Проблем с гастрит; Домашно лечение

  • 22 734
  • 172
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 340
Аз доколкото четох сутрин на гладно по 1 капачка/лъжичка, може и с локум да се смеси може и без локум, попринцип не пия алкохол но това ми е единствения вариант.

# 61
  • Мнения: 340
Всичко ще пробвам, целия интернет ще преобърна, всяко нещо по 1 месец ще го спазвам, искам да се управя, 3 месеца всеки ден гадене и киселини, просто минавам през ада, четох че чая от лайка помагало много, но от аптеката ли трябва да е или домашен (набран), баба ми казва като дойде лятото с пелин ще се оправя, тя така си е калцирала язвата

# 62
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 111
Ама ти язва, гастрит, киселини... Бъркаш нещата и лечението също. Трябва ти читав лекар, остави интернета.

# 63
  • Мнения: 340
Бил съм при 6 лекаря, всички ми изпизаха различни хапчета пия ги, има ефект за 2 дни и после става по зле, от 3 месеца пия лекарства по графи и по месец както ми казваха и няма ефект.

Единствено ям: банани картофено пюре, извара, яйца, пилешко месо и хляб, всичко друго ме дразни супер

# 64
  • Мнения: 2 352
Аз пак да питам, сред тези лекарства пил ли си пробиотици?

# 65
  • Мнения: 340
Не знам никой доктро не ми е казвал дали пия антибиотик или пробиотик, просто ми пишат някаквки лекарства и това е, ще напиша всички лекарства които са ми изписани:

Еманера 20мг
Мотилиум 10мг
Гастровал
Езопраджен 40мг
Зирид 50мг
Нолпаза 40мг

Отделно без рецепта пих Алмагел А, но няма ефект и почнах Гавискон, за киселините

# 66
  • Мнения: 2 352
Мъжа ми има гастрит и приема редовно пробиотици, бяха му изписани от лекар. Не е необходима рецепта. Обикновено пие 2-3 месеца и прави почивка 1. Оплаква се от киселини и силни болки в стомаха. От доста време обаче не е имал оплаквания.

# 67
  • Мнения: 340
Аз единствено имам зверско гадене и киселини/стомашен сок, болки парене, повръщане, диария, за сега нямам....

# 68
  • Мнения: 2 352
Може да пробваш, едва ли ще ти навредят по някакъв начин. За около седмица би трябвало да има някакви подобрения.

# 69
  • Мнения: 340
Какви пробиотици да си взема от аптеката?

# 70
  • Мнения: 2 352
Взимала съм Прокомбо, Коластра + 4 щама пробиотични бактерии МаксМедика, Пробием. Или може да попиташ в аптеката да ти препоръчат.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 855
Разберете от кои храни получавате киселини - ограничете ги до максимум. На мен изключително много ми помагаше медът. Правете си чай от анасон или мента. При мен, една от причините за гастрита беше бактерията хеликобактер пилори. Може да разпитате вашия гастроентеролог, какво причинява тя. Не съм пробвала този метод с мистиката и не мога да кажа дали действа.  При мен подействаха други неща. Желая ви,  да намерите решение за проблема си!

# 72
  • Мнения: 184
Пусни си тест за хеликобактер, той прави язви

# 73
  • Мнения: 340
Правили са ми тест за Хеликобактер, нямам, кръвните изледвания са много добри, просто имам зверско гадене и непоносими киселини..

# 74
  • Мнения: 7 434
Как не сте чували, това е стара легенда. Аз съм пробвала, 1- 2 глътки, случвало се е да помогне. При подобни гастритни оплаквания ми помага чай от жълт кантарион.

Общи условия

Активация на акаунт