С камера и телефон на път, или фотоспомени от близки и далечни места

  • 64 699
  • 734
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 452
DoppelT, в района има доста какво да се прави при хубаво време. Има страхотни маршрути за колоездене и туристически обиколки, добри възможности за културен туризъм с многото стари селца,  руини и  добре поддържани замъци, но също и винен и кулинарен туризъм - има малки семейни изби с ресторантчета, виното им е разкошно, уникално.  На нас седмица там не ни стига. Ще се върнем непременно, когато си отиде пандемията.

Последна редакция: вт, 16 мар 2021, 18:39 от Mößbauer-Effekt

# 136
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
И тук много ги има тези дървета, но не знам как се казват. Снимките са правени през март, още не са разлистени:




И снимки от юнски фиести: Noche blanca de Bilbao







Провеждат се през нощта в петък и събота през втората седмица на юни (около средата на месеца). Различни светлинни и звукови инсталации се разполагат из града. Всяка година се подбират сгради и места - реката, парковете и пр., които стават сцена за спектаклите.

# 137
  • Мнения: 6 887
Това са чинари. Странни са защото ги подкастрят по този начин иначе щяха да си правят нормални корони.

# 138
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Не са чинари, други листа имат.

Братислава, 2018. Попаднахме на Фестивал на уличното изкуство.
Туристическите автобуси








Подвижен бар обикаляше уличките в стария град. Задвижва се чрез педали - возещите се въртяха педали, докато пиеха бира Simple Smile.




# 139
  • Мнения: 6 887
Това са в Женева.

Ето как изглежда кората на чинара. Много е специфична.

А листата могат да варират според вида чинар и дали няма да е кръстосан с нещо друго.

# 140
  • Мнения: 19 018
Порто





Последна редакция: ср, 17 мар 2021, 11:58 от Bradley Cooper

# 141
  • Бостън
  • Мнения: 13 510
Ето как изглежда кората на чинара. Много е специфична.
Скрит текст:

А листата могат да варират според вида чинар и дали няма да е кръстосан с нещо друго.
Зуумнах в Лайтрум да проверя, май наистина са чинари! Благодаря ти, The_Third!

От тази миниваканция в Белгия имам поне 3 супер all time любими снимки, защото ММ работеше в местния им офис, а децата бяха оставени за 5 дни в БГ да се опознават с бабите си. А аз обикалях като отвързана Simple Smile

Топ 3 от Брюксел, 2013
Тези няколко са тичайки като кон по посока кръчмата, където милото беше направил резервация и настояваше да пристигнем 2 минути реди точния час, напълно забравяйки, че сме във френскоговоряща, а не в англоговоряща страна. За нас гледката на хора, пиещи и мезещи на улицата си е яка екзотика (при нас е забранено да пиеш на улицата!)  Бутилките са част от декора на конкретната кръчма - супер автентична, която ни беше препоръчана от любима съфорумка от БГ Мамма, която е и страхотен фотограф Simple Smile  


И 2 варианта на горната:






Безкрайно шокиращо в поамериканчените ми очи становище и любим кадър!

И клоузъп на бележката от витрината, заради която беше направена горната снимка и която придава смисъл на самотната фигура:


А тези симпатяги се оказаха български строителни работници - разбрах го часове, след като ми изкараха акъла и бях готова да се бия за честта си и да чупя глави с камерата сутринта в 10 ам на улицата в Брюксел Grinning
 

Последна редакция: ср, 17 мар 2021, 17:25 от Agent Provocateur

# 142
  • Мнения: 1 990
Много бонвивански снимки, Агент! Напомниха ми как в Париж на Place des Vosges едно семейство с деца си правеха пикник (там това е доста обичайна гледка) и си носеха порцеланови чинии и стъклени чаши със столче, прибори и т.н. все едно са си на масата в трапезарията. Много обичам мераклии, дори ги снимах, ще потърся снимката Simple Smile Децата си носеха бански и се къпеха във фонтана - на пикник като на пикник Sunglasses

# 143
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
И в Италия са по пиенето по улиците Simple Smile

Червиа, Милано Маритима, Италия



# 144
  • Бостън
  • Мнения: 13 510
Агент провокатор,къде е забранено да се пие на улицата? В САЩ ли? Ако е така - няма да стъпя там.
Simple Smile Тези закони се наричат "open container laws" и най-общо забраняват консумирането на алкохол или притежаването на отворена бутилка алкохол на публични места като паркове, улици, плажове и в колата (макар, че тя е частна собственост). В ресторанти, които имат разрешение и маси на "улицата" може да се консумира. Но ако искам да си пия просекото на плажа без да загазя сериозно се налага да си го скрия в бутилка за вода/термос. Ужасно много варират от щат до щат тези регулации! Добре е да се помни, че тук 16 год деца вече шофират, а има и щати където 14 год взимат книжки за да могат да идат на училище. Знайно е какви бели може да направи един пиян тийн, който има на разположение V6 с 250 коня Wink
https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_open-container_laws# … ile%20intoxicated



Много бонвивански снимки, Агент! Напомниха ми как в Париж на Place des Vosges едно семейство с деца си правеха пикник (там това е доста обичайна гледка) и си носеха порцеланови чинии и стъклени чаши със столче, прибори и т.н. все едно са си на масата в трапезарията. Много обичам мераклии, дори ги снимах, ще потърся снимката Simple Smile Децата си носеха бански и се къпеха във фонтана - на пикник като на пикник Sunglasses
Това е достойно и за снимка и за завист :8 Намери задължително снимката, Елмайра !!!

PS Веднъж с колегите правехме пикник в парка и аз бях доста кисела за виното, защото беше много горещо и от малко бяло вино с лед никой не се е напил. Та минах покрай Starbucks, забърсах една картонена кутия за кафе и чаши (т.е. мило помолих да ми продадат, а те ми ги подариха), напълних я с 3 литра шардоне и 2 шепи лед и целият офис остана повече от доволен и впечатлен от българската инициативност, предприемчивост и нестандартно мислене Wink

Последна редакция: пт, 19 мар 2021, 00:26 от Agent Provocateur

# 145
  • Мнения: 9 193
Южния остров на Нова Зеландия

от колата

тук смелото дете се мята във водата..за мен е студена 18*

влюбена съм в лупините


Ненормалното зелено и синьо на Филипините


Последна редакция: пт, 19 мар 2021, 12:48 от pinko

# 146
  • Бостън
  • Мнения: 13 510
Приказно!

Южния остров на Нова Зеландия

Това е дестинация безкрайно мечтана за мен... някой ден!

Да си довърша Белгийските ескапади  Simple Smile
След 2 дни кръстосване в Брюксел ме хванаха лудите, отидох на гарата и се качих на първият възможен влак. Така се озовах в Гент, където всички освен мен и някои от туристите бяха на колела и ужасно им завидях Simple Smile

 

















Дори Полицаите бяха на колела и ужасно секси!


Дори някои туристи бяха на колела - в случая немски пенсионери! Респект! Намирам ги по най-невероятни места тези хора!
 

Любим, любим кадър Grinning

EQUILUMINANT VIBRATION
When two opposed colors are together in the frame but with she same brightness, an optical effect happens called vibration!
Michael Freedman, The Photographer's Mind, p. 139

Малко драма и извратени обработки, докато си бъбрех с едни австралийци, обиколили 3 пъти света на лодката за туристи Wink












Още драма, ако я няма я правя Wink
 

И за финал най-най-най любимият ми кадър от тази година!



След което се качих на първият влак и пратих смс на милото в Брюксел, че ако иска да вечеря с мен да ме търси в Брюж Grinning

Последна редакция: пт, 19 мар 2021, 16:10 от Agent Provocateur

# 147
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Ех, разкошни снимки сте показали пак! А Нова Зеландия май е мечта на доста хора Simple Smile

# 148
  • Мнения: 9 193
о.Сейнт Маартен пак от колата с телефон до известния път/плаж до летището 🤣

Палец -Сърбия много красиво място

# 149
  • Мнения: 19 018
Кап Фера



Общи условия

Активация на акаунт