Майка след 33г и някои притеснения

  • 9 452
  • 165
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 14 684
А не е ли тъжно това приятелките ти родили след 40 да не искат да се прибират в БГ поради тази причина?
По-добре е обаче да се живее в токсична среда стига да си родила преди 30. Това е слогана на българското общество. Ще падна. Много се радвам, че не живея в България. П.С. Вероятно като родя сигурно също няма да стъпя повече там, че да не ми се подиграват как дъртата чанта родила над 30.
Аре, стига глупости вече. То бива, бива... Не искали приятелките да се прибират в България, че родили над 40. Сирьозно?
Последно родих на 42 и не бих отказала още веднъж, най-близката ми приятелка - на 43 (имаше проблеми), цял живот съм в България, че и в провинцията, и жива да не бях, нямаше да разбера, че живея в токсична за раждащи 40-годишни среда, чийто слоган, от който културните живеещи на Запад дами ще паднат, е "раждай до 30 от когото и да е". И аз май се радвам, че подобни падащи възвисени дами не живеят в България.
----
Тва за уайт траша също беше бисер.

# 46
  • Мнения: 5 757
Жената на шефа ми роди на 38 първото си дете. Сега е на 44 и преди няколко седмици роди и третото. Всичко и с трите бременности беше ок,никой никога не е коментирал рано ли било или късно ли. Бивша колежка също роди на 38 единственото си дете. Аз самата родих след 35. Не са ме наричали стара ,нито пък ме е било срам какво ще кажат хората.
Това за white trash си е за страшките или за за смешките направо!

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 14 684
А, сетих се за моите съседи. Дъщеря им е на 6, с няколко месеца по-малка от моята, имат и втора на годинка, те самите са на по 29. Уайт траш отсекъде. Живеем в нормален блок ново строителство, и двамата учеха, когато се нанесоха, може би са завършили. Е, вярно, родителите им помагат с децата, а предполагам, и финансово за жилището.
На нашия етаж освен тях живее и друга жена на видима възраст около 50 (доста добре изглеждаща), тя пък стана баба. Не знам дали тя е уайт траш, или дъщеря и. Е, може и двете да са на косъм извън горната граница за траша от 23 години, де.
Друга моя приятелка роди на 21. И тя уайт траш. Сега е на 45 и е адвокат с постоянно сътрудничество с голяма софийска болница, дъщеря и учи последна година медицина.

# 48
  • Мнения: 178
Е направо темичката ме размсмя😊😊😊...
Скоро навърших 49 и съм бременна, преди години с мъжа ми вдигнахме чудна свадба....

Ще ми каже някой баба ама то ще  е мойто внуче, защото първото си дете родих на18....а сега годините съвсем не ми личат

Я си се обичайте и си направете деца, без да плащате данък обществено мнение

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 14 684
А, за годините всички си мислим, че не ни личат. Най-често не е вярно. Wink

Колкото до "данъка обществено мнение", той съществува обикновено почти само в главите на плащащите и неплащащите го. Както видяхме, мненията по въпроса какво е то в България силно се разминават.

# 50
  • Мнения: 6 172
Мене така ме зачовърка да разбера къде е този нарочен за клюкарник район в София с 18-23 годишни /така ли беше интервала/ бременни. Идват ми идеи само за махалите май, но то е ясно че там си е нормално.
Аз да видя бременна под 30 си е цяло постижение, а по площадките в моя район сме все почти наборки.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 14 684
Абе, всякакви има. И понеже има всякакви, "общественото мнение" е свикнало, а другите мнения не са обществени.

# 52
  • Мнения: 178
Аз ако си мислех, мъжът ми нямаше да е с 12г по млад... това се отнася за мен и моя случай...
 А всеки е свободен да мисли каквото пожелае за себе си

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 14 684
Е, това е наистина неразбиваемо доказателство за твоя случай, признавам.

Само да кажа пак - 70% от жените смятат, че изглеждат по-млади от годините си. Някои от тях имат мъже, с 10 или 20 години по-възрастни, но това не значи, че изглеждат  на годините на мъжете си. Wink И обратното важи - жената на Макрон не изглежда на неговите години, това не значи, че не му е жена или че не я е харесал.

# 54
  • Мнения: 178
Е, това е наистина неразбиваемо доказателство за твоя случай, признавам.
Съгласна съм, но съпругът ми е с посивели коси и му придават по голяма възраст.

Там където живеем ни се радват, защото знаят през какви бури живота ми е минал и макар и в по - късна възраст живота ме е възнаградил... и гледат с разбираме и радост.
Само да кажа пак - 70% от жените смятат, че изглеждат по-млади от годините си. Някои от тях имат мъже, с 10 или 20 години по-възрастни, но това не значи, че изглеждат  на годините на мъжете си. Wink И обратното важи - жената на Макрон не изглежда на неговите години, това не значи, че не му е жена или че не я е харесал.

Незнам как стана но някак допълних този цитат

# 55
  • Мнения: 249
И аз реших да се включа. На 33 съм, скоро живот и здраве, ще навърша 34. Имам един неуспешен брак зад гърба си, но деца нямахме. Преди 4 години и аз срещнах сегашния ми приятел, обичаме се, но не живеем все още заедно, за деца не ме притиска.
От провинцията съм и тук се счита наистина за ненормално да си над 30 и да нямаш деца. Роднини, родители и приятелки с деца ме притискат. Но самата аз не се чувствам готова за дете. Прекалено много го мисля, имам и доста хронични болести + депресия и започнах да се замислям за осиновяване. Само,че като съм споменавала на приятеля ми, усещам че не е съгласен. Моя въпрос е бихте ли се отказали да имате свое собствено дете, без дори да сте пробвали дали може да имате, само от страх, че имате здравословни проблеми и сте на 34 год? Нормална ли съм да мисля за осиновяване, за което предимно мислят двойки с репродуктивни проблеми, без дори да знам имам ли такива? Този въпрос ме терзае напоследък.

# 56
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 508
Нормално е човек да се стреми да има собствено биологично дете, това е естествен стремеж, но за да осиновиш обикновено е нужно да си готов да дадеш много повече от себе си. Там връзката не се установява лесно, често децата за осиновяване имат редица проблеми - вродени или придобити, заради това че месеци и години наред са били неглижирани.
Обаче ти дори не познаваш в ежедневието човека, с когото сте уж 4 години, а мислиш за деца и осиновяване. За мъжете по принцип е нормален стремежа да “разпръснат собственото си семе”, а и не от всеки човек става осиновител. Ти преди да се отказваш да забременяваш проучи със специалисти как биха могли да се случат благоприятно нещата, ако забременееш. За всеки проблем обикновено има адекватна терапия. Но ако имаш депресия, първо се съсредоточи върху себе си, въобще не мисли за деца, камо ли осиновяване БЕЗ да си разрешила първо това. Защото децата, собствени или не,  ще изискват много грижи и внимание, които ти като майка трябва, да не кажа си длъжна даже, да им осигуриш.

# 57
  • Мнения: 19 137
Оф, да, все едно осиновените са някакво по-долно качество хора и за тях не е проблем да се гледат от родител, който счита, че не е достатъчно здрав, не в репродуктивен план, за да гледа биологични деца. Като не мислиш, че можеш да гледаш биологични деца, без да е свързано с проблеми и рискове със забременяване, износване и раждане, то е ясно, че и осиновяването е кофти идея. Иначе, никой не може да бъде сигурен колко ще е жив и здрав да си отгледа децата.

# 58
  • Мнения: 178
И аз реших да се включа. На 33 съм, скоро живот и здраве, ще навърша 34. Имам един неуспешен брак зад гърба си, но деца нямахме. Преди 4 години и аз срещнах сегашния ми приятел, обичаме се, но не живеем все още заедно, за деца не ме притиска.
От провинцията съм и тук се счита наистина за ненормално да си над 30 и да нямаш деца. Роднини, родители и приятелки с деца ме притискат. Но самата аз не се чувствам готова за дете. Прекалено много го мисля, имам и доста хронични болести + депресия и започнах да се замислям за осиновяване. Само,че като съм споменавала на приятеля ми, усещам че не е съгласен. Моя въпрос е бихте ли се отказали да имате свое собствено дете, без дори да сте пробвали дали може да имате, само от страх, че имате здравословни проблеми и сте на 34 год? Нормална ли съм да мисля за осиновяване, за което предимно мислят двойки с репродуктивни проблеми, без дори да знам имам ли такива? Този въпрос ме терзае напоследък.

Това с осиновяването не е работа за всеки, за това съм на този хал, за да избегна заигравката с етносите, защото не съм съгласна да гледам дете от малцинствата, само защото не мислят когато раждат и ги оставят на държавата.

# 59
  • Мнения: 19 137
Айде, още една. Нито осиновяването, нито раждането, камо ли на 49, когато надали имаш останали яйцеклетки, е задължително, ама някои и на 70 сигурно ще хукнат да раждат, за да угодят на мъж.

Общи условия

Активация на акаунт