С камера и телефон на път, или фотоспомени от близки и далечни места

  • 64 521
  • 734
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 771
Завърнах се в Барселона от преди 2-3 години. Едно от тези работни пътувания на семинар и в малкото часове които имаш “вземаш с пълни шепи” и храниш око и душа. Беше слънчево, дъждовно, ветровито в няколко часа и си представяте небето и морето.






И няма как да не си планираш ден за парк Гюел...







А да си в чужда страна и да не опиташ от храната е престъпление Simple Smile
Последна вечер, краката ми не издържаха вече и се качих на такси. Колоритен таксиметров шофьор ме заговори на руски Simple Smile
Но храната беше чудна. Това беше последната ми снимка в Барселона.


Какво е хубавата храна без прекрасно вино, и как да избереш Simple Smile това беше първата ми снимка в Барселона

# 181
  • Варна
  • Мнения: 1 595
Не ви изпускам от поглед, разкошни кадри, прекрасни разкази! Agent Provocateur, всеки път се наслаждавам на дестинациите и разказите, които споделяш, направо се пренасям там, толкова мечтани места видях. Любима ми е тази тема, показвате супер интересни и красиви кадри. Никак не ми остава време да се подготвя за споделяне, сега набързо си препратих едни кадри, от всяко устройство с различни цветове, дано не са ужасни на вашите екрани. Simple Smile И аз основно снимам с телефон.
Май ще превърна в традиция да споделям паралелно кадри от България и любими места изън нея. По този повод ще споделя цитат, който ми направи впечатление във филма на Крис Захариев "Да се изгубиш нарочно"(който силно ме впечатли, ако не съм писала тук): "Човек трябва да види какво има наблизо, за да може да погледне надалеч." Може би и следващият ми пост ще бъде посветен на чудесата, които видяхме по време на странното време на пандемия и които може би нямаше да видя, макар и да са били винаги на една ръка разстояние от нас.
Първо ще споделя един кадър, от едно поле в нищото, просто се забавлявахме на залеза и тези моменти са най-ярки в спомените ми:


Следват кадри от любимите Лещен и Ковачевица, там винаги се връщам с голяма любов. Обичам тишината и спокойствието им в делничните дни(най-силно изразени в Ковачевица).
Лещен:






Голямата ми любов: птиците. Обичам да ги слушам и наблюдавам:


И много мил спомен с детето ни, което наблюдаваше залеза. Птиците пееха и гледката беше прекрасна:


Ковачевица:










И сега едно малко градче, през което просто преминахме за една нощ в Германия. Бяхме много изморени, но решихме да се разходим край хотела. Щастлива съм, че направихме тази разходка, защото случайно попаднахме пред тази впечатляваща сграда, потънала в зеленина и спокойствие:







Едно от най-красивите и интересни места, които някога съм виждала, е тази сграда в Бад Райхенхал, малък алпийски курорт, известен с неговата кралска спа зона. Тиха музика в цветна идилия, лек ромон на фонтан, отпускаш се на шезлонга и забравяш за всичко. Впечатляващата сграда, построена през 1912 година е сякаш жива, цялата обрасла в растителност, по която се стича алпийски солен разтвор, превръщащ въздуха в лек за дихателните пътища. Напояването е от височина 13 метра, 113 дренажни крана и 3000 дупки, автоматичен регулатор на вятъра определя от коя страна да се стича разтвора. Поемайки дълбоко дъх в градината, заобиколен от  спокойни и притихнали хора, се питаш истина или сън е това. Никога няма да забравя тази идилична вечер. Изключително кокетно и спокойно градче.







# 182
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 825
Разкошни кадри!

# 183
  • Мнения: 3 771
Много приятно! Какво е снимка без разказ!!!

# 184
  • Мнения: 9 170
Амазонски лилии в Мавриций - ботаническата много ме впечатлиха

едни Япончета си метнаха раниците за тест дали ще потънат, казаха е издържали човешко тегло!

и размера е WOW

Един залез

и пред бурята на другия ден

# 185
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Страхотни последни постове!!!

Цветя!?!? Винаги! Това е моята йога за ума - снимането имам предвид, да не се заблуди някой, че съм добра градинарка или се сещам да поливам китките, които с ММ пълни къщата!! Simple Smile

Хамериканска китки от Източното крайбрежие... какво ли не прави една майка, че да не се занимава с децата си, когато ги заведе на плаж! Включително да гази до кръст с любимата си камера и портретен обектив в тинестото езеро, докато смята наум дали застраховката би покрила удавена камера! Grinning
   

2 Австралийски лотоса!
   



И едно пиле за разкош! Пак там!



Калифорнийски мак сниман в Сан Франциско!
California poppy

За къде без родни и Софийски!


PS Ох, тези Калифорнийски плажове! Защо, защо нашите са толкова мижави в сравнение с тях... под нашите разбирам тези в Нова Англия, да не ми скочи някой родолюбец сега Wink
Californication

the sunset, the beach, the surf & the fog...







Muir Beach





Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 20:15 от Agent Provocateur

# 186
  • Пловдив
  • Мнения: 13 468
Пещера Проходна


Каменните къщи


Екопътека Искър/Златна панега

# 187
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Ще си довърша поредицата от Калифорнийски плажове, имам още 2-3 кадъра, които очевидно много съм си харесала навремето, защото са яко обработени:





И няколко моста, аз не пропускам да снимам мост, в идеалния случай  с телефон и през мръсното стъкло на колата! А при наличието на чудната СанФран мъгла просто стават ненадминати кадри! Последното е яка самоирония, да не си помисли някой нещо Grinning




[url=https://flic.kr/p/dfXePn]





Никога и никъде в САЩ не бях виждала толкова бездомни, колкото в Сан Франциско!


Последна редакция: пн, 19 апр 2021, 19:36 от Agent Provocateur

# 188
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
А в същото време е супер скъп за живеене град, нали? Това е един от градовете в САЩ, който ми е мечта да посетя.

# 189
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
А в същото време е супер скъп за живеене град, нали?
Това е един от градовете в САЩ, който ми е мечта да посетя.
Ужасно скъп и лично за мен ужасно разочароващ Simple Smile
https://www.investopedia.com/articles/personal-finance/091615/ho … 0with%20roommates.

Ако трябва да съм честна от "скъп град" очаквам да изглежда като Сингапур или хайде, Сидни, а не като Сан Франциско. Или може би като центъра на Лондон, Париж, Барселона, Осло, Будапеща, Москва, Петербург... аз съм много пристрастна към дадени градове, буквално се влюбвам в атмосферата на някои, без да търся лукс и туристически капани... един Петербург, например, ме зашемети по-силно от Париж; Будапеща е великолепна и Виена не може да се мери с нея в моето сърце, етц.

Още няколко от СФ.







 


^^^ Щерката ми позира пред остатъците от хипи годините на града Simple Smile




^^^ ето тези жици просто ми бъркат в мозъка! И това е квартал и улица, където няма апартаментче, не къща, апартамент под милион! Препоръчвам да погледнете актуалните цени в този линк (върху цената може да се клика и да се види за какво се плащат тези пари Wink
https://www.zillow.com/russian-hill-san-francisco-ca/

PS Другото интересно е да се видят данъците за тези недвижими собствености... скролвате надолу и гледате Tax History
Например, ето на това евтиничко 1,2 мил. апартаментче от 1 спалня и 1 баня в стара сграда и с допотопни пералня/сушилня трябва да му се плащат по $12500 /год само данъци.
https://www.zillow.com/homedetails/1257-Chestnut-St-APT-2-San-Fr … 09/15070875_zpid/

Последна редакция: вт, 20 апр 2021, 22:21 от Agent Provocateur

# 190
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Една позната, която го посети преди няколко години, каза същото -разочароващ. Но на мен не ми пречи да искам да го видя. Много ме привлича и Орегон, природата, безкрайните плажни  ивици мокър пясък. Странна птица съм. Stuck Out Tongue Winking Eye
Благодаря ти за споделеното! Simple Smile

# 191
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Природата и националните и щатски  паркове в Калифорния (и западното крайбрежие!) са неописуеми! Пожелавам ти да идеш! Както и в Напа Вали и останалите винопроизводни райони наоколо! По възможност - без деца, но дори и с тях пак се пие - караш си кротко от винарна до винарна, те си спинкат, или мишкуват из лозята Wink



























^^^ За последната винарна "замък" ми се върти някакъв спомен, че е домъкнат камък по камък от Франция и сглобен отново... но бях тествала вече толкова вина, че не съм сигурна, ще гугълна...
Ха! Не било Франция, най ми било Тоскана...
https://castellodiamorosa.com/

https://www.google.com/search?q=Castello+di+Amorosa&rlz=1C1C … GAQ_AUoAnoECAEQBA

# 192
  • София
  • Мнения: 11 470
Не знам дали е по правилата на темата, но снимки от България, връх Стакьов Камък и врабчански водопад, Трънско.




# 193
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Не знам дали е по правилата на темата, но снимки от България, връх Стакьов Камък и врабчански водопад, Трънско.
Съвсем си е по правилата на темата! Всичко, снимано независимо с какво, стига да не е вкъщи или част от всекидневието. Добре дошъл Simple Smile

# 194
  • Мнения: 19 007
Малко детайли

Германия, Ротенбург-об ден Таубер



Трани, Италия



Лисабон




Кипър

Общи условия

Активация на акаунт