Мъжа ми ме заплашва. Моля за помощ

  • 7 849
  • 106
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте момичета!
С него сме от 3 години заедно. На 23 съм, той е на 30.Преди 2 месеца се роди нашето страхотно момченце. Съжалявам ако пиша малко хаотично, но страшно разстроена и не знам какво да правя.
Та от както се е родил малкия, нещата станаха зле, той не желае да говорим, за него момента. в който си отворя устата според него се заяждам и ми казва да млъкна. А аз наистина се опитвам да сме едно нормално семейство, детето да расте щастливо и обичано, а той е само на 2 месеца и от скоро постоянно е свидетел на скандали.. той постоянно ме провокира да се изнервям и ядосвам, за да може после да ми каже, че аз съм виновна понеже все се сърдя. Тоя човек по никакъв начин не показва, че го интересувам, за секс да не става и въпрос, всеки път като се скараме ме изпраща за България (живеем в Англия) обаче ми казва как детето оставало при него и щял да ми праща негови снимки. Вече съм почти сигурна, че искам да го напусна.. тази вечер прекали дори ме удари. Иска ми се да се опитаме да оправим нещата, но той не желае да поеме от никъде, твърди, че аз само мрънкам, а пък аз искам просто да говорим за проблемите ни, за да стигнем до компромисно решение..
Да стигнем и до заплахите. Той ме заплашва, че ако го напусна си тръгвам без детето, а аз си го искам. Не искам да го деля от него, но в България са родителите ми, има кой да ми помага, тука нямам никой, няма как да плащам квартира и едновременно с това да си гледам бебенцето, а той не може да се прибере в България, защото има проблеми с правосъдието и ще го приберат в затвора.
Момичета моля ви кажете как мога да си прибера детето ако реша да го напусна, нямам много пари за да се съдим, не говоря и езика добре.. в никакъв случаи доброволно няма да ме пусне с него. Той в момента ме държи с детето, ако не беше то до сега да съм си тръгнала.. Моля ви се

# 1
  • Мнения: 40 903
О, боже, имам чувство, че този форум е някакво постоянно дежавю. Аз лично нямам сила вече да чета такива неща, камо ли да пиша.

# 2
  • Мнения: 12 003
Ние нямаме ли някакво споразумение за екстрадиция? Щом е осъден в България а се укрива от правосъдието, то английската страна не може ли да съдейства? Може би трябва да се консултирате с английски адвокат.

# 3
  • на село
  • Мнения: 3 916
Обади се на близките си, те все ще ти помогнат, брат, баща, братовчед... ако трябва ще  дойдат до Англия и ще си те приберат.

# 4
  • Мнения: 8 881
А ти защо просто не се "разходиш" с детето до България - да се видиш с близките, да помогнат в първите месеци Wink Не е нужно да го уведомяваш, че се разделяте.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
Преблеми с правосъдието, ударил те, но искаш да оправиш нещата. И как да ти помогнем по-точно? Купи си билет и замини. Не може да те спре, ако бебето има български паспорт, не може да те спре.

# 6
  • София
  • Мнения: 35 098
Хващаш първия полицай на улицата и му казваш - Please, help me.
Но няма да го направиш.

# 7
  • Мнения: 12 003
Преблеми с правосъдието, ударил те, но искаш да оправиш нещата. И как да ти помогнем по-точно? Купи си билет и замини. Не може да те спре, ако бебето има български паспорт, не може да те спре.
Няма ли да й е нужно неговата съгласие, за да изведе детето от Англия? Предполагам, че щом е на два месеца то сигурно няма и българско гражданство и паспорт към момента. А той едва ли ще я пусне на гости с бебето, сигурно се досеща, че тръгне ли с детето няма да ги види повече.

# 8
  • Мнения: 738
Отиди в Българското посолство

# 9
  • София
  • Мнения: 7 990
Ако детето има български акт за раждане и паспорт, то може да пътува с единия си родител. Разрешение от другия се иска на излизане от България.
Ако няма паспорт, става по-сложно, защото за ваденето му се иска присъствието или пълномощно от другия родител.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 782
yorkie.love, за твоят мъж знам повече, отколкото за сина си, мила. Две темички имаш посветени на проблемите с него, тази трета. Що бе момиче роди дете? Само с официалните власти ти е шансът, ама да кажат живеещите там как стоят нещата, че да не останеш без бебето прибрано от социалните. По-добре е с нашето посолство, ама от Херефорд до Лондон не знам как ще стане

# 11
  • Мнения: 3 323
Обаждаш се на вашите да намират начин да те приберат. Гледай да стане, час по-скоро, за да не вземат "бдителни съседи" да се обадят на социалните и да ти приберат детето.
Не мога да ви се начудя на акъла как отивате в чужди държави без да говорите езика. От сумати време съм в Германия и всеки ден попадам на подобни хора. Как няма да можеш да се оправиш като идеш на лекар, полиция, институции??

# 12
  • Мнения: 9
Щом те е ударил, няма какво да му мислиш. Събирай багажа. След като има проблеми, едва ли ще дадат детето на него, не се оставяй да те манипулира. Спасявай се навреме.

# 13
  • Мнения: 57
Преблеми с правосъдието, ударил те, но искаш да оправиш нещата. И как да ти помогнем по-точно? Купи си билет и замини. Не може да те спре, ако бебето има български паспорт, не може да те спре.
Детето няма все още паспорт, ако имаше, до сега да съм си в България

# 14
  • Мнения: X
Няма ли да й е нужно неговата съгласие, за да изведе детето от Англия?

Доколкото знам Англия не е в Шенген и не се изисква декларация при пътуване. Това са въпроси, които се обсъждат с адвокати, но авторката така или иначе иска да оправя нещата, въпреки залепения шамар. Разход на енергия е да й се дават каквито и да било съвети.

Последна редакция: пн, 15 фев 2021, 02:24 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт