Темата на Ибо 🎧 Ибрахим Челиккол и Демет Йоздемир в "Doğduğun Ev Kaderindir" №70

  • 26 580
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 9 388
Цитат
Сможет ли она прожить новую жизнь и оставить все позади или продолжит борьбу с прошлым?

Сможет ли она? Я думаю, не сможет. Grinning

Магнитът Мехди, изворът на страданието, я тегли неустоимо. Какво може да ѝ предложи Баръш - еднотипност, рутина, спокойствие, правни казуси, монотонно ежедневие - абе, скука! Grinning

# 721
  • Мнения: 865
Здравейте! Днес е празник! Който провокира това, което искам да споделя с вас. Flowers Bouquet
Мисля си, защо сценаристите натоварват една, вярно умна, вярно с необикновен живот още от малко момиченце, но все пак обикновена жена с толкова съдбовни предизвикателства. Какво искат да постигнат с този образ, дали че ако една жена иска може да премине през всички житейски бури обрулена, но все пак невредима или образ на жена, която колкото и да иска сама да проправи своя път в живота, на всеки километричен камък трябва отново да избира посоката и накрая може й да я обърка. Flushed
Не знам, още не съм си отговорила. Но почвам да мисля, че този събирателен образ, който изграждат на Зейнеп, почва да губи връзка с реалния живот. Rolling Eyes
Някой беше написал в темата, че всеки човек трябва да има определено усещане за самозащита, която  дори може да граничи и с доза здравословен егоизъм. Припомням това, защото и най-добрият човек има някакви защитни механизми. Както днес в друг турски сериал чух фразата: Всяка доброта е морален кредит, а никой не обича да дължи нещо някому. Затова и ние недолюбваме Зейнеп с безкрайните й морални кредити, които раздава. Защото звучи нереалистично. Neutral Face

Скрит текст:
Двама важни мъже в моя живот бяха ми казали преди години, почти един след друг, следните житейски мъдрости. Баща ми: Когато усетиш, че нещо не върви си тръгни, докато не е станало късно. Бащата на мъжа ми: Животът не е чак толкова кратък и в тоя дълъг живот ще срещнеш много интересни хора. Важното е да знаеше, докъде се простира твоят интерес.

# 722
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 805
Какво искат да постигнат с този образ, дали че ако една жена иска може да премине през всички житейски бури обрулена, но все пак невредима или образ на жена, която колкото и да иска сама да проправи своя път в живота, на всеки километричен камък трябва отново да избира посоката и накрая може й да я обърка.
 


Не знам дали ще успеем да си отговорим на този въпрос в края на ДЕК...
Хубав празник дами....

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 849
Епизод 35 озет и снимки

Вече е отворена чисто нова страница от живота на Зейнеп, която приема предложението за брак на Баръш. В този момент миналият живот и предишните травми се задействат от позвъняването на телефона.
Има два пътя пред нея. Или ще игнорира всичко и ще отплава за щастлив живот с Баръш, или ще помогне на тези, които преживяват същата съдба като нея. Борбата на Зейнеп с миналото не е приключила и всяка крачка, която тя прави, ще я връща още по-назад.
Новината, че Баръш и Зейнеп ще се оженят, е приветствана в къщата на Нермин въпреки възраженията на Сакине. Но междувременно Бенал не може да понесе своите преживявания и прави ход, който ще засегне всички.
В къщата на Баръш, Озлем ще даде всичко от себе си, за да предотврати този брак. Истинският апокалипсис ще дойде, когато Мехди научи тази новина.
Зейнеп трябва да вземе важно решение, за да излекува раните от детството си.
Ще обърне ли гръб на всичко, омъжвайки се за Баръш и ще гледа живота си? Или ще се фокусира върху поемането на тази отговорност, която и се дава?




# 724
  • Мнения: 4 369
Aniksi, благодаря за озета и снимките ♥️
Колко по-назад може да се връща Зейнеп и по-важно е до кога!?!?!?!?
Мехди ще припада вече 😀. Той си мисли, че тя му е собственост, ли!?
Последното изречение какво значи, че тя ще избира между брак с Баръш и отглеждане на детето!?

Последна редакция: вт, 09 мар 2021, 10:25 от mery_poppins1

# 725
  • Мнения: 9 736
Aniksi Flowers Hibiscus  за снимките и озета!

Е, стига с това минало! Ако Зейнеп не иска да скъса с миналото, да беше си стояла заключена в онзи мрачен дом... Anguished

Какъв апокалипсис ще предизвика Мехди?!?! Ще отвлече Зейнеп ли или какво... неговото вече е маниакалност!
Вари я, печи я Сакине си е Сакине Worried Баръш не е от нейната кръвна група, как да го приеме, то е ясно, но само да не обърква Зейнеп....
Не ми харесва озета, дано в серията събитията са по- благоприятни и Зейнеп да избере Баръш!

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 849
Ще се повторя, но сценарийните "напъни" на екипа ми се струват вече предвидими....
Явно Бенал търси помощ от Зейнеп по телефона / къде и отиде самочувствието, когато Зейнеп я попита не се ли страхува за живота си?/
Нашето момиче пък доказва, колко достойна е за Мехди - като гърненцето и похлупачето са си! За нея явно Караджа и всички свързани с тях са център на вселената, както е тя за Мехди. И който и свирне, тя бяга да помага.
Мери, и аз се зачудих на това последно изречение. Със сигурност това ще е стопер за отношенията с Баръш, но бебето си има законен, жив баща.....Е тук само могат с нещо да ме изненадат...
Уповавайки се на казаното в интервюто от актрисата играеща Бенал, очаквам да намери щастието, но ще плати висока цена за това, а ние ще си почакаме поне до май месец Wink
Хайдеее, не остана много до утре вечер! А и фрагче може да ни пуснат,....ама надали  Stuck Out Tongue Winking Eye
то какво ли иначе ще ни покажат в серията?

# 727
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Аз още не мога да смеля това, че Бенал ще си остави детето на Зейнеб и ми е много любопитно как ще мотивират това нейно решение.
Но пък като се замисля - това бебе именно Зейнеб го искаше, тя е "причината" да го има, така че по някаква логика на бумеранга то се "връща" при нея.
Интересно ще е как гледа Баръш на това. За Йозлем не се питам, тя е ясна.
Интересна ще е също реакцията на женския отбор около Зейнеб.
От всички май Мехти ще е най-щастлив от такова развитие на нещата.

С интерес очаквам и развитието на образа на Нух. Дали ще продължи осъзнато да върви против разбиранията си и в услуга на Джемиле и Мехти или  ще има смелост да се противопостави с действия, не само на думи.

Разбрах, че Йозлем напуска "полесражението". Няма да ми липсва.
Много се чудех защо тя, която добре познава братята и чичо си, нито веднъж не се замисли защо аджеба тези трима умни мъже толкова държат на онези "прости" и бедни  жени от махалата. На нейно място ако бях, това щеше да бъде първият въпрос, който щях да си задам. И щях много да се замисля, като си отговоря. И много въпроси на себе си щях да задам. И не съм сигурна, че отговорът щеше много да ми хареса.

Последна редакция: вт, 09 мар 2021, 10:59 от Светълчо

# 728
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 805
Аз още не мога да смеля това, че Бенал ще си остави детето на Зейнеб и ми е много любопитно как ще мотивират това нейно решение.
Но пък като се замисля - това бебе именно Зейнеб го искаше, тя е "причината" да го има, така че по някаква логика на бумеранга то се "връща" при нея.
Интересно ще е как гледа Баръш на това. За Йозлем не се питам, тя е ясна.
Интересна ще е също реакцията на женския отбор около Зейнеб.
От всички май Мехти ще е най-щастлив от такова развитие на нещата.

С интерес очаквам и развитието на образа на Нух. Дали ще продължи осъзнато да върви против разбиранията си и в услуга на Джемиле и Мехти или  ще има смелост да се противопостави с действия, не само на думи.
+1
На мен ми е интересно и до кога ще правят Зейнеп на жена, която едно казва, друго прави...Няма нищо общо с жената от първи сезон....Раните от детството са оправдание до едно време...До кога Зейнеп ще се разплаща за него и ще носи света на Караджа на раменете си?

# 729
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Гости, психолозите твърдят, че трамвите от детството по някакъв начин остават за цял живот. Затова толкова много "ровят" в него.

"До кога Зейнеп ще се разплаща за него и ще носи света на Караджа на раменете си?"

Има хора, които цял живот "носят света на раменете си", в добрия смисъл на тези думи. Всеотдайни, добри хора, които винаги се опитват да помогнат на другите, не само на близки, а и на чужди, непознати хора.
На тях се крепи светът и за щастие точно такива хора срещнах аз тук, в нашия форум.
Знам, че звучи патетично, но е истина.

# 730
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 805
Гости, психолозите твърдят, че трамвите от детството по някакъв начин остават за цял живот. Затова толкова много "ровят" в него.

"До кога Зейнеп ще се разплаща за него и ще носи света на Караджа на раменете си?"

Има хора, които цял живот "носят света на раменете си", в добрия смисъл на тези думи. Всеотдайни, добри хора, които винаги се опитват да помогнат на другите, не само на близки, а и на чужди, непознати хора.
На тях се крепи светът и за щастие точно такива хора срещнах аз тук, в нашия форум.
Знам, че звучи патетично, но е истина.
Така е Светле, но не всички ги разбират....Смятат, че това е слабост, а не сила...

# 731
  • Мнения: 9 388
Аникси, много благодаря за резюмето. Чакам си наготово в темата да ми го поднесете, или ти, или Катя, или някоя друга добра душа. Flowers Hibiscus

И снимките така - винаги има някоя добра душица да ги сложи в темата - Лилимчето, Айрето, Катя. А другите добри души слагат чудесните си мисли. Flowers Hibiscus

Свътълчо и Гости са мекият коректив на по-многобройните съдници на Зейнеп и Мехди. Но е хубаво така да се държат нещата в баланс. И въпреки че разбирам на Светълчо мнението за Озлем, все си мисля, че жената е по-тревзомислеща от тримата мъже, на които самотата явно им е образувала носталгия по женска глъчка и суетня в лицето на Султан, Емине, че и Зейнеп. И докато вуйчото мога да го разбера, не мога да разбера Баръш и Саваш - струва ми се, че кашата на жените от махалата (вече измъкнали се оттам) ги кара да се чувстват рицари, герои и мъже -  чувство, което не получават от адвокатската професия. С други думи, считам, че и Тунахановите мъже са за психолог. Вместо любов и свобода, те избират саможертвеното потапяне в несгодите на объркани жени. И после ми разправят, че турските сериали потъпквали женското достойнство. В моите очи се набиват слабите мъже, които жените въртят на пръста си.

Последна редакция: вт, 09 мар 2021, 11:24 от Дданни

# 732
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Ами не знам, може и слабост да е...
Но ако прави някого щастлив, нека да е слабост.

"И докато вуйчото мога да го разбера, не мога да разбера Баръш и Саваш - струва ми се, че кашата на жените от махалата (вече измъкнали се оттам) ги кара да се чувстват рицари, герои и мъже -  чувство, което не получават от адвокатската професия.

Не е това според мен. Просто някой се погрижи за тях чисто по женски. Имаха нужда от женска енергия около себе си.

"В моите очи се набиват слабите мъже, които жените въртят на пръста си."

Ооо,да.  Това съм го виждала в много сериали, да не кажа в повечето. Но в нашия сериал не мисля, че случаят е точно такъв. Според мен тук взаимно си помагат, насищат свободни валенции и в двете посоки.

Последна редакция: вт, 09 мар 2021, 11:24 от Светълчо

# 733
  • Мнения: 3 214
Благодаря за озета и снимките, Aniksi Heart
Доста изчерпателно резюме са написали този път, но по същество повечето от нещата ги видяхме вече във фрага.

Вече е отворена чисто нова страница от живота на Зейнеп, която приема предложението за брак на Баръш. В този момент миналият живот и предишните травми се задействат от позвъняването на телефона.
Вероятно ще ѝ съобщят, че Мехди е заключил Бенал, затова и Баръш няма да успее да ѝ сложи пръстена на ръката в ресторанта и после ще прибегне до балончетата. Интересно ми е само кой ще бъде вестоносецът Thinking Никога не ѝ спестяват лошите новини...

Има два пътя пред нея. Или ще игнорира всичко и ще отплава за щастлив живот с Баръш, или ще помогне на тези, които преживяват същата съдба като нея. Борбата на Зейнеп с миналото не е приключила и всяка крачка, която тя прави, ще я връща още по-назад.
Съдейки, че Бенал е с детето в къщата на Нермин, значи не е избрала щастливия живот с Баръш... и колко по-назад да се връща Зейнеп, като тя изобщо не напредна, а се въртеше в омагьосания кръг Мехди-Сакине-Нермин.

Новината, че Баръш и Зейнеп ще се оженят, е приветствана в къщата на Нермин въпреки възраженията на Сакине. Но междувременно Бенал не може да понесе своите преживявания и прави ход, който ще засегне всички.
Сакине си каза мнението още, когато Баръшови дойдоха да се извиняват на Султан и Емине. Не ни изненадва. Ходът на Бенал е оставянето на детето предполагам.

В къщата на Баръш, Озлем ще даде всичко от себе си, за да предотврати този брак. Истинският апокалипсис ще дойде, когато Мехди научи тази новина.
Озлем не може да откаже Баръш, но лудостта на Мехди ще е сериозен проблем Rolling Eyes Като нищо Мехди ще се самонвие, че е бил прав, когато още от самото начало ревнуваше Зейнеп от Баръш и ще започне отново да я "защитава"...

Зейнеп трябва да вземе важно решение, за да излекува раните от детството си.
Ще обърне ли гръб на всичко, омъжвайки се за Баръш и ще гледа живота си? Или ще се фокусира върху поемането на тази отговорност, която и се дава?
Отговорите на тези въпроси подозирам, че ще ни ги оставят за следващите епизоди.

# 734
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 805
Аникси, много благодаря за резюмето. Чакам си наготово в темата да ми го поднесете, или ти, или Катя, или някоя друга добра душа. Flowers Hibiscus

И снимките така - винаги има някоя добра душица да ги сложи в темата - Лилимчето, Айрето, Катя. А другите добри души слагат чудесните си мисли. Flowers Hibiscus

Свътълчо и Гости са мекият коректив на по-многобройните съдници на Зейнеп и Мехди. Но е хубаво така да се държат нещата в баланс. И въпреки че разбирам на Светълчо мнението за Озлем, все си мисля, че жената е по-тревзомислеща от тримата мъже, на които самотата явно им е образувала носталгия по женска глъчка и суетня в лицето на Султан, Емине, че и Зейнеп. И докато вуйчото мога да го разбера, не мога да разбера Баръш и Саваш - струва ми се, че кашата на жените от махалата (вече измъкнали се оттам) ги кара да се чувстват рицари, герои и мъже -  чувство, което не получават от адвокатската професия. С други думи, считам, че и Тунахановите мъже са за психолог. Вместо любов и свобода, те избират саможертвеното потапяне в несгодите на объркани жени. И после ми разправят, че турските сериали потъпквали женското достойнство. В моите очи се набиват слабите мъже, които жените въртят на пръста си.
Слаби...слаби, но все убити са жени...Мъж пострадал от жена невиждам...

Общи условия

Активация на акаунт