Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? - Тема 52

  • 33 347
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 353
Цитат на: melange link=topic=1303666.msg42468895#msg42468895 date=1615372939
[/quote

Още един будала да си думне парите в най-убития квартал с мечти за рентиерстване.
И вашите деца няма да могат да са на печалба с такъв имот. Но вие си знаете.

Мога ли да попитам от чисто любопитство, защо точно сега решихте да купувате апартамент в София? Тези пари сега са ви изпаднали или дълги години са събирани и заради страх от инфлация и покачване на цените сте решили да ги думнете в “кво да е” в София? Каква е мотивацията ви?
Извинявям се за личните въпроси, но ще се радвам да разбера. Мерси.
Gogo, ти докато се наумуваш и начудиш вече доста време, хората си накупиха апартаменти, построиха си къщи и си живеят екстра. Къде с "надумкани пари", къде със заеми, ама имат вече нещо зад гърба си. Ти може още да си почакаш падането на цените и най-изгодната инвестиция.  Реалността обаче е друга, като бързият влак на гарата, в който Вуте требвало да се качи. Той докато гледал другите какво правят и коментирал "Я па тоя, я па тая",  влакът взел че потеглил. Та накрая сам си казал " Я па я"!

# 706
  • Мнения: 2 865
Не ме мисли мен, аз си имам достатъчно имоти. Не съм примрял за 2стайка или 3стайка в София. Аз не ти давам зор като си строиш къща години наред нали? Не ми давай и ти зор колко да я търся.

Melange -  няма проблеми, може аз да съм го разбрал грешно. Поправи ме ако греша, но ти или сина ти запознати ли сте със София, квартали, предимства недостатъци, транспорт, инфра и т.н? Сина ти кой курс е?

# 707
  • София
  • Мнения: 24 839
Гого, ти се оказа от професионалните търсачи на жилища, които наричам "туристи".
Няма лошо, явно се забавляваш добре, че и самочувствие трупаш- колко си запознат с всичко и как можеш за нула време да обясниш на лаика колко не знае и колко глупаво подхожда.

Само че, истината е друга- който има нужда и възможност, се организира и купува нужното, след което си продължава по пътя.

# 708
  • Мнения: 3 314
Май повече има професионални продавачи-туристи или както се казват на пазара в момента.

# 709
  • Мнения: 9 918
Не беше толкова отдавна, когато Гого влезе в темите с питане за къща или парцел за строеж на къща в Банкя, евентуално в други близки до София квартали.

# 710
  • Мнения: 2 865
Имам много ясни критерии и знам какво търся. Не съм направил нито един излишен оглед и не съм загубил на нито един човек времето, защото моето време ми е още по-ценно. Огледите, които съм направил, не са стигали до сделка, защото е имало нещо което не ми харесва, но никога не е било заради офертна цена. Бях спрял на един имот, но се забавих със седмица, заради лични ангажименти и ме изпревариха. Търся от 7-8 месеца като зимата не съм активен. Та не виждам какъв турист съм, при положение, че това не двустайка или тристайка за 70-120к, което е масовото предложение на пазара и има голям избор.

Относно коментара към жената - явно нито тя нито сина й познават добре София. Логично е да пообиколи, да поживее, да придобие представа и тогава да реши какво да си купи. Това не са домати, които ако не стават ги изхвърляш в кофата. Но щом и апартаментите вече ги купуваме на килограм, няма да се меся. Само след време да не се окаже, че е купил до някоя блато с жаби или до предстоящ строеж на главен булевард и да бърза да продава “златото”, както един друг годподин.

# 711
  • София
  • Мнения: 24 839

Относно коментара към жената - явно нито тя нито сина й познават добре София. Логично е да пообиколи, да поживее, да придобие представа и тогава да реши какво да си купи. Това не са домати, които ако не стават ги изхвърляш в кофата. Но щом и апартаментите вече ги купуваме на килограм, няма да се меся. Само след време да не се окаже, че е купил до някоя блато с жаби или до предстоящ строеж на главен булевард и да бърза да продава “златото”, както един друг годподин.

Изпускаш главното- на жената й трябва жилище бързо, защото синът й е студент и тя не иска да хвърля пари на вятъра.
Тя търси "оборотно" жилище- готово, на пътя на този ГТ, който ще закарва сина й най- бързо до целта.

# 712
  • Мнения: 18 741
Гого, сериозните купувачи не търсят какво да е на целия Балкански полуостров, а са направили някакъв подбор на критериите. Ти търсеше къща в Банкя, търсеше апартамент на зелено в Истанбул, апартаменти из София и т.н. Затова вече не те приемат сериозно.

Жената с въпроса със сигурност ще купи каквото й трябва преди теб, а десетина профила тук и след 5 години ще обяснявате как трябва и как не трябва да се купува, все от гледна точка на теоретиците.

# 713
  • Мнения: 2 902
Gogo, защо считаш за нужно да даваш наклон в живота на хората какво и къде ще си купуват? Решили са, питат за съвет, купуват. Каква е тая нападателност, какво е това държане на сметка каква им е мотивацията, пък дали познават София? Изобщо какво значение имат тези неща, лично за теб?

# 714
  • София
  • Мнения: 4 668
За 45к готов, довършен апартамент, който не е тотал щета ме съмнява да има.
Споменаха се боксониери в Ст Град, вижда ми се абсурдно.
33кв чисто, 40кв с общи части е минимума за еднопространствен.
По 1300 евра, това са 52к минимум, без брокер, без такси.
И то в идеалния случай, ако е 33кв чисто. Ами ако е 40кв?
Отиваме на 48кв бруто, т.е. 65к евра.

А това "без значение квартала" ми звучи абсолютно несериозно за София. Ще си опнеш детето да пътува по 2 часа на ден, и да е далеч от всякакви социални активности. За да налееш едни 100х лева в соц панелка със СКШта от преди 50г.
Ако ще е гарга, да е рошава. Поне още 20к евро и да се търси нещо прилично. А и ми звучи ужасно несериозно, питащият хабер няма нищо от нищо, и пише да му смелим наготово от а до я. Явно няма достатъчно мотивация. Най-малкото да вложи 1-2 часа време, да поговори с някой брокер, да разгледа някоя обява, да разгледа картата на София, и тогава да пита.
Във всеки нов град, който съм живял, и като търся апартамент под наем, първата ми работа е да разуча картата.

# 715
  • Мнения: 333
Не ме мисли мен, аз си имам достатъчно имоти. Не съм примрял за 2стайка или 3стайка в София. Аз не ти давам зор като си строиш къща години наред нали? Не ми давай и ти зор колко да я търся.

Melange -  няма проблеми, може аз да съм го разбрал грешно. Поправи ме ако греша, но ти или сина ти запознати ли сте със София, квартали, предимства недостатъци, транспорт, инфра и т.н? Сина ти кой курс е?
Понеже твърдиш,че имаш доста имоти,а непрекъснато чакаш да поевтиняват-това няма ли да се отрази и на цената им?
Лично не познавам човек ,който действително да притежава нещо и да чака с трепет то да си губи от стойността...
Ти си интересен случай.....

Последна редакция: чт, 11 мар 2021, 12:25 от denissa_72

# 716
  • София
  • Мнения: 35 309
Коментирането на чуждите бюджети и усмиването е идеална проява на безвкусие.

Гогич, дай 400К еврака - оставям ти хавлия на спалнята и вечеря във фурната.

# 717
  • София
  • Мнения: 24 839
За 45к готов, довършен апартамент, който не е тотал щета ме съмнява да има.
Споменаха се боксониери в Ст Град, вижда ми се абсурдно.
33кв чисто, 40кв с общи части е минимума за еднопространствен.
По 1300 евра, това са 52к минимум, без брокер, без такси.
И то в идеалния случай, ако е 33кв чисто. Ами ако е 40кв?
Отиваме на 48кв бруто, т.е. 65к евра.

А това "без значение квартала" ми звучи абсолютно несериозно за София. Ще си опнеш детето да пътува по 2 часа на ден, и да е далеч от всякакви социални активности. За да налееш едни 100х лева в соц панелка със СКШта от преди 50г.
Ако ще е гарга, да е рошава. Поне още 20к евро и да се търси нещо прилично. А и ми звучи ужасно несериозно, питащият хабер няма нищо от нищо, и пише да му смелим наготово от а до я. Явно няма достатъчно мотивация. Най-малкото да вложи 1-2 часа време, да поговори с някой брокер, да разгледа някоя обява, да разгледа картата на София, и тогава да пита.
Във всеки нов град, който съм живял, и като търся апартамент под наем, първата ми работа е да разуча картата.

Ти също не разбираш основното- идеята зад закупуването на жилището.
Какво ново строителство, какви социални активности, какви СКШ от преди 50 години?

И защо майката да се зароби, за да осъществи "рошавата гарга" на сина си?

Защо да го завърже към скъпите тухли, без да му остави възможността да реши сам какво да прави, къде да живее и как, след като завърши и си тръгне по пътя?

Това базово жилище си има предназначение, достатъчно е за отскок и сигурност, а по- нататък е ред на сина си решава живота.

# 718
  • Мнения: 2 334
melange , ако нямате притеснения от големи сгради и евентуалното проблемно управление на етажната собственост:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b161237827341042
Мястото е комуникативно и за студент не е лошо.Такива малки апартаменти и в последствие , когато не те устройва по някаква причина, по - лесно се отдават под наем. Мисля че съфорумка си взе в тази сграда, дано се включи с лично мнение.

# 719
  • София
  • Мнения: 1 259
melange , ако нямате притеснения от големи сгради и евентуалното проблемно управление на етажната собственост:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b161237827341042
Мястото е комуникативно и за студент не е лошо.Такива малки апартаменти и в последствие , когато не те устройва по някаква причина, по - лесно се отдават под наем. Мисля че съфорумка си взе в тази сграда, дано се включи с лично мнение.
И аз мислех да предложа тази сграда, вчера видях, че има няколко обяви от нея. Близо е до метро и е на комуникативно място, вписва се в бюджета и ако го обзаведат с евтини мебели ще е близо до желаното.

Общи условия

Активация на акаунт