Родители-как да си подобрят отношенията?

  • 3 537
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 299
Много ви благодаря. Иначе не пие и няма пиянски кавги.
Ако нещо се сетите чакам съвет.
Според мен може са помогне ако по-често си говориш с него и му обясниш че неговото отношение наранява не само майка ти, но и теб. Това може да го трогне и изненада. Никой не заслужава да бъде измъчван. С майка си също трябва да говориш и обясниш че тя трябва да прояви себеуважение и да не му позволява такова отношение. Без постоянни разговори не знам как ще си променят отношенията. Добре е поне че нямат проблеми с алкохола. Желая ти успех!

# 31
  • Мнения: 8 863
Ай, ай, ай.....На колко години е тази жена? Има ли 70? Ако е по-млада, значи това е много, много лошо....Забравя и е разсеяна, казваш....Това, ако не е заради болест и лекарства, е защитна реакция срещу отношението на този мъж. Какво правите вие? Тази жена ще развие или Алцхаймер или деменция накрая. Този направо е съсипал психиката й. Не знам какво да направиш. Аз бих опитала да я убедя да дойде за малко, поне месец при мен на гости и няма да я пускам да се връща. Ще й създам условия, за да види, че има и по-добър живот от този, който води. Тя вече е загубила способност да преценява и да й светне, че има и по-добро битие от нейното. Баща ти да види как ще се чувства сам. Ще я изгубите тази жена..Не говоря непременно за смърт. Ако престане да бъде адекватна, ще е изгубена за вас. Кой ще се грижи за нея тогава?
Това - не се меси е грозен съвет. Не се месиш на чуждите хора.

# 32
  • Мнения: 346
Много ви благодаря. Иначе не пие и няма пиянски кавги.
Ако нещо се сетите чакам съвет.
Според мен може са помогне ако по-често си говориш с него и му обясниш че неговото отношение наранява не само майка ти, но и теб. Това може да го трогне и изненада. Никой не заслужава да бъде измъчван. С майка си също трябва да говориш и обясниш че тя трябва да прояви себеуважение и да не му позволява такова отношение. Без постоянни разговори не знам как ще си променят отношенията. Добре е поне че нямат проблеми с алкохола. Желая ти успех!

Благодаря но той не обича да му се повтаря едно и също.
И се дразни от най-малкото.
В себе си грешка не вижда никаква.
Майка ми и тя също, него го вбесява едно предаване, а тя го харесва....
И абсолютно винаги го гледа а той си идва по това време. И понякога нищо не казва но съм сигурна, че като го види и усещам как все едно му прави напук.
Или примерно гледа филм и след него следващия, а той е бил на работа и примерно иска да чуе новини а тя не СЕ сеща.
След това ги гледа но мисълта ми е да не прави неща( дразнещи го).
Тя колкото и да и повтарям не може да разбере.
Попринцип имаме и други 2 тв. Но нашите си седят в кухната.
И другото което го дразни и тя го знае е
--->Може да говори 20 мин по тела а примерно той гледа нещо интересно и исса да го чуе.
И не е 2 пъти в месеца да говори толкова дълго а по често. Тя не се сеща да иде в друга стая да говори, въобще не се сеща.
А найстина е дразнещо
Малко над 60 е, ще му кажа за тези болести но няма да се трогне.
Той на моменти не се усеща какво говори.

Последна редакция: нд, 21 фев 2021, 08:46 от strahlivata

# 33
  • Мнения: X
Не знам какво да направиш. Аз бих опитала да я убедя да дойде за малко, поне месец при мен на гости и няма да я пускам да се връща. Ще й създам условия, за да види, че има и по-добър живот от този, който води. Тя вече е загубила способност да преценява и да й светне, че има и по-добро битие от нейното.
От тормоз на съпруга, на тормоз от щерката викаш и ще се почуства по-свободна. Ще ѝ светне и ще възвърне способността си за реална преценка.

# 34
  • Мнения: 2 886
Не знам какво да направиш. Аз бих опитала да я убедя да дойде за малко, поне месец при мен на гости и няма да я пускам да се връща. Ще й създам условия, за да види, че има и по-добър живот от този, който води. Тя вече е загубила способност да преценява и да й светне, че има и по-добро битие от нейното.
От тормоз на съпруга, на тормоз от щерката викаш и ще се почуства по-свободна. Ще ѝ светне и ще възвърне способността си за реална преценка.
Къде видя тормоз от дъщерята? 
И да, може и да й "светне", че има един насилник в къщи, и се чувства много по-добре,  ако той не е наоколо. И определено има риск за здравето й, да.
И към авторката: защо не потърсите подходяща работа за майка си, помогнете й в тази насока, ужасно е да не разполагаш със свои средства, това подхранва и самочувствието на насилника.

# 35
  • Мнения: 346
Докато можеше работеше, но здравословно не е добре.
Да работиш трябват крака а не може да ходи на дълго разстояние.
Взима пенсия да, но той парите си ги дава на нас.Тоес ползваме ги всички.
Иначе ми е ясно, че има вътрешни мисли (има пари и няма къде да иде.)
Но в същност аз работя и мога да и помагам ако се отдели от него. Ще е далеч но пък спокоен живот и без драми.
Мразя го найстина (преди да ме нападнете се поставете на мое място)!.
Да виждам как я измъчва просто ме натъжава.
Характера му е смотан, дори тя самата каза това все едно не е той.
Предложих и да идат с преспиване на манастир, стори и се че го казвам ей така.
На моменти може да се държи и човешки.. Попринцип преживя кофти моменти - починали близки и направи ужасна грешка наложи се да теглим заеми.
Смятам, че това го изнерви но не го оправдавам.

# 36
  • Мнения: 1 065
Докато можеше работеше, но здравословно не е добре.
Да работиш трябват крака а не може да ходи на дълго разстояние.
Взима пенсия да, но той парите си ги дава на нас.Тоес ползваме ги всички.
Иначе ми е ясно, че има вътрешни мисли (има пари и няма къде да иде.)
Но в същност аз работя и мога да и помагам ако се отдели от него. Ще е далеч но пък спокоен живот и без драми.
Мразя го найстина (преди да ме нападнете се поставете на мое място)!.
Да виждам как я измъчва просто ме натъжава.
Характера му е смотан, дори тя самата каза това все едно не е той.
Предложих и да идат с преспиване на манастир, стори и се че го казвам ей така.
На моменти може да се държи и човешки.. Попринцип преживя кофти моменти - починали близки и направи ужасна грешка наложи се да теглим заеми.
Смятам, че това го изнерви но не го оправдавам.


Щом тя сама не иска да си помогне, няма как да го направите. За съжаление се е примирила, жалко е, че на тази възраст вместо да има спокойствие я тормозят, НО всеки сам прави избора си. Другото е, просто да я изведете от там насила, но надали и това ще има ефект.

# 37
  • Мнения: 346
Тя е емоционална и пак ще се измъчва но поне няма да е около него.
Не за първи път я съветвам да го остави и на сестра си казах.
Сестра ми каза, аз насила не мога да я накарам тя не е малка има акъл.
Но аз продължавам да говоря , защото един ден като не съм у нас по добре няма да стане.
Понякога като сме на маса той гледа тв и не говори с никоя, просто си слуша и псува разните там.
Ние си седим с нея и така.
Майка ми е мн добра домакиня. Гледа го като писано яйце.
Ужасссс винаги я питам защо го взе бе мамо защо.

# 38
  • Мнения: 802
Авторке, внимавай ти какъв ще вземеш. Тези като баща ти, с годините още се променят. На младини са бурни, страстни, душата на компанията, импулсивни, има с какво да грабнат едно младо момиче. Всичко това после се модифицира на агресивни, избухливи, ревниви и подобни. А и, поне при мен, след раждането на детето ни, той много се промени, може би и аз. Всяка предизвикателство сваля по малко розовите очила и на старини виждаш своя принц какъв е всъщност. Не прави компромис със себе си.

# 39
  • Мнения: X
От тормоз на съпруга, на тормоз от щерката викаш и ще се почуства по-свободна. Ще ѝ светне и ще възвърне способността си за реална преценка.
Къде видя тормоз от дъщерята? 
И да, може и да й "светне", че има един насилник в къщи, и се чувства много по-добре,  ако той не е наоколо. И определено има риск за здравето й, да.
А какво е "да дойде при мен на гости поне за месец и после няма да я пускам, да се връща"?

# 40
  • Мнения: 2 886
От тормоз на съпруга, на тормоз от щерката викаш и ще се почуства по-свободна. Ще ѝ светне и ще възвърне способността си за реална преценка.
Къде видя тормоз от дъщерята? 
И да, може и да й "светне", че има един насилник в къщи, и се чувства много по-добре,  ако той не е наоколо. И определено има риск за здравето й, да.
А какво е "да дойде при мен на гости поне за месец и после няма да я пускам, да се връща"?
Предполагам, ще изчака да посвикне майка й с новата обстановка, да се поуспокои, може и да й хареса да няма кой да я овиква колко сол има в солницата, пък тогава дъщерята пак да говори с нея и да я уговаря. Така го разбирам.

# 41
  • Мнения: 178
Мисля си, че в крайна сметка майка ти и баща ти са в свещен съюз пред Господ... в добро и зло, в бедност и богатство, в болест и здраве,  докато смъртта ги раздели.

Тука решението и помощта може да дойде единствено от Него, защото човек да не разлъчва онова, което Господ е събрал.

Господ в ситуацията е в пълен контрол, Той знае какво да допусне с мярка, как и кога, но няма да остави Господ бащата ти да си развява коня до безкрай, просто в милостта Си , очаква баща ти да се осъзнае и да се спре преди да е отсъдил, защото НЕ ОБИЧА жена си както себе си, погазва заповедта Му и не Го зачита като авторитет.

И колкото и да ти се иска друго, за сега си просто свидетел, докато Господ се произнесе, защото Неговата дума винаги е последна.

Последна редакция: пн, 22 фев 2021, 15:25 от Latyka

# 42
  • Мнения: 12 950
Авторке, виж примерите, които си дала за насилие:
че баща ти гледа ТВ, докато вечеряте;
че майка ти говори по телефона, а той гледа предаване;
че майка ти гледа предаване, което той не харесва и той нищо не казва.
Къде е насилието, скандалите, тормозът?
Страхливата, права е сестра ти. Остави родителите си да си живеят спокойно, те са се избрали един друг и няма оплаквания от нито единия.

# 43
  • Мнения: 11 907
Мисля си, че в крайна сметка майка ти и баща ти са в свещен съюз пред Господ... в добро и зло, в бедност и богатство, в болест и здраве,  докато смъртта ги раздели.

Тука решението и помощта може да дойде единствено от Него, защото човек да не разлъчва онова, което Господ е събрал.

Господ в ситуацията е в пълен контрол, Той знае какво да допусне с мярка, как и кога, но няма да остави Господ бащата ти да си развява коня до безкрай, просто в милостта Си , очаква баща ти да се осъзнае и да се спре преди да е отсъдил, защото НЕ ОБИЧА жена си както себе си, погазва заповедта Му и не Го зачита като авторитет.

И колкото и да ти се иска друго, за сега си просто свидетел, докато Господ се произнесе, защото Неговата дума винаги е последна.
Ти сериозно ли?

# 44
  • Мнения: 178

Ти сериозно ли?
[/quote]

Относно Божиите, стандарти за съпружески живот, нямам основания да си мисля несериозно....
Ако нещо не ти харесва, това не е мой проблем.

Общи условия

Активация на акаунт