Пазарът на недвижими имоти в Пловдив - какво се случва реално? - тема 2

  • 56 790
  • 629
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 046
Да, разбрах. Но, с абонамент, в рамките на седмица- две ще придобиеш представа. Можеш да зададеш твоите параметри и  в други квартали( аналогични- примерно широкия център) и пак ще получиш сравнително реална представа за пазара, към момента.  Макар, че винаги има място и за пазарлък( т.е. накъде да сваля продавача), но и  ти ще сложиш малко отгоре, че да има накъде да сваляш. Аз, когато продавах, пусках на леко завишена цена и вече в зависимост от коментарите на брокери и  клиенти, коригирах надолу( но това след оглед, щото "най- обичах", още по телефона да почнат с коментари на цената.....без да са видели за какво изобщо иде реч).

# 361
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Викаш оценител и така ще разбереш колко струва имота ти.

# 362
  • Мнения: 207
Пазара на имоти в Пловдив умря ли, че никой не пише два месеца в темата или всеки купува имоти и няма време да пише?

# 363
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Чакаме да се спука балона и почваме....  Ако някой търси УПИ в родопската яка - моля, пишете какво се предлага. Има ли - няма ли...Адекватни цени.  Имам две места за продаване, но нещо не мога да се ориентирам за цените - много голям диапазон....

# 364
  • Мнения: 6 939
Аз съм в период на не активно търсене, но все пак си преглеждам имейлите от imot.bg. Прави ми впечатление, че има все по-малко предлагане на готови имоти по зададените от мен критерии.

# 365
  • Мнения: 18
Чакаме да се спука балона и почваме....  Ако някой търси УПИ в родопската яка - моля, пишете какво се предлага. Има ли - няма ли...Адекватни цени.  Имам две места за продаване, но нещо не мога да се ориентирам за цените - много голям диапазон....

Аз търся в родопската яка, може ли да споделите какво предедлагате?

# 366
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Чакаме да се спука балона и почваме....  Ако някой търси УПИ в родопската яка - моля, пишете какво се предлага. Има ли - няма ли...Адекватни цени.  Имам две места за продаване, но нещо не мога да се ориентирам за цените - много голям диапазон....

Напишете поне населеното място. Има значение къде точно продавате за цената. Аз следя родопската яка и пловдив и още малко интересни места (за мен лично)

# 367
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Скрит текст:
Чакаме да се спука балона и почваме....  Ако някой търси УПИ в родопската яка - моля, пишете какво се предлага. Има ли - няма ли...Адекватни цени.  Имам две места за продаване, но нещо не мога да се ориентирам за цените - много голям диапазон....

Напишете поне населеното място. Има значение къде точно продавате за цената. Аз следя родопската яка и пловдив и още малко интересни места (за мен лично)

Брестник - район под Беркут. 2х900 кв.м, правилна форма около 25х40

# 368
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Ами идеално е в Брестник. Хубави пари може да им вземете. Сега е моментът за продаване на високи цени. Мисля, че скоро цените няма да паднат, но ще задържат ниво и покупките ще спрат с тази скорост, каквато бяха досега. Най-вече и на запад така се получава гледам сега...

# 369
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Здравейте! С мъжа ми сме в търсене на тристаен апартамент в Кършияка, в комплексите около Гребната база, мол Пловдив, Каменица 1. Изискванията ни са апартаментът да e на тихо място, да не е на първи и последен етаж, по възможност обзаведен, с изба и отворена тераса, строителство - тухла след 2000г. Бюджетът ни е определен до 250хил. лева.
Включвам се с надежда, че някой от вас има подобен имот за продажба или е брокер, който може да удари едно рамо в търсенето...🤞🙏

# 370
  • София
  • Мнения: 405
Привет,
Какво мислите за Residential Park Plovdiv?
Преди дни минавахме от там и не можах да повярвам, че в България нещо толкова мащабно може да се строи толкова бързо. Май въобще не си играят там и не мисля, че и в София има подобен по мащаби жилищен проект?

# 371
  • Мнения: 10 384
Високото строителство на мастодонти никак не е презастрояване, нали...
Ние сме се ориентирали вече извън града, но тук наистина не се диша вече от строителство. Ужасни са тези луксозни гета.

# 372
  • Мнения: 105
Здравейте! С мъжа ми сме в търсене на тристаен апартамент в Кършияка, в комплексите около Гребната база, мол Пловдив, Каменица 1. Изискванията ни са апартаментът да e на тихо място, да не е на първи и последен етаж, по възможност обзаведен, с изба и отворена тераса, строителство - тухла след 2000г. Бюджетът ни е определен до 250хил. лева.
Включвам се с надежда, че някой от вас има подобен имот за продажба или е брокер, който може да удари едно рамо в търсенето...🤞🙏

Съжалявам, но просто информативно ще ви споделя, че няма да намерите такъв имот освен ако не уцелите голям късмет (няма да е обзаведен в никакъв случай - качественото обзавеждане е скъпо). Съветвам ви да разширите търсенето си към старо строителство - вярно, че блоковете и мазетата са грозни, но разпределения, размер и количество на използван материал са на много по-високо ниво. Ние обиколихме стотици имоти и след много месеци взехме старо строителство, 7-и от 8 етажа, изглед към Каменица парк и тепетата от голяма тераса. Вложихме пари за основен ремонт и сега имаме 100 кв. апартамент с 4 отделни големи стаи, отделна баня и тоалетна и сме страшно доволни, но и ние изкарахме страшен късмет, от уста на уста, не чрез интернет. Идва на цена на много по-малък имот като квадратура ново строителство.

Отделно, че новото строителство е пълен шанс - ние бяхме на квартира в чисто нов блок докато траеше ремонта и е ужас - всяка дума на съседите се чува от всяка страна. Ако някой готви, дори и два етажа по-надолу, се усеща навсякъде, дори в коридорите. И е възможно това да е просто лош късмет, но странното е, че всички приятели в нови кооперации споделят подобни мнения.

Последна редакция: пн, 19 дек 2022, 13:56 от feedy

# 373
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Здравейте! С мъжа ми сме в търсене на тристаен апартамент в Кършияка, в комплексите около Гребната база, мол Пловдив, Каменица 1. Изискванията ни са апартаментът да e на тихо място, да не е на първи и последен етаж, по възможност обзаведен, с изба и отворена тераса, строителство - тухла след 2000г. Бюджетът ни е определен до 250хил. лева.
Включвам се с надежда, че някой от вас има подобен имот за продажба или е брокер, който може да удари едно рамо в търсенето...🤞🙏

Съжалявам, но просто информативно ще ви споделя, че няма да намерите такъв имот освен ако не уцелите голям късмет (няма да е обзаведен в никакъв случай - качественото обзавеждане е скъпо). Съветвам ви да разширите търсенето си към старо строителство - вярно, че блоковете и мазетата са грозни, но разпределения, размер и количество на използван материал са на много по-високо ниво. Ние обиколихме стотици имоти и след много месеци взехме старо строителство, 7-и от 8 етажа, изглед към Каменица парк и тепетата от голяма тераса. Вложихме пари за основен ремонт и сега имаме 100 кв. апартамент с 4 отделни големи стаи, отделна баня и тоалетна и сме страшно доволни, но и ние изкарахме страшен късмет, от уста на уста, не чрез интернет. Идва на цена на много по-малък имот като квадратура ново строителство.

Отделно, че новото строителство е пълен шанс - ние бяхме на квартира в чисто нов блок докато траеше ремонта и е ужас - всяка дума на съседите се чува от всяка страна. Ако някой готви, дори и два етажа по-надолу, се усеща навсякъде, дори в коридорите. И е възможно това да е просто лош късмет, но странното е, че всички приятели в нови кооперации споделят подобни мнения.

Да, за жалост голяма част от новопостроените сгради са с подобни минуси - чуваш и когато съседът киха! Grinning Надеждата умира последна, така че... в търсене сме.
Благодаря за съветите, feedy, може и да свалим надолу годината на строеж..
Много ми харесват на външен вид кооперациите около гребната база, някой ако има мнение за тях, ще се радвам да сподели.

# 374
  • София
  • Мнения: 405
Като прочетох горното се замислих, че щях да питам нещо, ама все забравям.
Артекс започват ли, или ще започват ли някакви сгради?
От как стана мазалото със Златен век май нищо ново не са стартирали?

Общи условия

Активация на акаунт