Магията на изтока - тема 64

  • 18 874
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Mone Kamishiraishi я гледах едно след друго в An Incurable Case of Love и Oh! My Boss! Koi wa Bessatsu de и игра там 2 доста сходни типажа.

# 736
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Такава Мана като героиня нямам в новата версия? Коя е тя?
Явно са променили част от другите герои, освен главните, които са си същите.

Да, бащата подлива вода на сина си (спира неговия бизнес, сделките му) и всичко е още от раждането му.
Още в началото на новата версия се намекна, че Теппей не е син на Дайске, а на дядото. Бащата вижда в сина си един съперник, а и самият той е израснал така. Каквото и да роди котката все мишки яде, както обича да казва дядо ми. Разбираш ми метафората. Това е получил, това дава и той на сина си.
Не знам дали наистина му е син или не, това предстои да се изясни. Майката е безгласна буква. Стои и се подчинява, като повечето японки, особено пък през 60-те години на миналия век. Любовницата си прави каквото иска. Тя е най-зла от всички, надминава и бащата.
Втората сестра, неомъжената, ролята се играе от твоята Сузу, тъкмо вече лапна по героя на Асука Кудо. Обичат се двамата, но в същото време на нея ѝ търсят друг съпруг, богат и с връзки, разбира се. Та, там ще има скоро драма.
А за Гинпей, вторият син (героят на Тайске Фуджигая при мен), не знам. Още не мога да му нацеля добре спатиите. Оказа се, че е бил влюбен в жена, която е избягала в Чикаго (отново прогонена от семейството му). Вижда ми се свестен, но не мога да преценя дали ще вземе страната на брат си или на баща си.
Има още седем епизода. Рано е за разкриване на всичко в историята.

# 737
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Чакай. Обърквация. Хем преди като писах бая се усъмних че е Мана. Мина е героя - написан е Manaka Uruwashi в asianwiki някакво объркване - съпруга на голямата дъщеря- Ичиро. Играе се в моята версия от Toru Nakamura- помага с Айко(любовницата)  в машинациите на Дайске.
Blush абе знам си аз че ще се "загълпя"  в толкоз имена. Сори.
Скрит текст:
Мда, още от епизод 1 най вече с онзи фокус  с моя любимец Шогун в гьола Mr. Green ни се пряват намеци за бащинството на Теппей.
За Генпей и любовта му още не са ми казали подробности но го ожениха вече. А пък Айко, която е справочник на вся и всьо ни информира че съпругата му е имала и бременност от колега на баща ѝ и че е абортирала. Сега пък се оказа бременна от Генпей а той научи в доста неподходящ за себе си момента и ни в клин ни в ръкав коментара на новината бе - да абортира защото видиш ли ти не били нужни повече нещастни хора на света/ в семейството. Отчаян е от всичко което вижда около себе си. За разлика от Теппей той е бил пряк свидетел на повече неща в къщата- всичките "подвизи" на родителите си, Айко, всички уредености и прочие. При мен дадоха в 5-и епизод и нещо от миналото на Айко чрез среща с брат ѝ. Накакъв бекграунд получих и за тази героиня.
Моята версия е 10 серии и съм на половината Smile
4 деца в това семейство и чудно как при такъв баща и общо родители + 1 са толкоз свестни като ред в главите си.
Интересна е и каква тайна се крие зад произхода на първата любов- Фусако на Теппей.

# 738
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Аха, трябаше да предположа, че пак не четеш героите където трябва. Не знам и какъв е бил превода на английски преди 14 години, но...

В asianwiki не гледай какви глупости са написали за имена на героите. Освен главните, останалото изобщо не отговаря на истината. Чети само и сравнявай в My Drama list. Там е най-точно. Ето ти версията, която гледаш ти от 2007 г.

Героят на Тору Накамура при теб е всъщност зетят на Дайске Манпьо, който се казва Атару Мима, а не Манака, както са го написали идиотите в asianwiki. Той е съпруг на първородната дъщеря - ИчиКо.

При мен героят на Тору Накамура се играе от Джун Канаме. Той е Атару Мима и е най-големият играч след Дайске, защото и той си върти неговите игри и с любовницата, а и с информацията, която снася на Дайске за всичко, което се случва в Министерството на финансите.

За Гинпей... И при мен току-що го ожениха, но за миналото на жена му се спомена само, че е имала връзка с някакъв мъж, докато е била още ученичка, но нищо повече. То и той сам разбра, че тя е имала друг, като спа с нея.
Не е бременна тук все още, но иска дете, а Гинпей ѝ каза, че ако иска да не ѝ е скучно най-добре да си вземе куче или котка, не и трябва дете, хаха. Много лошо се държи с нея.
Има промени в двете версии, нормално, но все пак се движат по основната нишка/ история.

Съвет: спри сега с гледането на Кимуровата версия и започни новата. Мисля, че сега е най-подходящият момент, защото си вътре в историята. Като изгледаш излезлите сега в Япония епизоди на новата версия, се прехвърли и довърши версията от 2007 г.

# 739
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Хм, видях първи епизод на версията от 2021 . След това което видях май така ще е най-добре както ми предлагаш Рос. Да видя 5-те налични от 2021 преди да си довърша 2007.
Хм,
Скрит текст:
честно казано на прима виста като първо впечатление от един епизод версията от 2007 я слагам като по-силна по няколко показатели. Първото е кинематографията и сценографията. В 2007 екипа  се е постарал в това направление и са докарали ретро-картина на ниво като цяло. Второто е каста. Някак си отзи в 2021 излишно ми младее, няма излъчването на житейската зрялост която ми пасва с типажа на героите им. Не ЕГН а излъчването им.
Мда, сега ми паднаха в ръцете 2-та екипа Mr. Green. Ще има да ги сравнявам, коментирам и ....критикувам Grinning
В първи епизод ни Шогун ни дивото прасе ни паяка и богомолката. В 2007 цял зоопарк Wink Smiley

# 740
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Ти гледай Мичуко епизод 7. Тъкмо го изгледах. Марико разказа играта на куклата, хаха. Страхотен епизод.
Образът на Марико, това как е написана героинята, макар и по манга, ми харесва.
Интелигентна млада жена, която не се оставя да бъде разиграваna и иска нещата да са ясни. Характер, харесва ми. Само тя може да излекува Моко.

My Roommate is A Gumiho - епизод 3

Не мога да повярвам, че този сериал е от режисьора на Kkondae Intern?!?! Все едно са му изпили мозъка на този човек със сламка.
Безумна история по уебкомикс. Ако до финала ще дават само какво ядат и как лиглата Хьери играе самата себе си - то няма смисъл.
Скука, ама една голяма скука, в която само разкарват пред камера тъпото Гумихо. Егати и Гумихото дето е живяло уж 999 години на този свят.
И, да тя е мърла, облича се отвратително, мляска, тъпче се като прасе, но и двамата супер-дупер красавци влюбени в нея.
Боже мой! Мислех, че корейците са загърбили вече тези глупави, елементарни и евтини истории от миналото?
И как ги мразя тези сцени с "Батерията на телефона ми свърши ИЗНЕНАДВАЩО". С последен модел телефон, със сигнализация, че батерията намалява и влиза в режим на пестене на енергия, в който телефоните могат да изкарат поне още 4-5 часа, че и повече, обаче на глупачката веднага и изгасна телефона.
И той я търси в дъжда! Гумихото, което уж може да се телепортира само, да изтрива паметта на хората, но не може да открие лиглата, която се вози в автобус на сеулския градски транспорт. Брехххх! Ще се гръмна. Детско филмче.

Чанг Ки Йонг не може и не може да намери ролята, която наистина да го изстреля сред най-добрите корейски актьори.

# 741
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Видях Мичуко 7. Ай завалията , какъв хидрофобен материал излезе Mr. Green . Мда , свежа героиня е Марико, макар че аз често редактирам звука ѝ Wink , иде ми в повече на моменти интонацията/театралността, но туй си го знам, по-точно мишока. И тук епизодите са ми прекалено кратки като на Котаро.
С тези кратки серии завиждам на бъдещите зрители, дето няма да ги гледат текущо.

# 742
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Шо, слонове нападат Китай.
Гледай какво става в провинция Юннан. Настъпват към Кунмин.
В търсене на храна са се отдалечили на повече от 500 км. от хабитата си и пресичат границата между Мианмар и Китай.
Гладни, а и влизат без особено усилия, както виждаш.

# 743
  • MJF
  • Мнения: 8 585
О това го хванах като новина още като тръгнаха на север тези животни преди няколко дни. Имам много коментар но нямам желание. Даже не искам да подхващам темата. Чудя се как има още въобще  по-големи диви животни по онзи район. Преди дни във видеата имаше слонче как по пътя пропадна в бетонна канавка и с хоботите възрастните животни му помогнаха да излезе от нея, дано не се е наранило много . Канавката беше точно перпендикулярно на пътя им. Автоматично се сетих за тъпизма в "новия" софийски зоопарк- приключен 80-те години на 20-и век , не преди век. Та там в цялата тъпня на клетките , слона беше паднал в трапа в "зимната" си къща. Имах "късмета" да съм в зоопарка малко след тази случка. Гледката бе покъртителна на горкото животно, няма как да я забравя. Тези слонове дано не пострадат още в своето начинание.

# 744
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Ugly Beauty - епизод 15

Тук след 13-ти епизод започна някакъв друг сериал. В началото се гледаше, но сега е кошмар. Китайците и техните тъпотии.
Ще прехвърля само последните епизоди, когато излязат, за да видя какво ще се случи с героя на Хуанг Шънчи.

Корейското Гумихо отиде в коша. Видях, че в началото и на днешния епизод отново ядат. Явно така ще си изкарат сериала - мокбанг гумихо-шит с лиглата от Girl's Day.

Мицуру днес пусна нова реклама с госпожа Тори Мацузака. Продължава да пере.

# 745
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Рос, мъчиш се с knit
Видях 2-4 на Okaeri Mone
Взех да свиквам с формАта. Смях се с тази йога със смях в гората Grinning , те хубус шумят и развиват теории но ... горските животни и този шум?! Wink. Взех да свиквам и със стила на заглавието. Да му мисли наш HPriest. Smile

# 746
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Мхм, ядове. Слабички са китайските сериали. Филмирани розови романчета. Няма Ч, няма М, а за П да не говорим. Само Л, Ф и Д.
Си Дзинпин не позволява повече. Няма нужда от мислеща нация. Всичко трябва да е контролирано.

Ти още се мотаеш. Не си влязла навътре в историята на Моне.
В Япония (островна страна, не го забравяй) фауната не е представена от кой знае какви видове, така че няма страшно. То и мечките са кът (само два вида по-дребни) и са основно горе на о-в Хокайдо. Вълци пък изобщо няма, не и в наши дни.

# 747

Общи условия

Активация на акаунт