Колко време ви отне да заченете ?

  • 29 060
  • 142
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13 477
Първото на 25+. Второто на 26+. Третото няколко седмици преди 33. Четвъртото на 40. Сега съм на 45 и съм си дала още 2 г. за опити. След 47 нямам намерение да опитваме ако не е станало.

# 31
  • Мнения: 496
А на мен ми е интересно , имали ли сте някаква подготовка за забременяването примерно следена на овулация или пък някакви изследвания ?

Абсолютно никаква подготовка нямах, не съм следила овулация, исках няколко месеца да пробваме ей така и вече, ако не става тогава да правя тестове, но то пък си стана бързо

# 32
  • Мнения: 37
Първото 4 г. Второто ни изненада 3 месеца след раждането на първото. Третото - 6 г. след второто и от 4та процедура витро. Четвъртото - изненада 7 г.след третото (при абсолютна липса на пазене, защото искахме, но ни казаха, че не можем). Вече 5 г. опитваме за пето, вкл. с 5 неуспешни процедури ин витро.
Още навремето, когато се събрахме, преди повече от 25 г., планирахме 5. Май ще останем с 4, защото възрастта ни напредва.

Поздравления..страхотна история..и дано желанието ви се испълни! На днешно време малко са тези като вас..какво по-хубаво от пълна къща с деца!

# 33
  • Мнения: 15 356
Всички изследвания плюс лпароскопия и хистероскопия.Първата бременност беше изненада,понеже мислих че сме изтървали овулацията с нощните смени на мъжът ми.
Втората беше пак изненада,точно след четири неуспешни инсеминации и в деня когато ни одобриха за инвитро .Беше месец на секс само за удоволствие .
Третата беше след ембриотрансфер ,очаквана и бях сигурна,че ще завърши в родилно,не в операционна като предните.

# 34
  • Мнения: 894
Fever Rey, Вашата оптимистична нагласа към живота е вдъхновяваща!
Забременях на 35 след 11 месеца опити със следене на овулация и родих на 36.
На 40 забременях след 7 месеца опити отново със следене на овулация, но беше кухо яйце.

# 35
  • Мнения: 43
На 26г съм. В началото на миналата година почнахме с опитите за бебе. Забременях след 3-4месеца, но се оказа кухо яйце.
След 4 месеца решихме да подновим опитите и забременях от първия път. Сега съм в 7ми месец Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 504
На 28г., от втория месец опити. Пих три месеца фолиева киселина тогава.
 Сега съм на 31г., детето е на 1г. и 9м. Имахме един месец целенасочени опити през ноември и още два-три преди и след това, в които не сме се пазили, но не беше покрай овулация. Бях си пуснала изследвания на някои витамини и ходих на профилактичен гинекологичен преглед.
Засега малко се отлагат нещата и се върнахме към презервативите. 😑 Ама пък, живот и здраве, всичко да е наред, второто и третото ще са породени. Или, ако имам късмет, ще дойдат две наведнъж. Дай боже.

# 37
  • Мнения: 5 406
Отне ни точно една година, като за този период имам 2 забременявания - първия път за жалост завърши със спонтанен аборт, а три месеца по-късно забременях успешно със сина ни. Simple Smile
Почнахме опити на 31, а родих малко преди да стана на 33. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 4 854
Първият път забременях на 25 буквално от един път. За съжаление бременността не беше успешна. Вторият път забременях на втория месец, като няколко месеца преди това пиех витамини и фолиева киселина, а и се бях заредила с тестове за овулация, които не успях да използвам. За щастие, всичко беше добре и имаме 4-месечен син.

# 39
  • Мнения: X
Първия път 4 м опити. Втория  път от раз 1 опит.  Клишето като не го мислиш става е факт Grinning

# 40
  • Мнения: 167
2 месеца отне, без да следя абсолютно нищо. На 26 бях😊

# 41
  • Мнения: 205
С дъщеря ми забременях след близо година опити, на 21 години я родих.
Горе-долу от година опитваме да забременея с второ дете, за сега няма успех. Сега съм на 25.

# 42
  • София
  • Мнения: 23 036
Първа бременност- от 1 месец опити, 23 г
Втора бременност от 4 месец опити, 28 г, другата седмица влизам в 8 м живот и здраве.
И двата пъти следих овулация и пих фолиева киселина.

# 43
  • Мнения: 142
Ние пробваме вече от 2 години за жалост без успех за сега. На 21г съм а мъжа ми на 25г, вярвам че щом го искаме, ще се получи. Успех на всички 🍀🍀

# 44
  • Мнения: 7 109
Точно направих 29г-януари  и решихме да опитаме ...веднъж ...и на другия ден ми дойде ц.не бях изчислявала нищо 😃
После още веднъж опитахме уж имах +тест но втората черта беше много бледа ...после правих още тестове +..-.. бях се побъркала после ми дойде ц.отдавам го на фалшива бременност или изчистване на лош материал от само себе си ...(продължи повече дни от нормален цикъл....)После спряхме ...за два месеца ...

Април беше сватбата ни и май месец от отначало от първи път след сватбата забременях ...
Имаме си здраво момиченце Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт