На пазар във Варна - тема 62

  • 30 661
  • 726
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 583
Аз също имам близък, който е запознат отвътре с тези "фермерски" пазари ( и предлага стока там) и това което знам от него ме е потресе, и не става дума само за саламите. Не купувам нищо от там аз.

# 76
  • Мнения: 8 759
Ще ми е интересно да прочета за какво става дума.

Аз не съм ги посещавала,  мисля че е голяма лудница там и хора щъкат напред назад .....

Има доста групи във фб , уж пак с производители, колежките от тях си поръчват и странно, но са доволни.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Имам приятелка със собствена стока на този пазар. Там е несъвместима с епидемичната обстановка лудница. Хора масово без маски, един върху друг, млечни и месни не бих купила никога. Едните колбаси бяха мезе и нещо си. Всеки може да поръча в колбасарски цех стока и да я етикира като своя. Междудругото в млечни магазини Ралица (май така се казваше този срещу пилешкия магазин на Чаталджа) се продават също абсолютни продукти с различни растителни  добавки. Известно време купувах оттам, докато не ми попадна списък с фирми производители извън стандартите и ползващи хидрогенирани мазнини. Ами бяха половината от предлаганите във въпросния уж здравословен магазин.

Последна редакция: сб, 20 фев 2021, 13:58 от Blue Turquoise

# 78
  • Мнения: 11 338
Никога не пазарувам от такива места.
Както и от скъпи пекарни, дето една бисквитка ти излиза 2 лв., а вътре брашно, яйца и вода. Предпочитам да си забъркам у дома и да знам какво съм сложила. 😉

# 79
  • Мнения: X
Хора масово без маски, един върху друг, млечни и месни не бих купила никога. Едните колбаси бяха мезе и нещо си. Всеки може да поръча в колбасарски цех стока и да я етикира като своя.

"Меззето" ли имаш предвид, да знам да не купувам?

# 80
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Не, тези за първи път срещам. Другите из ФБ съм срещала, лозе и мезе, вино и мезе, нещо подобно. Имаше още някакви произовдители на вино, които лятото бяха наели в Морската градина, до комплекс Максим, част от тревната площ. Ужким пица с квас, пак всичко е родно, био, еко, а всъщност- ужасна мизерия. То бива назад към природата, но чак толкова- няма нужда.

# 81
  • Мнения: 15 356
На Мезето са добри нещата,ние купуваме често.Не са солени и насипани с подправки като повечето колбаси и сурови неща.Млечните им също са добри,сега правят топла точка .

# 82
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Моцарелата е от краве мляко, последната купена е с етикет 7.13 лева, 330 грама. Това всъщност са 2 средно големи топки моцарела. Т.е. все едно 2 пакета единично опакована моцарела, мандра с. Каменяк, обл. Бургас.
Аз съм опитвала от тези живи шоколади, те са си 2 парчета отделно опаковани в кутията, няма нищо слепено:
https://christov.bio/%D0%B6%D0%B8%D0%B2-%D1%88%D0%BE%D0%BA%D0%BE … D0%BB%D0%B0%D0%B4
Ние сме редовни клиенти и си имам доказано любими и вкусни продукти, Филип(собственикът или един от собствениците, не съм наясно точно) е изключително отзивчив, винаги търси обратна връзка и препоръка. Когато нещо не ни хареса, имало е такива случаи от мезетата(мъжът ми ги яде, аз не обичам), казваме и той има предвид винаги. Зехтинът между другото е много хубав и вкусен, този:
Скрит текст:

# 83
  • Мнения: 1 715
Аз купувам само от Вино и мезе, другите не ме впечатлиха, но на тия суджуците, Цоневския деликатес и салам си вземам, нямат ципи и мазно, харесват ми.
Но ходя основно за лешници, бадеми и боб.
Аз също се усещам, че не купувам разни консерви или печива, защото ме е гнус.

# 84
  • Мнения: X
Да,този зехтин в тенекията е много добър,аз се снабдявам от частно лице,отдавна го ползваме.

# 85
  • Мнения: 10 704
Не знам, но колежка беше взела няакъв еко-био и незнам си какво още многозърнест хляб с квас за 7 лева ! Почвам да се чудя на къде вървят цените ....

# 86
  • Мнения: 1 359
Откъде купувате показания зехтин? Извинявяйте, изпуснах нишката Stuck Out Tongue Winking Eye

# 87
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Зехтинът от снимката го купуваме от "Роден кът", останалите могат да споделят къде другаде го намират. За съжаление често при био, еко и здравословната храна цените са доста високи, често неоправдано. Аз постоянно съм в търсене не златната среда. Най-добрият хляб, който съм яла напоследък е на "Хлебчето", от семола с квас, 3.50 лева, нарязан, 500 грама. Пак от посочения магазин, че техният фирмен не ни е удобен. Но скоро ще го спирам, не е добре за килограмите. 😁

# 88
  • Мнения: 2 583
Този зехтин го има на много места, и ние от него купуваме. На споменаваната тук турска борса във фабрика Христо Ботев го има, на зеленчуковото магазинче в Трошево (пак тук споменавано) го има също, на същата цена. И в Младост на пазарчето някъде го има, сестра ми каза от там купувала, но трябва да я питам от кой точно магазин го взима.

# 89
  • Мнения: 298
Зехтина го има и на масите с плодове и зеленчуци на пазар Чаталджа.

Общи условия

Активация на акаунт