Помощ при избора на име за момиче

  • 3 791
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 796
Ливия е много красиво име Heart със съпруга ми го коментирахме, но така и не се престрашихме да дадем по нестандартно име на дъщеря ни
в Европа е популярно. Връзва се с българска фамилия.

# 31
  • Мнения: 3 922
Ако живеете в БГ, вечно ще трябва да се обяснява какво е това име - Лилия ли е, Лидия ли е. И ще го бъркат, защото това са популярните и харесвани имена. А да не говорим за асоциациите  с Либия!? Не го причинявайте на детето си!
Същото значение, но далеч по-приемливо е Оливия, което трудно би се сбъркало.

Последна редакция: сб, 13 фев 2021, 18:15 от Greene

# 32
  • Мнения: 8 796
Ливия се отличава от Лидия фонетично,
"В" е обградено от гласни и се чува добре, звучна съгласна.

# 33
  • Мнения: 11 970
Ливия се отличава от Лидия фонетично,
"В" е обградено от гласни и се чува добре, звучна съгласна.
Името ми има два варианта - с Е и с Я, като се променя и ударението, ама цял живот го бъркат с по-популярния от двата варианта, дори и когато се представям и.го чуват. Как и защо? Нямам обяснение.

# 34
  • Мнения: 2 039
Има достатъчно класически имена.Помислете си пак.От всички  за мен е най-приемливо Карина.

# 35
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 751
Карина.

# 36
  • Мнения: 383
Карина . Тези другите все едно покемон ще се кръщава с тях... толкова хубави български имена има , че направо се чудя как хората се опитват да измислят някакви засукани имена с цел детето им да има оригинално име . Звучат смешно , не оригинално , разберете го. В детски център съм работила и чуждестранни засукани имена с бг фамилия предизвикват не възхищение а смях . Никой няма да си каже уаууууу какво яко име , повярвайте. Ще му се смеят на детето , кръстете си го Карина. Децата са злобни , винаги се подиграват на някое с по - различно име .

# 37
  • Мнения: 4 007
Децата са злобни , винаги се подиграват на някое с по - различно име .

Да бе, ама като чета сега списъците с деца в детската градина и в една група има Серафина, Аурелия, Цветежармен, Ейнджъл-Белла, Деяния-Криста и Лейона малко няма на кого да се смееш, защото всички са за смях...

# 38
  • Мнения: 383
Децата са злобни , винаги се подиграват на някое с по - различно име .

Да бе, ама като чета сега списъците с деца в детската градина и в една група има Серафина, Аурелия, Цветежармен, Ейнджъл-Белла, Деяния-Криста и Лейона малко няма на кого да се смееш, защото всички са за смях...

Хахаххаха ужас ... накрая ще се смеят на моето дете ( казва се Елица ) . Кой знае ще си викат “тази пък какво обикновенно име има “ 😁

# 39
  • Мнения: 11 970
Децата са злобни , винаги се подиграват на някое с по - различно име .

Да бе, ама като чета сега списъците с деца в детската градина и в една група има Серафина, Аурелия, Цветежармен, Ейнджъл-Белла, Деяния-Криста и Лейона малко няма на кого да се смееш, защото всички са за смях...
Моля, те, кажи че си си ги измислила.
Не може в една група да има такова сборище. Горките деца.

# 40
  • Мнения: 383
Аз ви казвам , това не са деца ... покемони са !

# 41
  • Мнения: 1 459
Ливия е красиво, но веднага се сетих за жената на император Октавиан🤣Карина е най-добре според мен. Обмисляла съм и името Серафина, като по-нестандартно, на галено Рафи или Ина.

Последна редакция: сб, 13 фев 2021, 22:59 от Atamagaokashii

# 42
  • Мнения: 10 794
Ама Ина може да е съкращение от толкова имена, каква е файдата да е Серафина... Размишлявам си просто, не искам да се заяждам. Накрая всеки ще знае детето като Ина, което няма нищо общо с името. Сега друго е да викаш Ели на Елица, друго е Ина на Серафина, Радостина, Магадалина и т.н.

# 43
  • Мнения: 4 007
Моля, те, кажи че си си ги измислила.
Не може в една група да има такова сборище. Горките деца.

Не са от една група, някои не са и деца, но са си реални имена, които съм виждала. Минават ми през ръцете списъци от градините, сега са популярни всякакви аи и ии.. вая кея ная дея ния рея лея и т.н.  В диви количества, по 5-6 в група...

# 44
  • Мнения: 11 970
Леле, то в София яко са залитнали по странни имена.
Две деца в две различни градини имам, ама такова чудо не знам. Нормални имена са наоколо. Е, някои са по 2-3 в група/ клас ама поне не са изчанчени.

Общи условия

Активация на акаунт