Нашите кухни - тема 86

  • 51 054
  • 745
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 488
86-та ТЕМА ЗА КУХНИТЕ
....
85-та тема 84-та тема 83-та тема 82-ра тема 81-ва тема
80-та тема  79-та тема  78-ма тема  77-та тема  76-та тема  75-та тема  74-та тема  73-та тема  72-ра тема  71-ва тема
70-та тема  69-та тема  68-ма тема  67-ма тема  66-та тема  65-та тема  64-та тема  63-та тема  62-ра тема  61-ва тема
60-та тема  59-та тема  58-ма тема  57-ма тема  56-та тема  55-та тема  54-та тема  53-та тема  52-ра тема  51-ва тема
50-та тема  49-та тема  48-ма тема  47-ма тема  46-та тема  45-та тема  44-та тема  43-та тема  42-ра тема  41-ва тема
 40-та тема  39-та тема  38-ма тема  37-ма тема  36-та тема  35-та тема  34-та тема  33-та тема  32-ра тема  31-ва тема
30-та тема  29-та тема  28-ма тема  27-ма тема  26-та тема  25-та тема  24-та тема  23-та тема  22-ра тема  21-ва тема
20-та тема  19-та тема  18-та тема  17-та тема  16-та тема  15-та тема  14-та тема  13-та тема  12-та тема  11-та тема
10-та тема   9-та тема   8-ма тема   7-ма тема   6-та тема   5-та тема   4-та тема   3-та тема   2-ра тема   1-ва тема
....

Материали за кухня, аксесоари, домакински електроуреди и мивки

Salex                    IKEAFrankeЕlica
RosiOmoniyaTekaGeraka
Rali-MKamePyramisЛекс Груп
HosseДИКАМ-Д               SchockТехномикс
KronBlumFATЕлектрон
ЕвротрейдингHettichBlanko              Зора
СъливерOpus-44SanitecElectrolux
KronospanModeksGorenjeBosch                
KroeneБалкан ЮгХром Силистра      Fagor
EggerСтоун ЦентърДИЕЛ 09     ВЕТО
Ив-ЕлНюман КATG     Electrosound
ЙАФЕлазНеоформ     Technoteka


Безплатни програми за създаване на 2D / 3D модели на кухня /иконите са връзки/

Програма на ИКЕА  
ALNO AG Kitchen Planner
Autodesk Homestyler
Sweet Home 3D
3D модели за Sweet Home 3D
Наръчник Sweet Home 3D
SketchUp Make
Magnet Kitchen Planner
Kichendraw /20 часа безплатно/

Специализирани търговски изложения
   
Българска строителна седмица
ежегодно месец февруари или март
10 – 13 март 2021г. IEC
 
Стройко
ежегодно март и октомври
21 - 25 октомври 2020г. НДК
Техномебел
ежегодно месец март или април
27 - 30 септември 2021г. IEC
Светът на мебелите
ежегодно месец март
24 - 27 март 2021г. IEC
Интериорен справочник за кухня
Скрит текст:













Източник: maistorplus.com

# 1
  • Мнения: 2 266
Благодаря за новата тема.Съвсем скоро ни предстои да направим ремонт на кухнята.Ще бъде от дърво-дъб.В момента се суши и към края на март ще се започне кухнята.

# 2
  • Мнения: 20
Здравейте,
някой от Вас има ли кухня от Икеа, която е направил с гранитен плот от друга фирма и с гръб гранитогрес? В каква последователност са операциите по вземане на размери, поръчка, монтаж? Кога се слага гранитогреса за гръб - преди или след камъка на плота? Кога следва да се монтира горния ред шкафове в такъв случай? Направила съм проект на кухнята, обсъден с консултант на Икеа, но не ми стана ясно как ще се извършат всички тези операции в синхрон, както и не ми бе обяснено дали това е възможно. Ще се радвам, ако можете да споделите, как сте осъществили подобен проект Simple Smile
Благодаря предварително!

# 3
  • Мнения: 40 737
Първо се правят долните шкафове и когато са направени, монтирани и нивелирани се взема мярката за гранитния плот. След като се монтира плотът се слагат плочките. Някои обаче го правят обратно, но според мен не е правилно. Накрая се слагат и горните шкафове. Ама пак има опции - ако плочките не са догоре може и да се сложат веднага. Или ако се работи много точно. Но класиката си е:
- долни
- плот
- плочки
- горни

Последна редакция: нд, 14 фев 2021, 13:40 от Черна станция

# 4
  • Мнения: 758
Здравейте,

Предстои ми да обзавеждам апартамент, включително да правя кухня и търся цени на технически камък. Масово сайтовете имат каталози, но нямат цени, т.к. зависело от сума неща. На мен ми трябва някакъв груб ориентир, защото си е добра сума и искам да направя груба калкулация за кредита. Ясно, че после ще взема детайлна оферта по размери и тя ще е +/- от грубата сметка. Та можете ли да ми помогнете, колко върви линейния метър при 60см дълбочина на технически камък с монтаж?

# 5
  • Мнения: 40 737
Mи разликата е в пъти между най-ниския клас и най-скъпия вид. Трудно е да се каже.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 926
Дайте ориентир поне, какво харесвате. Иначе са прави, зависи от много неща, какъв клас ще е, каква дебелина, как ще се обработва, колко ще се реже.

# 7
  • Мнения: 758
Вероятно ще изберем нещо черно. Като дебелина ни устройва и по-тънък вариант.

Както казах искам да калкулирам, колко кредит ще ни трябва за ремонта. Няма как да вземам детайлни оферти от майстори за всеки разход...

# 8
  • Мнения: 1 208
Ако не се спряли опцията Стоун Център имат форма за бърза оферта. Задаваш параметри, брой отвори, най и камък се избираше. Дава поне някаква приблизителна цена. В нашия случай даже си беше почти точна.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 913
Правих запитване преди 2 месеца за цена.Най-грубо ми казаха 400лв/м2 до 65см дълбочина и 2 см дебелина ,без подлепка.За отвори взимаха между 50 и 80лв.Фирмата е вносител на  мрамор ,гранит и техн.камък  със седалище Пловдив.

# 10
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Благодаря за темата,и аз се включвам да следя за тенденциите,предстои и ни да правим нова кухня,в процес съм да избера какъв стил да е.Държа да е бяла или слонова кост,чудя се дали да е с тези модерните лъскави плоскости или по ретро стил.
Според вас ако е по модерна с лъскави плоскости трябва ли всичко в трапезарията да е с такива.Хола и кухнята са едно цяло.
Благодаря ви ще следя с интерес.

# 11
  • Мнения: 6 261
Ако имаш предвид гланц, той вече не е модерен

# 12
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Ако имаш предвид гланц, той вече не е модерен
А какво е модерно ,имам предвид каква е тенденцията 2021?
Да гланц имам предвид ето тези предложения гледам.Предвид това,че дръжки не ми допадат много.
Ще се радвам да споделите мнения,до няколко дни трябва да поръчам,а не съм изяснила исканията си.


# 13
  • Мнения: 6 261
Гланца и дръжките нямат нищо общо:-)
Вкопани дръжки могат да се направят както на мат, така и на гланц. Както и обратното, разбира се.
Трябва да си уточните
1.какъв стил искате да е- от това ще определите дали да има или не дръжки. Дали искате ретро или модерна кухня.
2. Какъв материал - пдч, мдф, мат или гланц.
Най лесно е като разгледате в някой шоурум.

# 14
  • Мнения: 912
Какво значи "А какво е модерно ,имам предвид каква е тенденцията 2021?". Вие всяка година ли ще сменяте кухня? Защо се водите по модата, а не по това, което по принцип Ви харесва и най-важното - защо не гледате да Ви е практично?!?
Отивате в два-три шоурума, влизате в Пинтерест и гледате.

Общи условия

Активация на акаунт