Магията на изтока - тема 64

  • 18 881
  • 747
  •   1
Отговори
# 540
  • MJF
  • Мнения: 8 587
Ха. Чакай. Аз  Cemetery of Splendor не съм го гледала. Слагам го за гледане. То аз с доста дълъг сън на киномузата ми. Но нейсе явно се събуди. Тъкмо идните дни смятам 'киновечери" да има. Ясно че с качествени неща е желателно.
Обаче какво установих като се събудих филмово?! В паузата ресурсите ми за гледане на не нашия фронт нещо бая са ми изчезнали. Губя сума време в намиране и подбиране къде да гледам.

Мда, интересно звучи Memoria, тъкмо среща на ... любимите ми неща.

Columbus (2017) Мда, хареса ми. Добра психологическа драма. Отделно хваля кинематографията, подбраната музика и как сглобиха разказа за да се получи кайния добър ефект. Имам предвид редакцията на последователността на картините, има си термин , ама сега не се сещам как е Blush . Даже на няколко пъти при това "напред -назад " се сещах че автора е документалист Smile.  Та хареса ми.
Първо го намерих на руски ресурси но с озвучка и след първите 2-3 минути се отказах и взех наново да ровя. Намерих линк в оригинал но пък без превод на корейския. То все пак включванията на корейски бяха съвсем  кратки а и явно повторението майка на знанието та смислово" хванах" какво приказва  Wink. Разгледах Kogonada
Скрит текст:
Де факто може да се каже, че филма се движи по ръба  на това да го сложа в кюпа - "американщина". Но съумя да не мине тази граница и финално остана добър. За това хваля Kogonada. Диалозите на двамата главни бяха и останаха до края  свежи.
Още един добър дългометражен дебют.

# 541
  • Мнения: 5 228
Гледах го, много силно ми въздейства емоционално. И Wife of a Spy гледах, заслужава си дори само заради актьорската игра на двамата главни. Харесах ги като двойка.

# 542
  • DE
  • Мнения: 9 068
Изгледан по бързата процедура "The Frog Prince". Освен главната двойка нямаше друго интересно.
Son Yuke Songpaisarn(и аз го копирах Grinning ) се представи добре като гадняр(направо едва го изтраях като лошко) и като съседското момче от село Grin Vill Wannarot Sontichai я гледам за втори път, справя се добре като актриса освен, че е много красива. Обаче ролята и беше малко дразнеща, гримасничеше и врякаше повече отколкото ми харесва Rolling Eyes нооо, роля.
Порадвах му се и на ръцете, хубави са, не само ръцете де Bowtie
Скрит текст:
Обаче след коментиране в Спирита кой къде е гледал Zhang Ming En си пуснах "The Life Planner" залепнах още с първи епизод, много приятен.
Той е бил наказан 3000 години(ей тия години ги нямат за нищо китайците) щото е направил беля. Появява се в съвременния свят да намери любимата си и да я пази, но сбърка прераждането и взе най-добрия и приятел за нея и.... започна веселото Grin
Бяха го барнали чудно аверите от миналото му като се появи в наше време.
Скрит текст:
И неговите ръце са страхотни
Скрит текст:

# 543
  • Мнения: 9 192
Son Yuke Songpaisarn(и аз го копирах Grinning )
Joy
Карам само на прякори.Дори не си правя труда да им прочета целите имена.Страхме е,че в опитите да им кажа пълното име мога да извикам някой дух Misc Ghost

# 544
  • България
  • Мнения: 6 209
Тази вечер започвам Rattan (2021).
Преводът е до 20ти епизод, надявам се да не ги настигна, но и автопреводът върши работа.
Видях че финалът ще е ОК.
Все още не съм гледала сериал с добър финал за героя на Бин Бин.

# 545
  • Мнения: 9 192
Да се порадваме Joy малко с общата песен на Марио,Бари,Вейр,Кен и Джеимс от 2014г.Give Me 5 се казва групата им,но не е просъществувала дълго.
Скрит текст:


и още една от концерт
Скрит текст:

# 546
  • DE
  • Мнения: 9 068
Вейр можел и да пее, той май е най-добре. Иначе всички са хубави, другаде им е силата не в пеенето.
Малко от старата школа, обичам да пеят старите си песни, вече обиграни и звучат в пъти по-добре.

# 547
  • вятърничава
  • Мнения: 1 856
Ох, ще ме подхлъзнете и тях да гледам!
Обаче не разбрах кой от тях е най-хубав Smiling Imp
SmileSmileSmile

# 548
  • MJF
  • Мнения: 8 587
Ааа Бел,  значи изгледа Hoshi to Lemon no Heya (2021). Мда, много въздействащ. За това писах че ми е трудно и да го коментирам. Много "личен" като цяло филм, ако мога така да го кажа. Много актуален. И ще става все по-актуален, ако нещо не се промени глобално.
Мда, в Wife of a Spy актьорите си играха добре.

# 549
  • DE
  • Мнения: 9 068
Минавам набързо да се оплача от продуктовото позициониране на китайците. Вече трети сериал гледам главната с едно и също червило, което е толкова натрапващо се, че вече ми се гади като го видя. На всичко отгоре не отива на двете последни които го носеха.
Скрит текст:
Използват твърде много клишета от корейците и почвам да се дразня, рекламата на марки, дрехи, коли, бижута, грим, очила без стъкла... Anguished

# 550
  • Мнения: 6 758
Христос Возкресе!
Здраве, благоденствие и любов да царува в семействата ви.

# 551
  • Мнения: 5 228
Честит Великден!

# 552
  • вятърничава
  • Мнения: 1 856
Христос воскресе!Весели празници на всички!
Чудя се азиатците празнуват ли Великден, след като толкова обичат Коледа.

# 553
  • Мнения: 9 192
Честит Великден Smiley

Чудя се азиатците празнуват ли Великден, след като толкова обичат Коледа.
Ако са християни вероятно празнуват сега или са празнували вече на 4 април. Ако почитат друга религия (или никоя) им е все тая.

П.П. Дане,червилото е разкошно,но първо на мен не ми ходи,второ трябва да нося маска,което означава,че и аз се дразня.Smiling Imp

# 554
  • DE
  • Мнения: 9 068
Като цвят е разкошно и при специални случай с вечерна рокля примерно е екстра. Но да го гледаш 20+ епизода с всякакви дрехи и ситуации, почва да натъртва, а като се появи в няколко сериала тогава пак ела да си говорим колко е прекрасно Smiling Imp
Скрит текст:
Червило слагам само по повод, а от година и повече само балсам срещу напукани устни Mask

Честит празник!

Преполових "Destiny's love" но май ще го зарежа. Нещо липсва.  А да гледам почти 30 годишни девственици дето се целуват като умрели риби, не ме кефи(ей най-ме дразнят, че копират едни от други)


Същата актриса в "Love Scenery" с по-младия и значително по-смел партньор Grinning


Момчето е колкото У Лей на години, но няма празно при целувките. А колко се смях на забраната от майката на У Лей да се целува с Реба Sweat Smile

Общи условия

Активация на акаунт