Пазарът на недвижими имоти в Пловдив - какво се случва реално? - тема 2

  • 61 118
  • 675
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 437
1100 евро квадрата.
Кой както и където реши и може да си позволи - в крайна сметка и аз искам шато на френската Ривиера, но ако имам пари за панелна боксониера, то живея в панелна боксониера, ко да правиш :rolling_eye
Сега гледах в Тракия до хлебозавода - добра инфраструктура, лоша квадратура и разпределение, 3 тераси, които плащаш като жилищна площ, за качеството не знам, на груб строеж и още няма акт 14...
110 квадрата плащаш, около 70 са реални.
Пак 1100 на квадратен метър...
1100 евро никак не ми се струва евтино... Иначе за в Тракия сградата е на Шанс 2000 и доколкото знам схемата на плащане е добра. На мен също не ми харесаха тия тераси. За качеството не мога да кажа. Плюс е, че сградата е малка и няма да има космически такси за поддръжка.

# 646
  • Мнения: 489
Ооо, хич не е евтино.
В момента пазарът е лудост.
Най ме дразнят с тия 30-40 квадрата общи части в новото строителство - това са на практика 60-80 000лв...
Видях обява за Тракия, 130 квадрата обявен тухлен апартамент, от снимките ми изглежда около 100 квадрата, плюс-минус, с две бани, частично отремонтиран - 330 000лв.
За мен тази цена е абсурдна, за толкова сигурно ще намеря в краен квартал в София тристаен...
Мои близки гледаха на сходна цена в Левски в София апартамент.

А тези такси за поддръжка от строителя ли се събират? За сградата в Тракия на Шанс 2000 питам.

# 647
  • Мнения: 29
Знаете ли цените на Sp Residence (Кършияка) ? За по новата сграда става въпрос

# 648
  • Мнения: 437
Ооо, хич не е евтино.
В момента пазарът е лудост.
Най ме дразнят с тия 30-40 квадрата общи части в новото строителство - това са на практика 60-80 000лв...
Видях обява за Тракия, 130 квадрата обявен тухлен апартамент, от снимките ми изглежда около 100 квадрата, плюс-минус, с две бани, частично отремонтиран - 330 000лв.
За мен тази цена е абсурдна, за толкова сигурно ще намеря в краен квартал в София тристаен...
Мои близки гледаха на сходна цена в Левски в София апартамент.

А тези такси за поддръжка от строителя ли се събират? За сградата в Тракия на Шанс 2000 питам.
За големите комплекси знам, че се събират от строителя. За Шанс 2000 не съм на ясно.

# 649
  • Мнения: 483
Ооо, хич не е евтино.
В момента пазарът е лудост.
Най ме дразнят с тия 30-40 квадрата общи части в новото строителство - това са на практика 60-80 000лв...
Видях обява за Тракия, 130 квадрата обявен тухлен апартамент, от снимките ми изглежда около 100 квадрата, плюс-минус, с две бани, частично отремонтиран - 330 000лв.
За мен тази цена е абсурдна, за толкова сигурно ще намеря в краен квартал в София тристаен...
Мои близки гледаха на сходна цена в Левски в София апартамент.

А тези такси за поддръжка от строителя ли се събират? За сградата в Тракия на Шанс 2000 питам.
За големите комплекси знам, че се събират от строителя. За Шанс 2000 не съм на ясно.

Шанс 2000(Виниз 11) предлагат домоуправа на първото събрание след акт 16. Осветление, асансьор, почистване, градинар и такса домоуправа за апартамент + гараж е около 30лв. - напълно ОК. При тях не ми харесва, че немалка част от сумата при покупка на НИ поискаха да им се донесе на ръка в офиса и се изповядва на по-малка сума пред Нотариус. Отделно при някакъв проблем са доста ала-бала с гаранционното отсраняване.

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 12:26 от kokopapa

# 650
  • Мнения: 215
Здравейте,
Да попитам някой има ли информация за сградата, която се строи зад площад Съединение, точно на гърба на розовата, в която е ресторант Сол и пипер?

# 651
  • Мнения: 2
Здравейте,
Да попитам някой има ли информация за сградата, която се строи зад площад Съединение, точно на гърба на розовата, в която е ресторант Сол и пипер?
2600 eur на квадрат, при това без ДДС: https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b16490811291665 … mp;f1=1&fe7=1

# 652
  • Мнения: 29
Някой да знае как варират цените в новите сгради на royal garden, както и паркоместа?

# 653
  • Мнения: 891
Аз им поисках оферта преди месец - за сграда 3 и 4, апартамент 120 квадрата (води се малък тристаен) обща площ е 216 201 евро без ДДС.

# 654
  • Мнения: 29
https://www.alo.bg/tristaen-apartament-v-trakiya-9536017
И
https://www.stonehard.bg/bulgaria/oblast-plovdiv/plovdiv/apartam … ve-v-plovdiv.html
Някой знае ли повече информация за тези обекти? Като цени инвеститори?

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 10:54 от Nikolov88

# 655
  • София
  • Мнения: 410
Някой да знае как варират цените в новите сгради на royal garden, както и паркоместа?

На нас ни обявиха 2500 евро/м2 с ДДС на последните етажи на ниво презентация за Royal Garden 3.
Условията за плащане бяха покъртителни - 30% веднага, на pdf Satisfied
За най-евтиния гараж ни обявиха нещо от сорта на 38000 евро. Не си спомням точно, но за цената м2 съм сигурен...

Всички в тая територия са тотално изтрещели! Абсолютно изтрещели! А купувачите са....

# 656
  • Мнения: 29
Някой да знае как варират цените в новите сгради на royal garden, както и паркоместа?

На нас ни обявиха 2500 евро/м2 с ДДС на последните етажи на ниво презентация за Royal Garden 3.
Условията за плащане бяха покъртителни - 30% веднага, на pdf Satisfied
За най-евтиния гараж ни обявиха нещо от сорта на 38000 евро. Не си спомням точно, но за цената м2 съм сигурен...

Всички в тая територия са тотално изтрещели! Абсолютно изтрещели! А купувачите са....
Пълен потрес

# 657
  • Пловдив
  • Мнения: 2 218
Цените им са такива, защото има кой да ги плати, малко след стартирането на строежа на  Royal Garden2  беше почти разпродадено на цени 1500-1700евро....

# 658
  • Мнения: 29
Някой наясно ли е с проекта Level West район западен, гледам са пуснали фаза 2, но не знам на какъв етап е. Мисля,че от първа фаза всичко е разпродадено.

# 659
  • Мнения: 191
Явно има значение етаж, преди месец в Royal Gardens имах цена 1600 евро за произволен двустаен , като казах, че търся за инвестиция. Разбира се това е анти инвестиция, в София НС  комплекс са 1600-2000 евро. Та не знам на това строителство мащаб в Пловдив и ниския среден стандарт, освен чужденци и гурбетчии, местните доколко са фактор покупателна способност.
Кок се изкупува Магнолия цена от 1100 евро, като имате предвид, че едно 20% са оставили да продават след акт 14 на по/висока цена
 https://husestate.com/bg/sale/5?id=9&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw … n1h8aAoBMEALw_wcB

Общи условия

Активация на акаунт