С камера и телефон на път, или фотоспомени от близки и далечни места

  • 64 557
  • 734
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 6 876
Между другото тази снимка е прекрасна илюстрация защо древните цивилизации на различни места по света са избирали пирамидална форма за монументалните си сгради.

# 211
  • Бостън
  • Мнения: 13 484
Природата е най-великият учител, да!

Monument Valley е абсолютно магично място! С малката седяхме пред караваната до 2 сутринта да правим нощни снимки и да слушаме воя на койотите! За мое съжаление вече изоставахме от графика (гонехме самолетен полет  от Лас Вегас) и не успяхме да стигнем и до Valley of the Gods! Следващият път!
Utah 2018-3982

PS А полета почти го изпуснахме, защото ММ се тръшна, че трябвало задължително да види турбините на Hoover Dam (язовир Хувър?) и събирах багажа във движеща със със 100+ км/ч каравана. Няколко цицини и синини по-късно се изсипахме на самолета катo банда диваци Grinning

PS Не мога да не ви покажа това - гледайте на голям монитор/ТВ!

Последна редакция: сб, 15 май 2021, 16:47 от Agent Provocateur

# 212
  • София
  • Мнения: 5 122
Голямата ми любов, Швейцария ♥️
Берн :



Фрибур/Фрайбург :



Кур:



Шпиец :

# 213
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 663
Отново сте показали страхотни снимки!
Агент, благодарности за клипчето, невероятно е!

# 214
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Прекрасни снимки сте показали.
Аз снощи набързо снимах с телефона едно уникално, огромно маково поле по време на една фотосесия. За пръв път виждам толкова много макове на едно място. Малко се е получило като знамето. Simple Smile

# 215
  • Бостън
  • Мнения: 13 484
The_Third - разкажи малко повече за пирамидалните форми и защо естествените образувания все натам завиват, ако нямаш нищо против. Замислих се, че всъщност не знам почти нищо по въпроса!

Лолита, ужасно красиво! Пусни нещо и от самата фотосесия като я направиш!

Гея - да, аз много обичам и предпочитам снимка пред видео, но за да се усети мащаба и величието понякога си трябва малко видео. Дори големите не винаги успяват да го покажат... имам една репродукция на Ансел Адамс на стената в хола, гледала съм къде е снимано - всичко му е идеално - светлина, композиция, но мащабът не може да бъде усетен!

RebelHeart - не обичам Швейцария, но признавам, че е рядко красива и фотогенична!

С телефoна през стъклото на колата - това го умея добре Wink





... някъде имам шепа симпатични кадри от Цуг и едни адски готини велосипедисти по планините.

Последна редакция: сб, 15 май 2021, 16:04 от Agent Provocateur

# 216
  • Мнения: 6 876
Скалата, която стърчи нагоре е монолитна. С времето тя ерозира и се откъртват парчета, които се струпват надолу на стабилна купчина. Ако измериш ъгъла на склона ще видиш, че е някъде между 35-40 градуса. При пирамидите заради това, че са от подредени оформени камъни печелят някой и друг градус отгоре. При по-стръмни склонове структурата би станала нестабилна. И древните с техните строителни материали и технологии ако са искали да построят нещо високо са били принудени да е пирамида със стени около 40 градуса. Има една пирамида в Египет, която в началото са започнали да я строят под под стръмен ъгъл, но в един момент явно са се усетили и горната половина е по-полегата. Лавините също най-често се образуват на склонове от 35-40 градуса. При по-стръмни склонове трудно се натрупва дебел слой сняг, а при по-полегати не тръгва да се свлича когато се натрупа.

# 217
  • Мнения: 19 007
Площад Станислас в Нанси, Франция







# 218
  • Бостън
  • Мнения: 13 484
Ооо, страхотно, Брадли!!

А откъде идва името на площада? Имам някакъв смътен спомен за полски крал с това име... Понятовски май, ама той не беше ли свъзан с руската история вместо с френската?

# 219
  • Мнения: 19 007
Полско звучи, ама не знам Stuck Out Tongue
Аз много държах да отидем, щото е обект на ЮНЕСКО.

# 220
  • Бостън
  • Мнения: 13 484
Била съм в региона и абсолютно съм го пропуснала! Взимам си бележка!

# 221
  • София
  • Мнения: 13 141
Когато видяхме площад Станислас, беше направен на японска градина Simple Smile





Зелени столчета Simple Smile



Сградите на площада са доста цветно осветени:





Арката от третата снимка на Брадли също беше розова-лилава. Simple Smile  А ето го и подгизналият Станислас сред японските съоръжения:

# 222
  • София
  • Мнения: 5 122
За който обича Швейцария ♥️

Цермат :













# 223
  • Бостън
  • Мнения: 13 484
Още Швейцария Wink

# 224
  • София
  • Мнения: 5 122
Пътят от Инерткирхен към Гримзел ли е това, Агент?

Общи условия

Активация на акаунт