Пролет идва вече, расте стремглаво ЮЛСКОТО човече - мами с термин ЮЛИ 2021 - Тема 3

  • 35 365
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 177
За кошарата Next to me - ние взехме втора употреба Kikkaboo Nana има антирефлукс позиции и люлеещ механизъм(механично - с помощта на ръка). Беше ползвана 2месеца по думите на собственичката и е умаляла на бебето Grinning Всичко се пере по нея, така че реално наистина няма смисъл да се дават 300+лв за нещо, което така или иначе не може да се ползва повече от 5-6месеца.

# 31
  • Мнения: 116
Здравейте мами, вие по колко пъти ходите в тоалетната през нощта? Снощи ходих 10 пъти, направо се побърках, иначе ходя 3-4 пъти, максимум 5. Много ме мъчи това ставане и прекъсване на съня, чувствам се като зомби, вече толкова съм се механизирала, че даже и не включвам осветлението в тоалетната Astonished

# 32
  • Мнения: 263
Последните дни съм по същия начин.. през нощта е постоянно ставане за пишкане.

# 33
  • Мнения: 31
Здравейте мамита искам и аз да се включа в тази тема с термин 11.07 нашето бебче още не се показва май е срамежливо😄😄 но често си ме поритва, има ли мамита в 19-20седмица която и нейното бебе не се показва?

Здравей Mimi, моето бебе си показа пола още в края на 16 г.с. но знам, че е нормално и да не показват...така че, бъди търпелива и леко бременеене! Моят термин е 12.07 Blush

# 34
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен, досега не съм писала само ви следя с интерес. Искам да попитам дамите, които имате домашни любимци и по-точно котка, смятате ли да ги задържите докато се родят бебоците, прочетох доста за тях, но мненията са различни и не мога да реша.

# 35
  • Мнения: 1 073
Е защо да не се задържи? Какви са противопоказанията? Аз не мога да си представя да си разкарам котката, с която живея 8 години вече... та то ми е дете... доказано е, че деца отгледани сред животни са много по- емпатични, по- здрави и тн. и тн. Може би в самото начало няма да му давам да се вре в  детето, но едва ли ще тръгне да го прави....

# 36
  • Мнения: X
Да! Котката определено си остава! Него го взехме заради дъщеря ми(сега на 14) ,тя без него не може. Представете си конфликтите ,които ще настъпят ,ако й кажа: махаме котарака заради бебето. 7 аз като Лило,няма да му давам в началото да се вре в бебето,а чакам с нетърпение бебето да поотрастне ,за да гледаме смешни случки бебе-коте. Хубаво е децата да растат с животни, под родителски контрол ,разбира се,и при спазване на хигиена.
Аз бях писала,но пак да си кажа Blush нашият котак е трениран и ходи в тоалетната , само водата му пускаме ,та няма никакво чистене след него. И за да му е удобно, имаме детска седалка,която стои винаги пусната заради него Grinning
Тук е още на тренировъчната тоалетна

Последна редакция: пт, 19 фев 2021, 18:56 от Анонимен

# 37
  • Мнения: 9
Ами заради алергиите, които може да причини и най-вече токсоплазмозата, макар че си пусках изследване и нямаше проблем при мен. Първа бременност ми е, а и котето го имаме от скоро и не съм много запозната за съжителство на бебе и коте и затова искам да знам и другите как ще постъпят, иначе и аз мисля да я задържа или поне през първите месеци да е при родителите ми.

# 38
  • Мнения: X
Колкото в по-стерилно чиста среда се отглежда едно дете,толкова повече алергии развива. Трябва умерено и разумно излагане на алергени.

# 39
  • Мнения: 76
Привет, аз имам две котки и съм алергична отгоре на всичко. Преди седмица се консултирах с алерхолог. Увери ме, че точно първите 3 месеца са най-важни бебето да се среща с алергена ( контролирано), за да се приспособи, защото и аз споменах, че ще гледам да ги изолирам. Ако получи алергия ще се изрази в атопичен дерматит, но след третия месец. Разбира се, това ще означава, че е податливо и би получило алергия във всеки етап на живота си.

Ами заради алергиите, които може да причини и най-вече токсоплазмозата, макар че си пусках изследване и нямаше проблем при мен. Първа бременност ми е, а и котето го имаме от скоро и не съм много запозната за съжителство на бебе и коте и затова искам да знам и другите как ще постъпят, иначе и аз мисля да я задържа или поне през първите месеци да е при родителите ми.

# 40
  • Мнения: 1 073
Токсоплазмозата най-малко от котка може да се хване! Ако котката е обезпаразитена вътрешно, не излиза-   няма абсолютно нищо страшно. Аз нямам изкарана токсоплазмоза в живота си, няма да казвам колко котки съм облизала в детството си 🤣. Всяка улична котка е била галена.
Токсоплазмоза можеш да хванеш от пръст, зеленчуци, плодове, сорово месо, салати в заведенията, които не са измити хубаво, изпражнения на котки... но не и от самите котки... мен повече ме е страх от зеленчуците от колкото от котката ми.
Имам и куче, не ми минава през ум да ги махна и нямам добро мнение за хора, които  махат домашните си любимци след детето (без някаква много основателна причина) .
Алергия да хване е по-малко вероятно от колкото ако няма животно.
Животните са най-якото нещо на света 🥰

# 41
  • Мнения: 9
За токсоплазмозата знам да, макар че АГ ми като разбра че имам котка реагира малко странно как може да я отглеждам все още и такива неща, а иначе и ние винаги сме имали котки вкъщи, а щом се преместихме в собствено жилище веднага си взех коте, просто не си представям живот без котка, но най-важното е да знам че няма да навреди на мъничето. Благодаря за мненията и лека бременност на всички!

# 42
  • Мнения: 128
Ние имаме вълнисти папагали. Стоят в хола и не мисля да ги махам. Сега мм се разправя с тях. Бебчо ще си стой в спалнята, но само в началото после ще си го нося в хола.

# 43
  • Мнения: 6
Здравейте, момичета! Бях писала веднъж в първата тема, иначе като цяло само следя с интерес. В 20г.с. + 3 дни съм, с термин 07/07 и чакам момченце. 💙
Исках да задам един малко неудобен за мен въпрос - някоя от вас имала ли е бактериална вагиноза и успяла ли е изобщо да се пребори с нея? Доки ми изписа Арилин и лактобацили и нещата уж се оправиха, но след два дни проблемът пак се появи. Днес пак ми взимаха секрет, но трябва да чакам до вторник за резултати, а вече прочетох какви ли не ужасии и чак сънувам кошмари от притеснение. Ще се радвам, ако някоя от вас може да сподели опит по темата и евентуално да ме успокои малко.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 563
MJ.Watson, аз имам бактериална вагиноза и липса на лактобацили. Изписаха ми вагинални глобули за 10 дни + пробиотик. На следващата микробиология имаше подобрение, но не е излекувана. Сега слагам други вагинални глобули за 10 дни и продължавам пробиотика. Другата седмица ще пускам нова микробиология. Не се притеснявай, опасно е, когато не се лекува. Щом с АГ сте взели мерки, всичко ще е наред. Доколкото разбрах доста често се среща при бременни.

Общи условия

Активация на акаунт