Име произлизащо от Асен

  • 9 298
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 270
Цитат на: Alyssa link=topic=1306339.msg42369753#msg42369753 date=1613914421
Анастасия има сходни букви и само по себе си ми харесва.
[/quote
Казвам същото.

# 31
  • Мнения: 311
Най-близко до Асен според мен е Ася. Вероятно така и ще я наричат на кратко, ако я кръстите Асена.

Ася като самостоятелно име ми харесва.
Анастасия е близко само по букви, но на галено пак може да е Ася (много варианти има за съкращаване това име).

Предлагам Алена, като красиво и женствено име, почти идентично звучащо с Асена, и с промяна само на една буквичка.

# 32
  • Мнения: 863
Хейй, аз съм кръстена на Асен-Ася 😁🎀💗 Асе ми казват на галено,че накой беше питал какво би било галеното на кратко име като Ася, та да-Асе,Аси,Аски и Асинка😁 Честно казано си харесвам името

# 33
  • Германия
  • Мнения: 3 423
Сещам се за варианта Сента или Сента-София, но не знам до колко името изобщо е подходящо за България, отделно че не е и точно на дядото

# 34
  • Мнения: 511
Само Ася ми допада като име близко до Асен.
Сетих се за Аксиния, което на мен лично ми звучи добре, но дали ще го свързват с Асен, не знам.

# 35
  • Мнения: 863
Ето-на 😁 Всички Асета сме кръстени на Асеневци,което е достатъчно показателно 😁

# 36
  • Мнения: 5 543
Ето-на 😁 Всички Асета сме кръстени на Асеневци,което е достатъчно показателно 😁
Струва ми се естествено - друго хубаво и нормално производно просто няма. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 3 204
Асения не ми звучи по-странно от нашумелите Дария и Даная. Иначе харесвам Ася.

# 38
  • Мнения: 551
Асияна кръстиха една внучка на Илиана Раева, на дядото Асен по бащина линия.

# 39
  • София
  • Мнения: 149
Ася ми харесва най-много от всичко, което бе обсъдено или предложено до момента. Ще предложа Саня като наподобяващо Simple Smile

# 40
  • Мнения: 863
Асияна?! Сериозно ли 😁 Направо да се казвам Хуанитa 😁 Ужасно име е , изобщо не ми звучи като Ася, а дори не си харесвам толкова името.

# 41
  • Мнения: 1 459
Дядо Асен+баба Илияна=Асияна... Ужас е, сори. Това ми напомня на името Цветадора, за да има мир между двете баби или е комбинация пак от дядо и баба. Изобщо с тия кръщавания на този и онзи се получават големи безумия или в желанието на родителите да са оригинални.

# 42
  • Мнения: 6
Ясена Simple Smile Или държите да започва с А?

# 43
  • Мнения: 1 459
Ася е сладко,  но не съм фен на супер кратките имена.Как ще се обръщате на галено?
Асения ми е много красиво.Срещнах го в мексикански сериал наскоро и си го заплюх като вариант ако имам дъщеря.
Алисия и Андреа за съжаление са хубави, но ми носят лоши асоциации,  заради чалгарките.

Асения на мъжът ми му звучи като Арсения и е категорично отхвърлено.

Ася и на мен ми е кратко и не ми звучи някак, свързвам го с Асо Grinning
То това е проблема, ако Ася ми харесваше, нямаше да се чудя, ама на!. 😅😅😅
Асен е прабългарско мъжко име и не е известен женски вариант. Ася донякъде може да се прием за производно, ама не съвсем . Ксения, Аксиния и подобни нямат общо, а Асена е родителен падеж на името Асен, не женско име. Справка "Дъщерята на Калояна", т.е на цар Калоян. Същото е и с Асена.
Тези бебета баби нямат ли си, че кръщавате момичета на дядото? Няма лошо, ама ако от името ставаше хубаво женско например Виктория на дядо Виктор, Александра на дядо Александър, Никол, Николина, Николета на дядо Никола/ Николай...
Асена на дядо Асен ми звучи като Елен на баба Елена.


Просто много ще се радва пра - дядото, още му е тъжно, че няма внуче кръстено на него. Но май няма подходящо име...
Щом не харесвате Ася, тогава Ана или Сия. Не причинявайте на детето си нещо от сорта на Асена, Асенета, Арсена и други измишльотини.

Последна редакция: нд, 02 май 2021, 22:30 от Atamagaokashii

# 44
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Ясена Simple Smile Или държите да започва с А?
Jessenia, цвете. Красиво е.
Популярно латино име. Със сигурност ще бъде добре прието сред испаноговорящите и не само.

Общи условия

Активация на акаунт