Магията на изтока - тема 64

  • 18 780
  • 747
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 9 131
Момчето е колкото У Лей на години, но няма празно при целувките. А колко се смях на забраната от майката на У Лей да се целува с Реба Sweat Smile
То и за нея е по-добре да не се целува с него.Незнаеш как ще реагират фенките му,а тя е уйгурка и предполагам я следят във всяка крачка.

# 556
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Честит Великден и от мен. И от мен.

# 557
  • Мнения: 9 131
Шош, преди нова година изгледах The Emperor's Cook Joy

Хареса ми,че успяха да покажат личната история на героите на фона на историческите събития. Също,че още в началото знаем,че Акияма ще бъде готвач на императора и ние просто ще видим как успява да го направи. Виждаме жертва,неуспехите,съдбите на него и на тези около него.Показват и другата страна,а не само сладката.
Сериала е забавен,драматичен и определено вдъхновяващ.Най-хубавото е,че никоя емоция не взима превес и зрителя просто се потапя и гледа и не е нужно да бъде твърде обременен с героите.
Почнах да го гледам като фен за Текеро,но го финиширах като фен на Кироки Хару .Великолепна роля.Толкова нежа и добра.Всички бяха страхотни,много харесвах и  готвача при който първо учи,който му даде френския речник.
Може да го гледате дори и да не сте фенове на готвенето и храната.Да,тя (храната) заема специално място,но сериала разказва за любовта,приятелството,семейството,мечтите и надеждата.
Няколко момента ме впечатлиха и ми харесаха много.
Сравнението на имератора с мисо.То е част от тях и ще могат да живеят без него,но няма да им е вкусно,както императора е част от тяхното семество,дори и да не го познават.Също когато Тошико опита за първи път негово ястие,но готвача не го хареса,но тя го изяде,защото е приготвено от него.Когато императорските готвачи готвиха за народа след големия пожар и синът му разбра за кой работи баща му и как го е защитавал с мълчанието си.Когато големият му брат заживя с неговата мечта следкато не успя да постигне своята.И най-вече когато той порасна  емоционлно и го направи за всички.Когато американският военен го бутна в езерото и го накара да се прави на патица.Преглътна собственото си достойнство,емоция и гняв защото трябваше да бъде силен за едно общо благо.
Да,дискриминацията е ужасно,но  съществува все още.Unamused

# 558
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Браво, браво ! WinkSmile
Ммм, Tuon,  сериозен и изчерпателен отзив. Blush аз повечето детайли отдавна съм забравила но да, така изчерпателна и цялостна бе/е тази продукция. Изпипана и многослойна. Сериозна работа а не "на две на три сериалче да заснемем". За това и редовно ги хвалим и препоръчваме такива продукции.
Кироки Хару може точно от това заглавие да попадна повече в полезрението ми нататък.

Шош е изпаднала в пъъъълен мързел. От три дни е отворила таб Cemetery of Splendor, да е готово за гледане. Но нищо не гледа. Празници та празници.

# 559
  • вятърничава
  • Мнения: 1 807
Изгледах Еvery day a good day,Little Forest: Summer & Autumn  и Little Forest: Winter/Spring,корейската версия  - Little Forest (2018) и Tokyo Fiancée (2014). Всички ми харесаха.Само Еvery day a good day ми остави много тягостно чувство накрая.Tokyo Fiancée (2014) много ми допадна, най-вече токийският годеник (Taichi Inoue) пред токийската годеница.

# 560
  • Мнения: 6 679
Малко музика от предното поколение в к-попа.

Зверчетата, понастоящем подвизаващи се с името Highlight.



Jung Yong Hwa, в стила на CN Blue, с ОСТ към драмата, в която участва Sell Your Haunted House.
Духове, екзорсисти, малко екшън, малко крими, малко комедия, евентуално и малко романтика може да включат в последствие..... става за разтоварка, ако си падате по подобни сюжети.





За романтично настроените душици започна сериал с един от любимците на Гостчето - Чани от 2 РМ. Сериалът е  So I Married an Anti-Fan и е по популярна манга. Китайците направиха филм по нея преди няколко години като Чаньол от ЕХО беше в главната роля.

Още нещо романтично и младежко започна тази седмица - Youth of May.

А любителите на историческите драми могат да погледнат Bossam: Steal the Fate.


Феновете на Катеричката се разделиха с Винченцо Касано или Бинченцо Казанова, както го наричаха някои герои в сериала Joy. Не беше кой знае какво, но явно корейците си го харесваха, защото приключи с добър рейтинг. Аз бих казала добри думи за Тек, който чудесно се справи с ролята си на злодей. И финалът за лошите беше наистина нетрадиционен като за корейска драма.
Скрит текст:
Обикновено сме свикнали, я да им се размине, я да бъдат опростени или най-много пратени в затвора, но този път си получиха заслуженото по мафиотски Wink.

# 561
  • Мнения: 9 131
bb6,иха,все прекрасни филми си гледала Smiley

Minari
Незнам как да го опиша? Корейци изживяват американската мечта в американски филм.Това не означава,че е лош.Това е един добър фестивален филм.Tова е трогателен разказ за едно семейство,което се бори въпреки всичко.Той се бореше със зямата,Тя се бореше със желанията си,децата се бориха съвсем по свое му.
Топъл,човешки,истински и няма значение,чие производство е. Зрителите имат нужда и от такива филми.
Най-хубавото е,че няма расистко поведение спрямо главните герои.Те бяха просто хора.Просто хова,като всички останали.
Минари-то накрая пусна корен.Намерило е правилната почва.
Хубав филм.

Пуш ще играе в тай версията на китайския Boss & Me
Последно рекламира очила
Скрит текст:



# 562
  • вятърничава
  • Мнения: 1 807
bb6,иха,все прекрасни филми си гледала Smiley

Дам, по препоръка на добри хора от темата Hands Clap
Domo arigatoo gozaemashita (простете моя японски)

# 563
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Eeee Tuon, значи стигна до Минари. Хващам се за това-  "Топъл,човешки,истински и няма значение,чие производство е." Хваля този филм именно за това , че е универсален. Среща конкретно на "корейщина" и "американщина" а резултата - универсален филм. Затова и за домашно имам да разузная другото на Lee Isaac Chung

bb6, не забравяй трилогията What A Wonderful Family

Мъъързела продължва.

# 564
  • Мнения: 5 143
.Хващам се за това-  "Топъл,човешки,истински и няма значение,чие производство е." Хваля този филм именно за това , че е универсален.
+1

# 565
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Едно от заглавията които гледам на текущия японски сериален фронт е Renai Mangaka (2021)
Двамата главни се заплетоха в много сложни отношения. Не малка странност има в цялата таз работа. Има и намеци за романтика, но в това отношение не съм оптимист и реалистично не вярвам в това Wink. Иначе е интересно като цяло. Не малко и забавно. За сега преводача се "държи".
Eй на, при цялото ми недолюбване на "манга и сие " се нахендрих да гледам баш такава тематика- цял мангака. Mr. Green

След Remolove няколко пъти проверявах какво прави https://blitzfansub.com/ но нямаше нищо взето като заглавие. Сега нещо се сетих за нея. Взела е заглавие сега явно от този сезон.  Жалко че не е някое от тези които почнах.

# 566
  • Мнения: 6 679
Youth of May

Харесаха ми първите два епизода. Събитията в Гуанджу през 1980 г. са фон на историята, поне за момента. Иначе си започна като романтична драма.
Скрит текст:
Тя е медицинска сестра и работи здраво, за да събере пари за обучението си в чужбина. Умна, самоуверена, разбираща от работата си и не се страхува да отстоява себе си. От бедно семейство е и има някакви търкания с баща си. Приятелката ѝ е от богато семейство, но е и една от участничките в студенстките бунтове. Тя също е момиче с характер.
Той е големият син в заможно семейство. Завършва медицина в Сеулския университет. Баща му е типичния буржоа от онези години, който живее с любовницата си и техния си син. Мечтата му е да се занимава с музика. Случайно среща Тя в болницата.
За да освободи приятелите си от затвора Бунтарката се съгласява на уредена среща организирана от баща ѝ, но на нея изпраща приятелката си - медицинската сестра.
На срещата Той веднага се досеща за номера, който двете приятелки са му скроили, но не се издава и се включва в играта им.
Това са накратко двата епизода. Ясно е, че ще има драми в последствие, но за сега върви добре. Приятни актьори/актриси и прилична игра.

# 567
  • DE
  • Мнения: 9 068
"Ashes of Love" не, не е моето нещо. Когато главната е голяма бяла птица, но не лебед ти се отщява да гледаш Rolling Eyes
Не я харесвах още в калмара, но тук си затвърдих убеждението, че е изключително слаба актриса. От тези които са с едно и също изражение и най-голямата емоция която показват е опуления поглед пълен с недоумение. Също гласчето и е ужасно дразнещо плюс начина по който говори, затова понякога ми е непонятно прехласването по някоя така наречена актриса. Заради жените и образите които показват корейците спрях да гледам корейско и силно се надявам да не е това причината поради която да се откажа и от китайското. Засега количеството компенсира качеството Grin и може да се намери за всеки по нещо.
Как може да набутат някоя такава с няколко ИКЕ които така майсторски играят, че предпочиташ да гледаш сцените с тях вместо с главните герои. Ще гледам от време навреме само заради Лео и Ден Лун. Феникса в "Love and Redemption" бе майсторски направен и изключително впечатляващ, този не, най-обикновена анимация Grinning
Но направих откритие Дин Дин пее ендинга който сам по себе си е великолепен само в изпълнение на Джоу Шън, но и дуета с двамата става.

# 568
  • Мнения: 9 131
Гледах Гонг Ю  Heart Eyes в Seobok
Силна роля за Парк Бо Гум
Action, Thriller, Sci-Fi,но филма повдига различни филосовски въпроси за живота,смъртта и какво се случва след като напуснем този свят. Как и защо живеем?Какво ще оставим след себе си?Етика и морал.
Получава се интересно съчетание,защото фона на тези екзистенциални въпроси е чист екшън. Има баланс,опит да се избяга от клишетата,емоция и малко драма + някои комедийни елементи.
На мен ми хареса.Не искам да издавам от сюжета.

И следкато съм на подобна тема (в горния клонинги,в този роботи,но... Innocent) ще мрънкам за Humans
Не съм гледала швеският оригинал,нито ко-продукцията на В-я и САЩ. Не,че мога да гледам китайския.Има превод само на епизод едно. Изглежда интересен и скъп.
МаТиен Heart Eyes  Heart Eyes го има само в края на епизода,но пак е прекрасен. Все още ми е най-красивия китаец,който съм гледала.

# 569
  • MJF
  • Мнения: 8 528
Rikokatsu 3
Става ми все по-интересно. И по-забавно. За сега с майките предимно се занимават двамата главни но "за техен кеф" видно ще им се натресат и останалите членове на фамилиите им със своите проблеми и напъни за разводи. Както тръгнаха нещата скоро няма да дойде техния ред Mr. Green .
Скрит текст:
Тераучи - сан с много малко екранно време в този епизод но hahaha в какъв вид.

Общи условия

Активация на акаунт