в по-хубавите. Искам само да има що годе удобен транспорт.

Последна редакция: чт, 11 мар 2021, 23:23 от Sly Red Fox

# 730
  • София
  • Мнения: 4 668
Проверете дали наистина ще получи акт 16

# 731
  • Мнения: 3 307
В студенти град да не са по 120-130 с една спалня. Щом гол като пушка за 80 е супер евтино.

# 732
  • Wonderland
  • Мнения: 702
В студенти град да не са по 120-130 с една спалня. Щом гол като пушка за 80 е супер евтино.
Вие в кой квартал бихте търсили, ако разполагахте с този бюджет? Дайте съвет. Изгледах хиляди обяви, изтекоха ми очите. Сега огледах пак апартамента. Гледа към панелки в окаяно състояние, които май няма да видят ремонт. Улицата изглежда, че не е асфалтирана......

# 733
  • Мнения: 6 172
С този коридор ... досущ общежитие. И окаяните панелки са такива, а пък колко по-окаяни има от "семейните".
За студент е идеално, тъкмо си е в гювеча, а не в Малините. И улица си има, и асфалт, че и широк тротоар.

# 734
  • SF
  • Мнения: 21 389
И как точно този двустаен апартамент се трансформира в тристаен?

Ако щете ме замерете с камъни, но аз търся двустаен в Кръстова вада, Витоша и Хладилника.

Общи условия

Активация на акаунт