Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 9

  • 50 563
  • 744
  •   1
Отговори
# 405
  • Пловдив
  • Мнения: 5 936
АЗ купувам на Лактацид.

# 406
  • Мнения: 5 129
По повод на доста болезненен цикъл, може ли да се дава Нурофен Фемина Форте( за възраст 12 г.; в листовката тази възраст е дадена като долна граница)?

Моята тийнейджърка е с много болезнен цикъл и само Нурофен Фемина Форте или Нурофен Експрес /веднъж нямаше в аптеката от Фемина Форте и затова взех Експрес/ й помагат. В началото опитахме с но-шпа и спазмалгон, но без никакъв ефект.

# 407
  • Мнения: 2 880
И докато дърдори,забравих да попитам и за бюстиета, с лека подаръка, меки и удобни. Някакви от които сте доволни и по -конкретно за по- закръглените пубертети. Не носи нищо, което дори и малко да й стяга. Ей сега един панталон от H&M уж беше ок, избрах го и...няма да го носела 🤪
Иначе моята хареса пяната ми на Гинексид но нз до колко е подходяща за нея

# 408
  • Мнения: 9 359
Интимна пяна започнах да ползвам като забременях на 28 г., дотогава само с вода. Проблеми не съм имала, не смятам, че детето има нужда от такива средства. Някои жени не обичат да носят сутиени и бюстиета, аз например. Гърдите ми се промениха от бременността, не от неносенето на сутиен. Сега нося, защото иначе гърдите ми просто нямат форма. Дъщеря ми носи бюстиета по свое желание, ако не искаше, не бих я карала насила.

# 409
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Сутиени и аз не нося, но това миене само с вода все още не мога да си го представя и обясня. Теориите са ми ясни, практиката ми е мъгла, но и не смятам да пробвам.

# 410
  • Мнения: 790
Дъщеря ми ползва детски серии медицинска козметика. На 11 е. Интимна пяна мисля, че е рано. От месец
има цикъл и сега сме на вълна да обясня за хигиената и смяната на превръзки.
В този ред на мисли дали има приложение за следене на цикъл, в което не присъства думата секс?

# 411
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Наистина ли те притеснява думата секс?

# 412
  • София
  • Мнения: 6 141
И аз, и девойката ползваме Моят календар и май не съм срещала там думата "секс", но може и да не съм обърнала внимание. Какво те притеснява?

# 413
  • София
  • Мнения: 23 096
Дъщеря ми пред свекърите ми една вечер обясни кои от звездите са гейове, кои лесбийки, тя от 5 годишна е наясно със значението на тези думи. Пък какво остава думата секс да я притеснява. Винаги говорим открито за всичко и няма срамни теми вкъщи.

Интимни гелове не ползва, смятам, че е още малка. Водата е напълно достатъчна при ежедневен душ.

# 414
  • Мнения: 1 044
За измиване още от 4-5 годишна ни препоръчаха един продукт на Uriage, който става и за деца. Много се потеше, зачервяваше и нали като малки са им много затворени срамните устни, се събират разни неща и ме посъветваха да измиваме. Оттогава винаги имаме този продукт вкъщи и двете го ползваме.
За проследяване ползваме My calendar.
Секс не им е непозната дума, обаче вчера по тв докато превключвахме се чу "вагина" и малкият на 9 веднага попита какво е това, пък на мен грам не ми се обясняваше. Знам, че не е правилния подход, ама понякога хич не ми е до такива въпроси. Close

# 415
  • Мнения: 765
Здравейте! За първи път пиша в тази тема и се надявам да е подходяща за въпроса ми.
Тъй като за първи път се сблъскваме с това, а по мое време нямаше много възможности, исках да ви попитам с какво премахвате космите на момиченцата по краката и триъгълника?
Никак не ми се иска да започва със самобръсначка и се чудех за кола маска на краката, но не знам дали няма много да я боли, имайки предвид, че е на 11г., а за триъгълника пък нямам никаква идея.
Вие как процедирате?

# 416
  • Варна
  • Мнения: 361
Здравейте! За първи път пиша в тази тема и се надявам да е подходяща за въпроса ми.
Тъй като за първи път се сблъскваме с това, а по мое време нямаше много възможности, исках да ви попитам с какво премахвате космите на момиченцата по краката и триъгълника?
Никак не ми се иска да започва със самобръсначка и се чудех за кола маска на краката, но не знам дали няма много да я боли, имайки предвид, че е на 11г., а за триъгълника пък нямам никаква идея.
Вие как процедирате?
А защо на 11 да си маха космите на триъгълника? Тя ли иска?

# 417
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Много се коментира в темата обезкосмяването, прехвърли 1-2 теми, през 5 страници това коментираме.

# 418
  • Мнения: 765
Не искаме, но ги има доста... и се притесняваме на плажа да не се види нещо, все пак е дете и не може само за това да мисли дали и се вижда нещо или не 😕

*на 11, почти 12г е

Здравейте! За първи път пиша в тази тема и се надявам да е подходяща за въпроса ми.
Тъй като за първи път се сблъскваме с това, а по мое време нямаше много възможности, исках да ви попитам с какво премахвате космите на момиченцата по краката и триъгълника?
Никак не ми се иска да започва със самобръсначка и се чудех за кола маска на краката, но не знам дали няма много да я боли, имайки предвид, че е на 11г., а за триъгълника пък нямам никаква идея.
Вие как процедирате?
А защо на 11 да си маха космите на триъгълника? Тя ли иска?

# 419
  • Мнения: 7 111
А вие на колко години сте, че задавате този изключително зрял въпрос? Важно ми е.

Общи условия

Активация на акаунт