Пролет идва вече, расте стремглаво ЮЛСКОТО човече - мами с термин ЮЛИ 2021 - Тема 3

  • 37 943
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 130
Момичета, днес влизам с няколко естетически въпроса. Боядисвате ли си косите? Аз не, но имам бели косъмчета, които не са много, но на фона на тъмната ми като цяло коса, ме дразнят и се чудя дали би било безвредно да използвам някаква безамонячна боя поне веднъж през бременността, така че да закрепя положението някакси живот и здраве до раждането. Другото, което ме притеснява, е че ми излизат пъпки. Използвам гела на Авен и изсушава кожата ми, обаче гадните пъпки продължават да си излизат.

А как са ви коремчетата? Аз съм в 19 седмица вече, но ми се струва, че коремът ми е малък, в легнало положение почти не си личи, а в изправено не е заоблен бременен корем, а сякаш съм преяла, понеже и нагоре стомаха ми е разширен. Знам, че няма пряка зависимост между размера на корема и големината на бебето, обаче все очаквам да изглеждам по-бременна. До последния преглед преди три седмици - в 16 седмица - бебчето тежеше 260гр., Което е дори повече от стандартното, обаче имам чувството че прогресът ми оттогава досега е пренебрежителен и се притеснявам.

Последна редакция: вт, 23 фев 2021, 20:13 от Yst_89

# 76
  • Варна
  • Мнения: 563
bibonss, стискам палци, пиши после как е минало всичко. Вярвам, че всичко ще е наред, само бъди спокойна Hug
Yst_89, аз се боядисвам с безамонячна боя. Корем нямам кой знае какъв, но по принцип съм си по-едричка, така че не е учудващо, че не си личи особено.

# 77
  • Мнения: 177
Аз съм с 21г.с като при мен корема изведнъж се заформи за последните две седмици. Сега вече си приличам на бременна. Иначе преди това и аз бях като подута от ядене по-скоро. 😃 Не се притеснявай, щом бебето си е ок. Аз и за кг се бях притеснила, защото съм качила 2-3кг до момента и ми се струваха малко, но и АГ ми каза, че няма връзка с развитието на бебето и се кротнах, че всичко си е наред.

 
Момичета, днес влизам с няколко естетически въпроса. Боядисвате ли си косите? Аз не, но имам бели косъмчета, които не са много, но на фона на тъмната ми като цяло коса, ме дразнят и се чудя дали би било безвредно да използвам някаква безамонячна боя поне веднъж през бременността, така че да закрепя положението някакси живот и здраве до раждането. Другото, което ме притеснява, е че ми излизат пъпки. Използвам гела на Авен и изсушава кожата ми, обаче гадните пъпки продължават да си излизат.

А как са ви коремчетата? Аз съм в 19 седмица вече, но ми се струва, че коремът ми е малък, в легнало положение почти не си личи, а в изправено не е заоблен бременен корем, а сякаш съм преяла, понеже и нагоре към стомаха ми върви заоблен. Знам, че няма пряка зависимост между размера на корема и големината на бебето, обаче все очаквам да изглеждам по-бременна. До последния преглед преди три седмици - в 16 седмица - бебчето тежеше 260гр., Което е дори повече от стандартното, обаче имам чувството че прогресът ми оттогава досега е пренебрежителен и се притеснявам.

# 78
  • Мнения: 31
bibonss стискам палци и аз всичко да мине добре и да споделиш добрите новини.

Аз съм 20 г.с.+2 и от както влязох в 5ти месец се заформи коремче на бременна и при мен преди това беше като чели съм преяла. Аз забременявах 54 кг. а сега съм 59 кг. Това дали е нормално момичета? Между другото, колко често на ден усещане ритничета и движения на бебето? Моето днес е направо като фурия, а има дни, в които само 2-3 пъти го усещам.

# 79
  • Мнения: 488
bibonss стискам палци и аз всичко да мине добре и да споделиш добрите новини.

Аз съм 20 г.с.+2 и от както влязох в 5ти месец се заформи коремче на бременна и при мен преди това беше като чели съм преяла. Аз забременявах 54 кг. а сега съм 59 кг. Това дали е нормално момичета? Между другото, колко често на ден усещане ритничета и движения на бебето? Моето днес е направо като фурия, а има дни, в които само 2-3 пъти го усещам.

Благодаря, момичета! Ще пиша утре като мине всичко! Hug
И при мен има дни, в който усещам бебчето по-често, други не... мисля си, че е нормално за този период от бременността. А коремчето вече е видимо и при мен Grinning

# 80
  • Мнения: 47
bibonss, аз също стискам палци, всичко ще бъде наред. Simple Smile
От предната бременност имах идея да се снимам през месец-два и да се сравнявам. С тази бременност в 7ма и в 14та седмица разликата ми е все едно съм глътнала диня 😁 в 19+ 2 съм качила 4кг, ще видим до края. Нямах сутрешно гадене и не съм сваляла, единствено от една сьомга щях да повръщам в 6та седмица и щях да умра за едно денонощие. А какво е да ти се гади с месеци, просто представа си нямам. 🙄
За бои за коси, лакове, козметика знам, че няма проблем да се слагат и ползват през бременността.

# 81
  • Мнения: 287
Здравейте,
На Феталната само корема гледаха нали, не вагинално? ( забравила съм от преди)
И аз съм Петък при Михова, мислех си че съм 21седм, а мин седмица Кръстев ми каза 19-та, че било 320гр и  така отговаряло. Но няма значение де, всичко е наред.
Качила съм 5-6 кг, притеснявам  се щото тоя път стартирах от около 63-64кг, и ако кача 15 като миналия път... значи ще финализирам 80+, ох... Нищо лятото ще обикалям здраво  с количката, а и има сезонни плодове, топло е Wink)
Кръстев ми каза момиченце, но нямам търпение да ми потвърди Михова... голямо вълнение;) Корем си имам малко, макар че като легна е съвсем малък, което ме води до мисълта- че не е корем от бебето, а от ядене хахахах Simple Smile

# 82
  • Мнения: 492
И аз вече съм +4 и почнах 63. Предния път качих 13кг, но сега ще са повече... яде ми се много сладко

Здравейте,
На Феталната само корема гледаха нали, не вагинално? ( забравила съм от преди)
И аз съм Петък при Михова, мислех си че съм 21седм, а мин седмица Кръстев ми каза 19-та, че било 320гр и  така отговаряло. Но няма значение де, всичко е наред.
Качила съм 5-6 кг, притеснявам  се щото тоя път стартирах от около 63-64кг, и ако кача 15 като миналия път... значи ще финализирам 80+, ох... Нищо лятото ще обикалям здраво  с количката, а и има сезонни плодове, топло е Wink)
Кръстев ми каза момиченце, но нямам търпение да ми потвърди Михова... голямо вълнение;) Корем си имам малко, макар че като легна е съвсем малък, което ме води до мисълта- че не е корем от бебето, а от ядене хахахах Simple Smile


# 83
  • Мнения: 4 079
Качила съм 3 кг. в 17 г.с. Предният път 13, стартирах от 51 сега и преди също. При предната по това време бях качила повече мисля и накрая качвах почти само теглото на бебето.

# 84
  • Мнения: 31
Здравейте,
На Феталната само корема гледаха нали, не вагинално? ( забравила съм от преди)
И аз съм Петък при Михова, мислех си че съм 21седм, а мин седмица Кръстев ми каза 19-та, че било 320гр и  така отговаряло. Но няма значение де, всичко е наред.
Качила съм 5-6 кг, притеснявам  се щото тоя път стартирах от около 63-64кг, и ако кача 15 като миналия път... значи ще финализирам 80+, ох... Нищо лятото ще обикалям здраво  с количката, а и има сезонни плодове, топло е Wink)
Кръстев ми каза момиченце, но нямам търпение да ми потвърди Михова... голямо вълнение;) Корем си имам малко, макар че като легна е съвсем малък, което ме води до мисълта- че не е корем от бебето, а от ядене хахахах Simple Smile


При мен и двата пъти- ранна ФМ си бяха само през корема

# 85
  • Варна
  • Мнения: 563
Здравейте,
На Феталната само корема гледаха нали, не вагинално? ( забравила съм от преди)

Михова гледа през корема, но два пъти ми се е случвало да иска да измери нещо и вагинално.

Последна редакция: ср, 24 фев 2021, 13:28 от mary_123

# 86
  • Мнения: 1 384
Аз яко си раста на корем 😁
Имам чувството, че вместо 5ти съм 7ми месец 🤦‍♀️
Може ли да споделите какви витамини за бременни пиете? АГ-то каза, харесай си някакви и си вземи, всички са добри. Гледам че всички съдържат и йод, а с моето хашимото не е добре..ама за бебето трябва и йод 🤷‍♀️

# 87
  • Мнения: 346
Здравейте, момичета. Връщам се от втората ФМ и съм вече спокойна. Бебчето е добре, всичко си е в норма. Потвърдиха ми и пола - 100% мадама. Пак така се беше завъртяла, че не можахме да я снимаме добре в лице..но беше много сладка смучейки палеца си Grinning Heart

# 88
  • Варна
  • Мнения: 563
Бенчита, много сладко коремче Heart
Аз не пия комбинирани витамини, пия си по отделно вит.D, B12, фолиева и магнезий.

# 89
  • Мнения: 488
Момичета, връщам се след големия ден на прегледите и съм най-щастливият човек! Hug ФМ при др Михова мина супер, с бебето всичко е наред и е потвърдено на 100%, че е момиче Heartpulse Д-р Михова е прекрасен човек, препоръчвам я! Мина ми и колпоскопията и всичко се оказа наред! Лошият ми резултат от цитонамазката се дължал на бременността и лошото разчитане от хората в лабораторията. АГ то им беше доста ядосан Grinning Изобщо ми казаха да съм спокойна и да се радвам на бременността! Heart

Благодаря ви, че ме подкрепяхте тези дни! Пожелавам само добри новини за всички! Hug

Общи условия

Активация на акаунт