Родители-как да си подобрят отношенията?

  • 3 533
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 015
Моя съвет е да не се бъркаш, каквото можа направи, даде предложение на майка си, говорила си с баща си, ами очевидно нищо не става. Майка ти не вижда какво хубаво я очаква ако напусне баща ти - ще бъде сама, няма да може вечно да разчита на теб, не вижда реализация, а кой знае може да си го обича въпреки всичко.

# 46
  • Мнения: 11 561

Относно Божиите, стандарти за съпружески живот, нямам основания да си мисля несериозно....
Ако нещо не ти харесва, това не е мой проблем.
[/quote]

И какво мисли този Бог, за който говориш, за случаите на домашно насилие и убийства?

# 47
  • Мнения: 178

Относно Божиите, стандарти за съпружески живот, нямам основания да си мисля несериозно....
Ако нещо не ти харесва, това не е мой проблем.

И какво мисли този Бог, за който говориш, за случаите на домашно насилие и убийства?
[/quote]
Ние съдим за временни неща, а Той за цяла вечност, нищо нечисто няма да влезе в Бжието Царство, няма оправдание за нечестивия ако не се отвърне от нечестивите си пътища.

# 48
  • Мнения: 11 561
Даааа, много щури, религиозни и не само приказки могат да бъдат изприказвани като не ти се случват на теб Wink
Честно казано ей заради такива дивотии Религията и Църквата са все по-далеко една от друга ...

# 49
  • Мнения: 178
Даааа, много щури, религиозни и не само приказки могат да бъдат изприказвани като не ти се случват на теб Wink
Честно казано ей заради такива дивотии Религията и Църквата са все по-далеко една от друга ...

Вие ме питате какво аз мисля, чела съм Библията, по църкви не ходя и религиозни ритуали не извършвам....

Хайде, щом виждате домашно насилие, ми сигнализирайте, за да се заемат съответните институции. А си имаме и достатъчно НПО на хранилка.

# 50
  • Мнения: 2 015
Въпросът на авторката е какво да направи, за да подобри отношенията на родителите, а не защо така е станало и кой е виновен...

# 51
  • Мнения: 178
Много от нас си казаха мнението, от морална, етична, духовна гледна точка... и доколкото виждам почти всички сме единодушни в дадената ситуация...  че на сила хубост не става.

Преди много години бях жертва на домашно насилие, но аз пожелах  помощ и получих такава.

Последна редакция: вт, 23 фев 2021, 13:24 от Latyka

# 52
  • Мнения: 2 015
Да, трябва да го осъзнаеш. Имам приятелка, на която мъжът й се държи по същия начин, дори пред чужди хора, не физически, а психически тормоз, мачка я и я унижава. Разбира се не винаги е такъв, интелигентен човек, приятно е да общуваш с него, но като настъпи момента, направо ужас. Питала съм я затова, млъква замалко,  и после го  оправдава. Трябва сама да го осъзнае, но според мен предпочита да  го приеме за нормално.

# 53
  • Мнения: 178
Да, трябва да го осъзнаеш. Имам приятелка, на която мъжът й се държи по същия начин, дори пред чужди хора, не физически, а психически тормоз, мачка я и я унижава. Разбира се не винаги е такъв, интелигентен човек, приятно е да общуваш с него, но като настъпи момента, направо ужас. Питала съм я затова, млъква замалко,  и после го  оправдава. Трябва сама да го осъзнае, но според мен предпочита да  го приеме за нормално.

Абсолютно си права!

Всеки има различен праг на болка и търпимост и когато прелее чашата жертвата започва да изтрезнява....

За мен този период беше 10 г., започнах с молитви към Годпод за помощ, защото ме контролираха жестоко и Господ ме чу, започна да подрежда обстоятелства и хора,  оказа се поради свободната ми воля, чеТой просто ме е чакал.

# 54
  • София
  • Мнения: 35 332
Аз пък съм на мнение, че авторката без драма не може да диша и я вижда и там, където я няма!

# 55
  • Мнения: 178
Аз пък съм на мнение, че авторката без драма не може да диша и я вижда и там, където я няма!

И ти си прав, тя ни показва семейство където, жената не е безгрешна и вероятно чувствайки се виновна се примирява.

# 56
  • Мнения: 802
Може и самата авторка да няма много опит в живеенето с мъж. Затова да си мисли, че семейните отношения са гладки и спокойни. Около мен по-възрастните мъжете много често са сприхави, като не са в настроение. Тогава не ги закача никой, не ги чопли, не намила и скоро всичко е спокойно. Какъв е смисъла да се налива масло в огъня, затова и майка й си мълчи и предполагам, го оставя да му мине.

# 57
  • София
  • Мнения: 35 332
Авторката сама на себе си да помогне, после да спасява Света.

# 58
  • Мнения: 346
Авторката сама на себе си да помогне, после да спасява Света.

Какво например Simple Smile

# 59
  • Vienna
  • Мнения: 519
Помоли майка ти да си помисли, но наистина сериозно да си помисли, иска ли да живее така до края на живота си. До последния си дъх да бъде командвана, мачкана и третирана като непослушна робиня!

Общи условия

Активация на акаунт