СТОЙНОСТИ НА ЧХГ- ТЕМА 13

  • 39 448
  • 743
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 3
Ако правилно ви е засечена овулацията-Не,ако не сте сигурни кога е била е възможно да направите.
Имплантацията се случва най-късно до 12 ден след овулация..след това трябват около 2-3 дена да се насити за уринарен, кръвния би отчел и на 1 ден.

Благодаря ви!

# 466
  • Мнения: X
Здравейте,

Аз съм с по-дълъг цикъл 30-33 дни.На 01.06.2021 трябваше да ми дойде по календар МЦ.

На 31.05.2021 ЧХГ 108.90 mIU/ml, изследвах с прогестерон 137.70 ng/ml, като референтни не са упоменати за бременност;
На 02.06.2021 ЧХГ 218.10 mIU/ml;

Калкулатора ми го дава удвояне на 47,4 часа. Аз очаквах по-високо да е второто ЧХГ. Прочетох няколко теми назад и може би исках да се информирам, но сега се притесних повече, ако може да изкажете мнение.
Не знам дали да пусна и в петък, до сега не съм правила такива, винаги директно на преглед, но предвид историята ми и незасечената овулация реших да изследвам, за да ми даде някакво успокоение до прегледа, а стана обратен ефект.

Благодаря за отделеното време!

# 467
  • Мнения: 1 847
При около 85% от нормално протичащите бременности хормонът ЧХГ удвоява своите стойности на всеки 48-72 часа. С напредване на бременността нивата на ЧХГ стават по–високи, като времето за удвояване на стойността може да нарасне до 96 часа.

# 468
  • Мнения: 1 686
Здравейте,

Аз съм с по-дълъг цикъл 30-33 дни.На 01.06.2021 трябваше да ми дойде по календар МЦ.

На 31.05.2021 ЧХГ 108.90 mIU/ml, изследвах с прогестерон 137.70 ng/ml, като референтни не са упоменати за бременност;
На 02.06.2021 ЧХГ 218.10 mIU/ml;

Калкулатора ми го дава удвояне на 47,4 часа. Аз очаквах по-високо да е второто ЧХГ. Прочетох няколко теми назад и може би исках да се информирам, но сега се притесних повече, ако може да изкажете мнение.
Не знам дали да пусна и в петък, до сега не съм правила такива, винаги директно на преглед, но предвид историята ми и незасечената овулация реших да изследвам, за да ми даде някакво успокоение до прегледа, а стана обратен ефект.

Благодаря за отделеното време!
Удвоява се повече от добре. Няма от какво да се притеснявате.

# 469
  • Мнения: 602
Здравейте,

Аз съм с по-дълъг цикъл 30-33 дни.На 01.06.2021 трябваше да ми дойде по календар МЦ.

На 31.05.2021 ЧХГ 108.90 mIU/ml, изследвах с прогестерон 137.70 ng/ml, като референтни не са упоменати за бременност;
На 02.06.2021 ЧХГ 218.10 mIU/ml;

Калкулатора ми го дава удвояне на 47,4 часа. Аз очаквах по-високо да е второто ЧХГ. Прочетох няколко теми назад и може би исках да се информирам, но сега се притесних повече, ако може да изкажете мнение.
Не знам дали да пусна и в петък, до сега не съм правила такива, винаги директно на преглед, но предвид историята ми и незасечената овулация реших да изследвам, за да ми даде някакво успокоение до прегледа, а стана обратен ефект.

Благодаря за отделеното време!

Здравей Simple Smile Помня те от една друга, неприятна тема. Според мен ЧХГ си расте супер. Ако ще те успокои си пусни още едно  в петък и стискам палци този път всичко да е наред и да имате щастлив финал. Simple Smile

# 470
  • Мнения: X
Благодаря Ви за отговорите, Viola и Olivia!
Chef-mama- да, с теб се знаем от неприятната тема. Благодаря за пожеланията, след 1 БХ и 3 миседа имам от  нужда положителна енергия!  Още не съм решила да пускам ли и утре.
Успех на всички!

# 471
  • Мнения: 4 844
Сега видях, че ви е дало удвояване на 47.4 часа, при положение, че се очаква удвояване на 48-72ч, вашето е супер, успех!

# 472
  • Мнения: 435
Момичета може ли мнение
Осма седмица
Сряда резултат 79274
Петък (днес) 78118
Във вторник на коремен ехограф не се видя нищо в матката.
Благодаря предварително. Имам час за лекар чак понеделник и честно казано ми е притеснено. Не живея в България, така че няма как да отида днес или утре на частно.

# 473
  • Мнения: 5 380
DanDan, не е хубаво, че ЧХГ пада. Вероятно значи, че бременността няма да се развие. По притеснително е обаче, че не се вижда нищо в матката.
В 8ма седмица би трябвало да се визуализира сак с ембрион и сърдечен пулс.
Потърси ли второ мнение?
Евентуално да те погледнат с вагинален ехограф?

# 474
  • Мнения: 435
Да свързах се веднага с личния лекар и пуснаха чхг.  Като видяха падащата стойност ми дадоха час за понеделник, тогава вече ще гледат вероятно с ехограф, ако дотогава не получа болки или не прокървя.

# 475
  • Мнения: 1 038
В една лаборатория ли са правени изследванията,може ако са от различни от там да е падането.Стискам палци всичко да е наред.При мен беше същото вече съм в 17та седмица щ.Успех!

# 476
  • Мнения: 435
В една лаборатория ли са правени изследванията,може ако са от различни от там да е падането.Стискам палци всичко да е наред.При мен беше същото вече съм в 17та седмица щ.Успех!

В една и съща да. Пихте ли нещо за задържане, защото тук доколкото знам до 12 седмица не задържат плод.

# 477
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета! За първи път пиша във форума. Предварително се извинявам, че ще бъде дълго. На 01.05 ми беше последната менструация. Забременях чрез стимулация. Овулацията ми беше на 15.05. Стойностите на чхг са:
28.05 - 27,23
31.05 - 188,88
02.05 - 494
До тук всичко наред - има удвояване. И тук идва проблема. Днес пуснах ново чхг по предписание на лекар да пускам през 48 часа ( понеже януари имах един спонтанен аборт в 5 г.с.). И днес стойността беше 645, което вече ме притесни. Пия дуфастон и Утрогестан. Доктора каза да не спирам лекарствата и във вторник да пусна ново ЧХГ и тогава съм и на преглед. В лабораторията ми казаха, че щом расте, дори и да няма удвояване не било притеснително, но аз не съм на такова мнение. Изчела съм много теми, но не мога да намеря отговор на моя въпрос. Ще се радвам да споделите мнение. Благодаря предварително!

# 478
  • Мнения: 7 898
Вече са ти казали какво да правиш. Пускаш нов кръвен и това е. Стискаме палци всичко да е ок.

# 479
  • Мнения: 5 380
Diya, в темата съм виждала и други случаи на неудвояващо се ЧХГ, като в последствие нещата са се развили добре.
Като цяло е добре хормонът да се удвоява, но явно има и изключения от това правило. Надявам се и ти да си такова. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт