За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 89

  • 21 418
  • 762
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 5 380
Yan, можеш да опиташ това, което казва Буги.
Синът ми на тази възраст също заспиваше върху мен. Аз обаче предварително разпъвах дивана и след като заспи, просто леко го измествах от мен на него и така ми беше лесно.
В 4ти месец при нас нямаше регресия под формата на будене, но имаше няколко седмици на много, много неспокоен съм. Въртеше се, премрънкваше, търкаше лице в чаршафите, вдигаше и сваляше краката шумно. И всичко това в заспало състояние. Въпросът е, че скоро след това започнаха и лигите, а малко по-късно се появиха и зъбките, та не знам дали беше регресия или зъби. Simple Smile

# 721
  • Мнения: 1 752
Утре мъничето става на три месеца и днес цял ден плаче и мрънка.
Като си представя, че идва четвърти месец и зъбки и се шашкам още повече.
Има ли някоя мама, която се е притеснявала или страхувала да остава сама с бебето? От няколко дни моето дете започна по няколко пъти да връща мляко или вода и вече ме е страх, да не се задуши или пък да не се завърти и да падне. Също така и като започне неистов 😭, аз откачам... Когато майка ми или свекървата са удома поне ми е по-спокойно. Вече мисля, че никога няма да свърши този период с плача.

# 722
  • Мнения: 4 844
Аз не се притеснявам. Моето доста си повръща, те си имат инстинкти, не се притеснявай, може леко да се изкашля, но нищо му няма. За падането-няма как да падне, ако си го сложила на безопасно място. Не го оставяй само на ръба на спалнята, на повивалника или дивана.
И коликите, и повръщането, и зъбите - всичко минава, не е лесно, но е само период. Има спокойни бебета, има и ревливи. И моят доста мрънка, но с достатъчно старание, успявам да го успокоя. Сега вече трябва да са му интересни играчки, та нещо дрънкащо, доста добре действа. Или пък бял шум. Ако се налага и друсане. Ще откриете вашия начин.

# 723
  • Мнения: 1 752
Благодаря, Pistachio!

# 724
  • Мнения: 6 925
Има мрънкащи...хаха моята е на челна позиция...особено с коликите беше ад ..то рев..то носене..ама минава порасна, заиграва се е пак си мрънка(сега вади кътници) но се търпи 😃
Търпение ♥️ и аз понякога съм на ръба 😭

Наистина нещо дрънкащо много обичат даже сега слага едно нещо в друго и го друса и то дрънка 😃еее такъв кеф 😃и много обича Дзак да се крия или аз или тя
Като й сменям памперса й свалям чорапите и остава боса и започвам да й правя физиономии че много й миришат краката пак много се кефи хахах с глас 😃😃😃😃🤣🤣🤣🤣

# 725
  • Мнения: 5 001
Благодаря за съветите, ще пробвам.
Надявам се като минат коликите да спи по-добре. Сега се почва към 2ч нощес и мрънка, рита, сгъва се.... А мен тези звуци ме будят и никой не спи от нас Grinning

# 726
  • Мнения: 758
Хаха, аз се притеснявам, като са ми бабите на главата. Образуват ми нерви. Добре, че е много рядко и е по-скоро гости, отколкото да гледат детето. Супер сме си двете. Естествено, идеално сме тримата с мъжа ми.
Иначе повръщането, то и моето повръщаше. Някакъв незрял стомах е това, не съм се притеснила.

Ян, мен детето като ме будеше със звуци, но без очевидно тя да се буди, отивах да спя на дивана на спокойно. Ако стигнеше до рев я чувах и отивах да кърмя. А баща й спеше като пън на цялото й мятане и мрънкане заедно с нея в стаята.

# 727
  • Мнения: 5 001
Ох, аз няма къде да се изнеса Grinning
Ani888, пробвала ли си в слинг, за да не плаче? При нас слинга се оказа вълшебна пръчица. Щом го помирише млъква. Не става по цял ден естествено да е вътре, но си осигурявам няколко часа на спокойствие.

# 728
  • Мнения: 1 752
Yan 25, точно за това купих раница на Boba, един път пробвахме в нея, плака и не му беше комфортно. Още не смея да повторя опита.

# 729
  • Мнения: 5 380
Има ли отделна тема за учене на гърне?
Малкият скоро става на 10 месеца и на някои места четох, че може да почваме с опитите.
Не възлагам големи надежди, но мисля да опитам. Joy

# 730
  • Мнения: 751
Ani888, на колко месеца е? Защото казват, че е хубаво след 3-4 месец да се слага в раница. Моя бебок и той плака в началото и не смеех след това да пробвам, да не започне да я свързва с нещо лошо Grinning обаче тъй като не е евтина, трябваше да пробвам отново и отново. Не е чак като да я помирише и да заспива в нея, но аз я ползвам основно за навън и като го сложа в нея млъква и на разходките заспива 😀

# 731
  • Германия
  • Мнения: 865
Има ли отделна тема за учене на гърне?
Малкият скоро става на 10 месеца и на някои места четох, че може да почваме с опитите.
Не възлагам големи надежди, но мисля да опитам. Joy
И аз се интересувам. До никъде не сме стигнали с гърнето. Ако я сложа прави пиш, ако разбера, че и се ходи по голяма нужда пак я слагам. Ама сама не казва още. Незнам колко често да я слагам, без памперс ли трябва да я оставя.

# 732
  • Мнения: 35 110
Аз го слагай след сън и преди къпане. Започнах от 10ъия месец. Реално имаше успех след като стана на година и половина. Сега вече не се занимавам изобщо с нуждите му. Остана само да бърша дупето Wink
Малкото също мисля около 10тоя месец да пробвам да го сложа.
И щма тема за махане на памперс и биберон, но не мога да дам линк към нея

# 733
  • Мнения: 6 925
Незнам дали има такава тема и аз за първи път я сложих на 10м.естествено рев...и иска да става..сложих гърнето в стаята където тя е цял ден да свиква слагаше играчки вътре на игра го обърна (не бях редовна в слагането) 😃
И малко след годинка -седмица пишка в гърнето 🥳🥳🥳
Е пак се случва да иска да става и да не прави нищо в гърнето но и пишка понякога по два пъти там🥳..не си казва и показва аз я слагам сама.
Не е акала в гърне 🙄

# 734
  • Германия
  • Мнения: 865
Незнам дали има такава тема и аз за първи път я сложих на 10м.естествено рев...и иска да става..сложих гърнето в стаята където тя е цял ден да свиква слагаше играчки вътре на игра го обърна (не бях редовна в слагането) 😃
И малко след годинка -седмица пишка в гърнето 🥳🥳🥳
Е пак се случва да иска да става и да не прави нищо в гърнето но и пишка понякога по два пъти там🥳..не си казва и показва аз я слагам сама.
Не е акала в гърне 🙄
През останалото време я държиш с памперс или?

Общи условия

Активация на акаунт