Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 13

  • 39 588
  • 770
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 20 162
Ако си имаш твой гинеколог на когото имаш доверие, и нямаш някой кръвоизлив, аз бих изчакала до понеделник. Но все пак зависи колко е обилен, ти си се познаваш най-добре.
Нямаш ли телефон на гинеколога, звънни да обясниш, може да те прегледат по-скоро.
Пробвай да го намалиш с вит. Ц, 5х5 хапчета от 100 мг, два-три дена.

# 106
  • София
  • Мнения: 23 090
Благодаря ви за бързите отговори!
Ми чак гинеколог, на който да имам доверие, нямам. Последните години ходя в една частна болница за профилактичен преглед и цитонамазка. И точно за това ми е часа за понеделник. Не знаех, че така ще се развият нещата. Не мога да преценя дали имам кръвоизливи. Май не. Просто вече съм отвикнала на по-обилни течения. Но да ми идва за трети път през 5-7 дни... Това на нищо не прилича вече. Да не говорим, че абразиото ме плаши до смърт. Изобщо влизане в болници, упойки и т.н. ще ме изкарат от строя тотално. Познавам си се. Сори, че звуча като някаква лигла. Ще гледам да се стегна.

Пробвай да го намалиш с вит. Ц, 5х5 хапчета от 100 мг, два-три дена.
 
Благодаря, ще си взема вит. С след малко. 5 пъти дневно по 5 хапченца, правилно ли разбрах?

# 107
  • Мнения: 20 162
Да, общо идва 2500 мг. Гинеколог ми го е изписвал.
Ами, щом нямаш, то дали ще те гледат в клиниката или в Шейново....🤔
При всички случаи не е нормално това идване през няколко дена, и трябва да те видят.

# 108
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Може да има и някой полип.

# 109
  • Мнения: 20 162
Полип, миома, хормонално...
Ако пък ти се занимава, иди и на двете места, за две мнения. 🤔

# 110
  • София
  • Мнения: 23 090
Благодаря, момичета!
Ако всичко е в рамките на нормалното по отношение на кървенето, ще отида в понеделник. Ако не, ще имам готовност по всяко време. Също така за абразио специално ще искам задължително второ мнение. Не смятам да ме упояват веднага след мнението на един доктор. Ще пиша за развитието.
Благодаря отново, много сте мили! Flowers Hibiscus

# 111
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 855
И на мен ми се е случвало, Тонка, но аз имам три миомни възела и си знам, че проблемът е от тях. При всички случаи е добре да те видят. Поне в понеделник.
Веднъж ми предложиха абразио, категорично отказах. Нещо ме е страх от подобни процедури...

# 112
  • София
  • Мнения: 23 090
Така, да ви напиша какво стана. След тежка нощ, сутринта се изстрелях към Шейново. В крайна сметката се потресох от тая болница и кракът ми няма да стъпи повече там. Докато чаках лекар, който така и не се появи, майка ми ми уреди да ме приеме лекарка в бившата Тина Киркова. Оказа се, че нямам абсолютно нищо, всичко е шест. Лекарката каза, че кървенето е най-вероятно хормонално и ме изпрати за изследване на три хормона, като резултатите ще са готови в понеделник. Изписа ми дуфастон междувременно. Според лекарката абразиото е временно решение, поне аз така разбрах. В зависимост от кръвните изследвания и след приема на дуфастон, ще видим как ще процедираме. Вариант е поставянето на хормонална спирала. Това ще се реши след време, сега ще я карам стъпка по стъпка, нека първо се отърва от кръвотечението.

# 113
  • Мнения: 20 162
Дано всичко мине с Дуфастона. 👍

# 114
  • Мнения: 76
Здравейте момичета! Следя ви от известно време и мисля, че и аз попадам в тази група Simple Smile Случвало ли ви се е инцидентно покачване на кръвното налягане и след около половин час без прием на никакви лекарства пак да бъде нормално. Имам тази екстра от около 3 месеца, инцидентно покачване на кръвното налягане до 160/80 съпроводено със сърцебиене и до около половин, един час пак се нормализира.Случва ми се вече 1-2 пъти в месеца, за последните три месеца. На 45 години съм, цикъл горе долу редовен на около 24-26 дни, но по - оскъден от около половин година. Килограмите мисля, че са ми добре, като изключим, че за около последната година съм качила 5 кг и в момента съм 64кг на ръст 163см.

# 115
  • тук-там
  • Мнения: 5 690
Случи ми се два пъти последния месец. Доста се стреснах, защото обичайно съм с ниско кръвно.

# 116
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Аз от една година съм на хапчета за.кръвно. миналия месец два пъти вдигах 180/115. Не знам какво беше това. Миналата година като започнах с хапчетата, веднъж мерих 160/90. И ги започнах.

# 117
  • Мнения: 20 162
В последните години все по често ми се случва.

# 118
  • Мнения: 76
И аз по принцип съм с нормално кръвно 100/60 до 110 /70. Заради това инцидентно за първи път повишаване на кръвното посетих януари месец кардиолог. Предписа ми блокбис 1.25 мг, възможно най-ниска доза, тъй като имам и доста екстрасистоли засечени на холтер екг. Дозата ми е много ниска пък , защото блокера ми сваля кръвното налягане и пулса, но въпреки това
 два пъти пак вдигам за кратко кръвното. Напоследък забелязвам и увеличаване на обиколката на талията, което ме навежда на мисълта да не би да съм развила инсулинова резистентност. Скоро не съм изследвала кръвна захар и инсулин.

# 119
  • Мнения: 20 162
И на мен са ми изписвали Блокбис за пулса, но независимо от малката доза пак ми падаше доста кръвното, затова минах на друг вид лекарство.

Общи условия

Активация на акаунт