Против акне/пъпки по лицето 12

  • 46 292
  • 743
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 015
tiriti кои хормони пусна? Ще се радвам да споделиш.

Пуснах - Естрадиол, LH, FSH, 17ОНProgesteron – задължително се пуска точно 3 ден!!!

Останаха ми да пусна - Пролактин, testosterone, 4 androstendion, DHEA-S, -15 – 20 ден от цикъла

Това го знам от темата за хормоналните изследвания, в която една жена Денис разчита на всички и помага страшно много - аз и имам пълно доверие и затова следвам нейните препоръки.

Има леко разминаване с това, което препоръчват лабораториите - те казват и пролактин и тестостерон на 3-5 ден.

А пък дерматоложката ми ги изписа абсолютно всички на 3-5 ден.

Така че малко се обърках, но както казах, следвам схемата от темата за хормоналните изследвания и утре ще си пусна останалите.

# 466
  • Мнения: 39 299
Странно. От Денис съм си записала, че и някои от тези, които ти си дала са без значение на кой ден се изследват.

# 467
  • Мнения: 291
На мен също ми казаха да си пусна хормонални изследвания, но аз така и не го направих, защото мисля, че освен противозачатъчни, друго няма да ми предпишат, а аз съм против тях

# 468
  • Мнения: 275
Благодаря! Защото аз пусках преди известно време (дори не помня и какво пусках. Пролактин и тестостерон със сигурност) по искане на гинеколог, накрая ми изписа Достинекс...

# 469
  • Мнения: 541
Момичета препоръчайте ми студио около, кв. Чайка в гр. Варна , за почистване на лице , от което сте останали доволни и също така, цената . Много ви благодаря ☺

# 470
  • Мнения: 5 992
А каква е алтернативата на противозачатъчните при хормонално акне?

# 471
  • Мнения: 2 069
Момичета, някой ползвал ли е Клеоцин Т? Дали може без лекарско предписание за момче на 15?

# 472
  • Мнения: 2 015
Странно. От Денис съм си записала, че и някои от тези, които ти си дала са без значение на кой ден се изследват.

Да, някои са без значение, но все пак май пишеше, че по-добре на чист ден и аз затова съм ги сложила във втората група.

leoreta666, и на мен дерматоложката ми каза, че най-вероятно ще ми изпишат противозачатъчни, но днешните не били като тези по време на майките ни, и нямало проблем. Така или иначе, ако има хормонален дисбаланс и той се отразява не само на кожата, ами и на цикъла, то тогава може би е по-добре да се приложи някакво лечение.

Приерно моят цикъл е нередовен откакто ми е дошъл за първи път, като бях ученичка и ми се е случвало по 3 месеца да го няма. Та пиенето на противозачатъчни едва ли е по-вредно от това 3 месеца да нямаш цикъл.

Честно казано не съм задълбочавала колко и защо са вредни противозачатъчните, предстои, ако ми изпишат, да се заровя да чета. Ако някой знае и иска да сподели....

Questar, за алтернатива ще пита точно Денис от другата тема, ако случайно има нещо, което може да помогне, бих го опитала разбира се, преди противозачатъчните.

Но независимо дали ще следвам лечението или не, едни профилактични хормони, за да знам какъв ми е случаят, няма да навредят, затова си ги пуснах с кеф днес и сега ще чакам резултати.

# 473
  • Мнения: 8 937
Зависи от противозачатъчните. Пила съм два вида - от едните отслабнах, кожата ми се изчисти, окосмяването намаля, но кървях нонстоп. Другите регулираха цикъла, но за сметка на това качих 20 кг и започнаха да ми излизат подкожни пъпки. Flushed

# 474
  • Мнения: 477
От както имам цикъл съм с хормонален досбаланс. Много пъпки нередовна менструация. Като по малка ми изписваха противозачатъчни пила съм ги 5 години с малки почивки. Причиняват много вреди най-малкото ако имате разширени вени не трябва да се приемат понякога образуват тромби. Това е го казвам да плаша никого просто информативно. Има едно билково лекарство Фемикур Н то действа много добре за хормонален дисбаланс. А може да се пробва и с Билки имам приятелка която пие билков чай предписан от билкарката и се чувства добре с него.

# 475
  • Мнения: 5 992
Аз съм чувала за вечерна иглика, но се притеснявам да не разбърка допълнително хормоните, все пак влияе точно на хормоните.
Засега ще се придържам към бял равнец само.

# 476
  • Мнения: 6 685
Момичета, някой ползвал ли е Клеоцин Т? Дали може без лекарско предписание за момче на 15?

Клеоцин в България не е регистриран и не се продава. Имаме Далацин, който е с рецепта, но мисля, че и него изтеглиха от пазара вече и няма.

# 477
  • Мнения: 291
Аз пих вечерна иглика, ефект нямаше, а за цикъла моят си е редовен и нормален, а и съм само на 21 ,затова не искам да си разбутвам хормоните като рискувам да пия каквито и да е противозачатъчни

# 478
  • Мнения: 3 010
Аз съм енциклопедия по акне. Като тийнейджърка сравнително чиста кожа, тук-таме нещо. Но след 20-тата ми година настана ад. С поликистозни яйчници съм, та ясно, че имах яко хормонални дисбаланси. Какво ли не съм пробвала, какво ли не съм мазала, продължаваше да си бъде доста неприятно положението. Всичко на метода проба-грешка, но споделям няколко неща, които на мен ми бяха в помощ. Спрете поне за малко млечните продукти и вижте как ви се отразява. Един месец проба. Аз нямам проблеми с лактозата, мога да консумирам, но кожата ми става на решето. И до ден днешен, хапна ли повече сирена и кашкавали, веднага около устата и брадата се появяват подкожни огромни и болезнени пъпки. Ям, не е да не ям, но гледам млечните да са ми в умерени количества и да не са основна съставка на яденето - примерно може сирене на омлет или на салата, но няма да си сготвя паниран кашкавал повече от веднъж в годината. И ясно, че естествено, като цяло гледам да се храня здравословно, без много много захар, вредни храни, хапвам си доста зеленчуци. За продукти: най-чистичка и хубава кожа на света ми дават Glow recipe - Watermelon Mask, Sunday Riley - Good genes serum, Crystal Retinal 10 - Medik8, Sukari Babyfacial - Drunk Elephant . Редувам ги за вечерна грижа. На дневната не се спирам, защото 100% от работата за акнето я вършат киселините и ретинола. Ами това е, да си имам младостта на 25, но с кожата на 35, ама ето, късмет.

# 479
  • Мнения: 5 992
Здравейте!
Дали има достъпни на нашия пазар измиващи гелове за лице с бензоил пероксид?

Общи условия

Активация на акаунт