Августинки 2021 - Тема 3 🤰🍀

  • 23 755
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 977
Аз също съм на Магнерот, на мен двама лекари ми казаха да пия, по-добре се чусвтам. аз преди нямах сила и ми изтръпваха нощем ръцете, а сега иман подобрение, почти не се случва и съм много по-жизнена. Дори ми е странно, че мнението на лекарите ти се разминава, прецени за себе си кой ще послушаш.
Днес най-сетне ще се запиша на ЖК официално и ще си говоря с лекаря за нов болничен, стискайте ми палци всичко да е наред.
Ако работата ми беше отговорна и на висока позиция може би си струва човек да се мъчи, особено ако е хоум и не рискува да лепне ковид, но в противен случай не мисля, че рискът от зарази, мъкненето уморен, подут и збаравящ си струва усилията. Аз супвр разсеяна, като седя на стол повече време и веднага ме стяга коремът, да това са прословутите контракции, доспива ми се към 12 и си лягам, изобщо не се виждам на работа. Поне повръщането отмина, нонпри риска от контракции и при цялостната ми отпадналост, а и като знам в работата ми какво напрежение е, не искм да го причинявам на себе си и бебето.

# 31
  • Мнения: 1 221
Седенето на стол и стягането не предизвиква опасни контракции. Това е застояване на едно място. Трябва да се става минимум на 45 минути и по съвсем различен начин стоят нещата. Аз споделих на лекарите си за това и никой не смята, че имам контракции.
Контракциите са непредизвикани и регулярни. Другите контракции са свързани с поза, застояване и Бракстън Хикс. Ако станете, смените позата и отмине болката/стягането, то това са моментни, предизвикани контракции, които са напълно нормални. По това време вече е нормално да има и Бракстън Хикс, за които не се взима лечение.
Опасни са регулирани контракции.

# 32
  • Мнения: 354
Аз също не виждам смисъл ако позицията на човек не го налага, да се тормози да ходи до последно да работи. И без това не ни дава кой знае какво здравната система, та поне по време на бременност може да се възполВаме. Аз също имам известни изтръпвсния нощем, но е може би по-скоро защото заспивам и 2 часа и повепе не мърдам. Ще питам сега на 19 за магнезий ще включваме ли и някакви витамини. До момента съм само на метилирана фолиева заради аборта миналата година.

# 33
  • Мнения: 1 221
На мен вчера на феталната докторът ми каза да пия по 10 таблетки метилирана, гръбнакът бил затворен на бебчето вече, но било важно за износването. Другата седмица ще го разпитам по-подробно, препоръча ми Топ Фолат, досега бях на Неофолик Мета.

# 34
  • Мнения: 354
На мен вчера на феталната докторът ми каза да пия по 10 таблетки метилирана, гръбнакът бил затворен на бебчето вече, но било важно за износването. Другата седмица ще го разпитам по-подробно, препоръча ми Топ Фолат, досега бях на Неофолик Мета.
И аз съм на неофолик мета, ама какво ще рече по 10 таблетки? 🙄 На ден ли или какво

# 35
  • Мнения: 17
Аз също не виждам смисъл ако позицията на човек не го налага, да се тормози да ходи до последно да работи. И без това не ни дава кой знае какво здравната система, та поне по време на бременност може да се възполВаме. Аз също имам известни изтръпвсния нощем, но е може би по-скоро защото заспивам и 2 часа и повепе не мърдам. Ще питам сега на 19 за магнезий ще включваме ли и някакви витамини. До момента съм само на метилирана фолиева заради аборта миналата година.
И аз съм на това мнение. Нашите ми викат е какво ще правиш като не работиш още от сега, ще ти е скучно. От друга страна,мъжа ми ще се качи скоро на кораб за 4 месеца, живот и здраве, а наистина какво ще правя като и него го няма. Но пък вообще не съм концентрирана и мотивирана, много ме мързи и това стоене на стол в къщи ме убива.
Близките ми викат да не съм си развалила майчинството с толкова ранен болничен, защото вземам бонуси, но основната също не е лоша.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 977
Седенето на стол и стягането не предизвиква опасни контракции. Това е застояване на едно място. Трябва да се става минимум на 45 минути и по съвсем различен начин стоят нещата. Аз споделих на лекарите си за това и никой не смята, че имам контракции.
Контракциите са непредизвикани и регулярни. Другите контракции са свързани с поза, застояване и Бракстън Хикс. Ако станете, смените позата и отмине болката/стягането, то това са моментни, предизвикани контракции, които са напълно нормални. По това време вече е нормално да има и Бракстън Хикс, за които не се взима лечение.
Опасни са регулирани контракции.
Аз знам какво са контракции и как се усещат, защото втората бременност имах доста и макар че тогава исках д аработя заради бонуси, ме оставиха вкъщи, факт е, че когато си почивах контракциите спряха и изкарах нормална бременност.
Дано и сега да е така!

# 37
  • Мнения: 1 221
Да на ден, НО това е назначението за мен спрямо моята история и моите генетични изследвания. Не съм започнала все още, другата седмица като ида за коментар на БХС ще видя какво точно ще ми предпишат, понеже в резултатите от БХС има информация за риск от преекламспия, за кръвотока до детето и  др., та спрямо резултата ще ми назначат точно терапията. След това ще я обсъдя с репродуктивната ми лекарка. Дано са на едно мнение с доктора от ФМ, защото двамата са ми били опора през тези години и съм взимала решения на база на техните мнения. Но сега, когато от решенията ми зависи детето ми и бих била много объркана, ако са на различно мнение.

# 38
  • Мнения: 337
Ехеее много момченца имаме  Hug
Има ли и друга майка като мен, която ходи само веднъж месечно на лекар? Вече очаквам с нетърпение прегледа следващата седмица... И с много страх.

# 39
  • Мнения: 354
Да на ден, НО това е назначението за мен спрямо моята история и моите генетични изследвания. Не съм започнала все още, другата седмица като ида за коментар на БХС ще видя какво точно ще ми предпишат, понеже в резултатите от БХС има информация за риск от преекламспия, за кръвотока до детето и  др., та спрямо резултата ще ми назначат точно терапията. След това ще я обсъдя с репродуктивната ми лекарка. Дано са на едно мнение с доктора от ФМ, защото двамата са ми били опора през тези години и съм взимала решения на база на техните мнения. Но сега, когато от решенията ми зависи детето ми и бих била много объркана, ако са на различно мнение.
Ух да, дано наистина не те объркват. Стискам палци всичко да е наред.

# 40
  • Мнения: 25
Здравейте, момичета! И аз искам да се включа към вашата група. Бременна съм 14 г.с. , та въпроса ми е какви витамини приемате? Желая на всеки лека бременност 💕

# 41
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 395
Аз Pregnacare пия, б12 и фолиева.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 725
Аз пия само Фемибион 2 😊
Момичета да се оплача , яко се опъпчих , а попринцип съм със супер чиста кожа 😭

# 43
  • Мнения: 541
И аз пия pregnacare, и да и аз съм от тези с пъпките и черни точки......

# 44
  • Мнения: 572
аз ще съм на Елевит 2

Общи условия

Активация на акаунт