Пролет идва вече, расте стремглаво ЮЛСКОТО човече - мами с термин ЮЛИ 2021 - Тема 3

  • 35 392
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Дългосрочното лечение е да спрете да се миете с всякакви 'женски' хигиенни продукти,мили дами!
Правилното измиване е следното: сапун или какъвто и да е душ гел САМО на окосмението (така де, там където трябва да е) обилно изплакване с вода. Между големите и малките лабии и около входа на влагалището се мие САМО с вода! По-навътре НЕ се бърка с цел миене под никаква форма.
Влагалището си има самоочистваща функция. С всичкото 'жулене' и миене с всякакви комерсиални продукти в стремежа си да сме чисти, отмиваме полезните бактерии на влагалището и като резултат страдаме от упорити гъбички и бактериални вагинози .
Учеха ме на това ,когато учех за акушерка преди доста години,и имах гъбички всеки месец. Отне ми месеци да приема този начин на хигиена,и да разбера,че всъщност НЕ мириша! Напротив!
Вече не помня откога не съм имала никакви гъбички,или вагинални течения от какъвто и да е вид.
Ще ви споделя нещо: някъде по времето,когато се опитвах да възприема по-горе описаният начин на лична хигиена,и не мислех че е достатъчен четох някаква книга за жената, не я помня вече каква беше,но нещо съм запомнила и пробвала. Авторката каза: измийте се с вода и сапун отвън,обилно само с вода вътре, след това опитайте собствената си миризма. Ако на вас ви хареса,и на партньора ще му хареса.
Но да подчертая , че ако вече сте във фаза да страдате от бактериална вагиноза,ще ви отнеме поне няколко седмици миене като описаното по-горе, лечение,за да може влагалището да се възстанови, и тогава да си направите теста.
Успех!

# 46
  • Мнения: 180
Здравейте и от мен. Не съм много редовна в писането и тук и във фейсбук, но чета всичко и се радвам с вас. Вече съм в 20г.с. Моята ФМ мина, всичко е наред, докторът само хубави неща ми каза за бебчо. И най - вече полът е ясен, ще си имаме момче. Много сме щастливи, защото имаме кака на 5 год. и тримата много си мечтаехме за момченце и то взе, че ни се случи. Лека бременност на всички.

# 47
  • Мнения: 232
Познаване на пола (Бабините методи 😁)

Здравейте момичета! Вчера се видяхме с моя позната, майка на супер младеж💙и си говорихме какви общи симптоми сме имали и дали наистина по тях се познава пола! Вие как смятате?
Ние покрай пренаталния тест знаем че чакаме живот и здрав момченце💙 и ето моите по различни симптоми:
    Пулс
: казват че по ниския пулс е за момче, а по високия за девойка. Е тук при мен имаше разминаване - на почти всички прегледи младежа си държеше доста висок пулс!
    Странни хранителни желания
и аз и моята позната се оказа , че сме имали еднакво неистово желание за чери домати!!!😀 имаше периоди в които карах моя мъж с килограми да ми носи вкъщи и ги ядях като семки!!!
    Кожа/коса
стана ми като че ли малко по мазна кожата, аз съм със многооо суха кожа на лицето и получих тийн пъпки главно около челюстта. Косата обаче, която по принцип ми е мазна, взе че стана малко по суха и е доста гъста!

Ще ми е интересно дали и при вас стандартните бабини методи са “познали” пола 😁😁😁!!!

# 48
  • Мнения: 263
При мен единствено позна халката завързана с конец над корема. Когато се движи назад- напред показва момче, а когато е в кръг- момиче, при мен беше назад- напред и се потвърди от ФМ и АГ, че е момче.

# 49
  • Мнения: 55
Не вярвам на бабини методи.И двете ми бременностти са различни ,а пак чакам момче.

# 50
  • Мнения: 128
За симптомите на бременността не вярвам. Първите ми две бременностти ми бяха различни и две момчета имам. И двата пъти ме ръсиха със сол и двата пъти се хванах за носът, което било за момче. Една колежка я ръсихме със сол и тя се хвана за носът, но преди 2 седмици роди момиче. Една позната ни смята по кръвта, но по нейн си начин и позна на всички около нас с едно изключение. Та сега тя каза момиче. На първата ФМ казаха 95 процента момиче, но чакам втората за потвърждение. Та сега реших да пробвам това с пръстена. Та такава голяма въртележка направи, че чак не повярвах как може така да се върти от самосебе си. Единственото което мога да кажа да са живи и здрави всички бебоци, пък на който каквото е писано. Лек ден.

# 51
  • Мнения: 232
При мен единствено позна халката завързана с конец над корема. Когато се движи назад- напред показва момче, а когато е в кръг- момиче, при мен беше назад- напред и се потвърди от ФМ и АГ, че е момче.

Ооо този метод не съм го чувала😁😁😁!
Трябва да тествам !!!

# 52
  • Мнения: 177
Привет, момичета.
През нощта усетих леко прерязване ниско в дясно при смяна на позата за сън от ляво на дясно. След това отмина. От сутринта при ставане от леглото болката отново се появи отпред ниско в дясно не е от яйчниците а по-нагоре по-скоро хълбока все едно нещо е схванато. Пих но шпа без ефект. При легнало положение болка няма, но като се изправя при ходене ме прерязва. Като се поразтъпча като че ли поотминава. Преди 3-4седмици имах такава болка в ляво, но след ходене по голяма нужда отмина - явно беше от червата. Сега след тоалетна ме отпусна леко, но само за малко. В понеделник бях на ЖК - всичко неше ок, мерихме и шийката близо 5см. Следих тоновете на бебето с домашен доплер преди малко и си беше ок и я усещам да подритва. Утре рано съм на ФМ и след това ще се обадя и на следящия ми АГ. Някоя имала ли е такива болки? Опитвам се да съм спокойна, като си казвам, че е нормално е да започват болежките от тук насетне.

Последна редакция: нд, 21 фев 2021, 15:23 от LaLa Land

# 53
  • Мнения: 78
Привет, момичета.
През нощта усетих леко прерязване ниско в дясно при смяна на позата за сън от ляво на дясно. След това отмина. От сутринта при ставане от леглото болката отново се появи отпред ниско в дясно не е от яйчниците а по-нагоре по-скоро хълбока все едно нещо е схванато. Пих но шпа без ефект. При легнало положение болка няма, но като се изправя при ходене ме прерязва. Като се поразтъпча като че ли поотминава. Преди 3-4седмици имах такава болка в ляво, но след ходене по голяма нужда отмина - явно беше от червата. Сега след тоалетна ме отпусна леко, но само за малко. В понеделник бях на ЖК - всичко неше ок, мерихме и шийката близо 5см. Следих тоновете на бебето с домашен доплер преди малко и си беше ок и я усещам да подритва. Утре рано съм на ФМ и след това ще се обадя и на следящия ми АГ. Някоя имала ли е такива болки? Опитвам се да съм спокойна, като си казвам, че е нормално е да започват болежките от тук насетне.


Аз имам същите прерязвания от седмица насам при рязко изместване, ставане, понякога и просто така си се появяват, ниско долу, в ляво, в дясно, понякога и около целият корем, но и аз мисля, че е нещо нормално 😊

# 54
  • Мнения: 263
Момичета, а имате ли различни болежки? Мен днес цял ден кръста ме подпира, притеснявам се вече.

# 55
  • Мнения: 18
И при мен се появяват болки долу ниско (в ляво, в дясно и в средата)
А от доста време ме наболява и кръста, но при мен често се получават болки в тази област.
Просто сега болката е почти постоянна, но пък вкъщи постоянно вдигам едно бебе, което е над 12кг и е нормално да ме боли.
През деня ако нося повече детето се случва вечер за по-дълго да ме боли корема. Ограничила съм до колкото мога носенето му, но понякога е неизбежно.
С първата бременност заради болки и контракции ми бяха изписали но-шпа и магнезий (около 22г.с. бях тогава).

# 56
  • Мнения: 181
Здравейте,нещо не се чувствам добре от час,два леко ме боли гърлото,и май ще вдигам температура... какво мога да пия,утре ще се свържа с АГ да питам,но до утре ме е страх да не стане по лошо положението,а пък и май не е добре да си стоя болна и да не приемам никакви медикаменти?!

# 57
  • Мнения: 1 073
Ели, пий парацетамол за температурата, а за гъгло мед. Направи си чайче, завивай се и стискам палци да е нещо лекичко ❤

# 58
  • Мнения: 181
Ели, пий парацетамол за температурата, а за гъгло мед. Направи си чайче, завивай се и стискам палци да е нещо лекичко ❤
Да,правих си чай с мед и лимон но не посмях да пия нещо друго

# 59
  • Мнения: 1 073
Парацетамол със сигурност можеш! Пий си го, той много добре смъква температура.

Общи условия

Активация на акаунт