С камера и телефон на път, или фотоспомени от близки и далечни места

  • 64 614
  • 734
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 5 134
Варшава. Очаквах повече













Вроцлав - хубав и интересен. Първо посещение ми е това :



























Бидгошч. Няма кой знае какво, посетих приятел. Все пак е приятен за разходка, има доста open air централна част, свежо място да отпочинеш и хапнеш нещо традиционно :









Пътувам към Гданск, който ми е най-интересен в Полша. Бърз Малборк подвечер, малко след полунощ обратно във Варшава и утре в 4.50 сутринта - към Прага ☺️

# 556
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Истанбул от мен


# 557
  • София
  • Мнения: 5 134
Гданск.
Голяма мечта ми беше, но все ми идваше далече и с неудобно пътуване. Напълно покри очакванията ми :



















































Малборк :







Орнаменти от гарата на Малборк, много е хубава наживо:

# 558
  • Мнения: X
Гданск.
Голяма мечта ми беше, но все ми идваше далече и с неудобно пътуване. Напълно покри очакванията ми :




RebelHeart,

голямо благодаря за хубавите снимки от Гданск! Simple Smile Специално ги показвах на ММ (той е родом от там) и много ги хареса. Това е толкова характерно за Полша - традиционно средновековни сгради, реновирани и ъпгрейднати в модерен стил. Имам чувството, че Полша си остава забравената страна в Европа, посещавана предимно от немци и скандинавци, щото е близо, и от някои други туристи с вкус, макар че имат толкова красиви в архитектурно отношение градове - Гданск и Краков (да спомена някои) за мен са истински скрити перли.

И едно корабче, колкото постът ми да не е без снимка. Simple Smile

# 559
  • София
  • Мнения: 5 134
Ческе Будейовице :



Man's best friend ☺️









Чески Крумлов :





















Вечерна Прага :











Утре - Карлови Вари. Бил съм там за последно преди 9 години, време си е

Последна редакция: ср, 07 сеп 2022, 00:28 от RebelHeart

# 560
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
В Прага с удоволствие бих отишла.
RebelHeart, с какво пътуваш?

Много снимки съм натрупала, още от миналата година имам. И все се каня да сортирам и подбера в албуми.

# 561
  • София
  • Мнения: 5 134
В Прага с удоволствие бих отишла.
RebelHeart, с какво пътуваш?

Много снимки съм натрупала, още от миналата година имам. И все се каня да сортирам и подбера в албуми.
Само с влакове. Самолети ползвам за излизане и прибиране в България.



Ческе Будейовице

# 562
  • Мнения: 758
От мен малко Ланзароте.


















А пък аз търся вдъхновение за Азия, далечен изток....Искам нещо вълнуващо да преживея и да направя красиви снимки....

# 563
  • София
  • Мнения: 5 134
Още малко от Прага ♥️

Мемориал в памет на жертвите на комунистическия терор. Всеки следващ по-осакатен... Аз рядко се просълзявам, но тук винаги. И винаги ще се връщам.









Стената на Джон Ленън:

















Големи сладурковци! ☺️ Свикнали са с хора и ако закъснееш дори малко с подаването на поредната порция храна, ти се катерят по краката и те подсещат:















И докато тичах три пъти до магазин за онези ненаситни, спряха фонтаните :



Кутна Хора:



Карлови Вари:





Виена :

# 564
  • Мнения: 2 254
От мен - о. Родос













# 565
  • София
  • Мнения: 5 134
Братислава :























# 566
  • София
  • Мнения: 5 134
Италия, знам че има мноооого фенове тук. Съвсем умишлено я оставях все за по-нататък и преди тази година съм разглеждал подробно само Верона.
Започнах с нея през юни - районите на Неапол, Рим, Перуджа, Торино и Милано, които вече ви показах и завърших през септември с Тоскана, Емилия-Романя, Лигурия и Венеция.
Болоня за мен беше огромно разочарование - най-голямото ми не за тази година, а откакто пътувам въобще. Нищо не ме погъделичка дори там, камо ли да ме грабне.
Венеция ми беше отегчително безинтересна - очаквах да усетя романтика, но не я намерих с крайно оскъдни изключения представляващи 2-3 точки извън основните туристически маршрути. Не бих се върнал. То и в другите не бих се върнал. Но тук не успях и влака наобратно да си дочакам и платих още веднъж 10 евро за резервация за по-ранен към базата Флоренция 😐
Като цяло нищо не ми хареса достатъчно, но и не искам да кажа, че съм разочарован. Аз като цяло знаех това предварително, знаех че отивам на места, които ще видя по веднъж просто защото трябва да го направя.
Старата част на Перуджа сякаш най ми хареса, както и отделни точки в Арецо, Флоренция, Рим, градчетата от Чинкуе Терре но само гледани от морето и по тесните улички далеч от тълпите, Сиена и .... до там.
ЮНЕСКО, пети век, осми век, очаква се да видиш нещо уникално, а виждаш сергии с чанти, колани и торби. Никога няма да приема тая ориенталщина за нещо хубаво.

Ще посетя след време със сигурност североизтока - искам да видя Виченца, Падуа, Удине, Триест и планинската част южно от австрийската граница. Там влаковите линии не са така нагъсто и още ми е малко неясно как да подредя, но имам време.
Ако сте пътували там с влак, ще се радвам на информация за места и маршрути. Нямам предвид линията от Инсбрук през Бренер и Болцано към Верона , а източно от нея.
Ще отида и на юг някога, разбира се. Искам да видя Пулия, Калабрия и Сицилия, както и този регион Basilicata, който дори не знам как се нарича на български 🙂 Твърдо готов съм, знам какво да очаквам 😅
В Пистоя хванах някакъв специален ден ли беше, какво беше не знам, но всички улици и площади бяха открай докрай в сергии с кошове в които ровеха хората - купчини по 1,2,5 или 10 евро.... Нямах сили да остана.







Съседният Прато е незаслужено за мен по-именит и популярен от Пистоя. Не разбрах защо. И без сергии нищо не ме грабна :







В следващите постове ще покажа останалите градове, да не стане този досадно дълъг 🙂

# 567
  • София
  • Мнения: 2 919
Това е за да не си помислиш, че само в София и Димитровград има битаци. Между другото и в Швейцария има такива дни в големите супермаркети - всичко по 5 франка, на едни 25-30 метрови маси. Сутрин има опашки като пред софийски Лидл и се блъскат не по-малко злобно Joy

# 568
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Ребел, в Пистов си хванал деня за пазар. Тъжна гледка са наистина и голяма кочина, но пък след като приключи всичко, минават с машини и се почиства идеално. Това съм го наблюдавала в много градчета там.
Областа се казва Базиликата.
 И да не е спам,

Сигишоара

# 569
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
Това е за да не си помислиш, че само в София и Димитровград има битаци. Между другото и в Швейцария има такива дни в големите супермаркети - всичко по 5 франка, на едни 25-30 метрови маси. Сутрин има опашки като пред софийски Лидл и се блъскат не по-малко злобно Joy
A, ценови шок насред Швейцарски супермаркет съм имала и аз преди 15-ина години (идвайки от относително скъп американски регион) и изведнъж разбрах защо много хора са склонни да шофират до Германия/Италия/Франция за провизии.

Oт мен Швейцарска идилия накуп с простор за пране:

Последна редакция: ср, 05 окт 2022, 14:56 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт