Инсулт - сблъскване с тази болест. Моля споделете! - Тема 2

  • 12 001
  • 245
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 256
Трябва да се пробва. Майка ми и тя на легло беше и на памперси. Възстанови се до колкото е възможно за около 6 месеца. Не е като преди, но поне ходиндо тоалетна сама. Гледах я скоро картофи белеше с белачка. Но тя е и на 80год. Така че има надежда. Много воля от болния трябва, от вас нервите. Дано се оправи човека.

# 16
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Това, което съм установила аз (получих инсулт преди четири почти години), е че самият болен трябва да престане да се чувства болен и да иска да се оправи. Ама не да чака на лекарства, а да тръгне.

Бях с дясна хемипареза. Няма да ви казвам как пълзях по стените. Само и само да не лежа. От спалнята до кухнята няма и два метра. Първоначално ги минавах за двайсет минути. После, когато малко от малко започнах да се движа в рамките на тези два метра, взехме канадка. С нея вече стана и дългото раздвижване.

Казват, че подобренията след инсулт стават за половин година. Ако не стане - не става никога.

Не е вярно. Отне ми повече от година, но сега смятам, че съм на практика здрава. Така че не се отказвайте!

# 17
  • София
  • Мнения: 82
Здравейте, моля за координати на рехабилитатор и логопед за посещение вкъщи за гр. София. Моля да ме ориентирате какво е заплащането.

# 18
  • Мнения: 4 192
50 лв на посещение рехабилитатор отпреди няколко месеца

# 19
  • София
  • Мнения: 82
50 лв на посещение рехабилитатор отпреди няколко месеца


Това за каква продължителност е?

# 20
# 21
  • Мнения: 35 107
Това, което съм установила аз (получих инсулт преди четири почти години), е че самият болен трябва да престане да се чувства болен и да иска да се оправи. Ама не да чака на лекарства, а да тръгне.
Баща ми беше така. Толкова много амбиция имаше в него. Започна много бързо рехабилитация, стана много уверен. Не даваше майка да му помага за нищо, обзлужваше се сам. За жалост, попадна на грешните лекари и инсулта се повтори...фатално.
Иначе имаше много планове занапред...

# 22
  • Мнения: 10 256
PeacockLove съжалявам за баща ти. Имах големи очаквания че ще се развият нещата благоприятно при вас. Не знам от къде си извадих изводи, че човека беше сравнително добре.... може би от споделеното от теб. Да почива  в мир и справяне с болката и липсата му за вас.

# 23
  • Мнения: 35 107
Благодаря!
Той беше много напреднал, наистина, излиза няколко пъти пред входа, качваше и слизаше по стълби благодарение на ежедневната рехабилитация. Просто случи на некадърни алчни лекари, които му смениха лекарствата и това го довърши.

# 24
  • Мнения: 10 256
Беше споменала че ходите в София. Все мислех че там грижите ще са по-адекватни отколкото при нас в провинцията, но явно на когото каквото му е писано. Много лошо се е случило.

# 25
  • Мнения: 35 107
Само първия стент му сложиха в София.
Втория го сложи софийски професор в Русе

# 26
# 27
  • Мнения: 6 160
Някой има ли на представа дали болницата за рехабилитация и калолечение в Поморие   е подходяща за инсулт?Мнения?

# 28
  • Мнения: 19
Здравейте, включвам се с малко въпроси.На 1ви свекърва ми получи инсулт със загуба на говора. Цяла седмица лекарите ми обясняват,че не може да говори, но разбира, частично засегнати дясна ръка и крак.Т.е инсулта е лек.Днес си я вземаме от болницата-въобще не знае кои сме,къде е,за говора ясно, никакъв го няма, но имам чувството, че е неадекватна.Нормално ли е това, кога отминава, откакто се прибрахме спи.За рехабилитацията разбрах, че е важна, но тя сега е с  памперс, защото не съм сигурна усеща ли се изобщо за тези неща.Т.е възможна ли е рехабилитация в станция при този случай?Да търся ли невролог да дойде да я види и да каже какво е състоянието и,защото от болницата не казаха нищо съществено, колкото и да бях настоятелна.Препоръки за такъв, а също и рехабилитация,логопед за София. Да махаме ли памперса,с подпиране на човек се движи, но пък 5ти час вече спи.Благодаря предварително, на тези които са включат.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 5 906
То всеки инсулт е различен, но ще кажа при майка ми как е. При нея се водеше средно тежък инсулт.
Разпозна ме може би месец след инсулта. И тя в началото много спеше, заспиваше буквално за секунди. Тотално неадекватна. След инцидента много заваляше докато говори (в най-добрия случай разбирах 50% от това, което говореше), но все пак говореше. Мислех, че ще се нуждае от логопед, но говорът се подобряваше, и след две-три седмици имаше вече само леко заваляне.
Звънях по рехабилитационни центрове и навсякъде ми казваха, че приемат хора в слединсултни състояния, но ако човекът не може да се обслужва сам, ще му трябва придружител, който естествено си заплаща допълнително престоя.
От болницата, казаха, че в нейния случай най-доброто решение е хоспис. Така и направихме - там хем си я обслужват, хем й следят терапията и й правят изследванията на място, хем има някаква рехабилитация (от понеделник до петък, не знам каква точно е продължителността).

ПП: в епикризата би трябвало да е описано що-годе какво й е състоянието.

Последна редакция: ср, 09 юни 2021, 16:01 от Brin de muguet

Общи условия

Активация на акаунт