Повтаря ли се историята на семейните отношения?

  • 7 768
  • 113
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 11 917
А в нашия род, сватби се случват на 50г веднъж, а най-, често-не се случват. Баба ми се е омъжила през 1937г на 28г., а дядо е бил на 34
По това време момите по селата са се омъжвали на 16, 17г.Близка братовчедка - на 38, синът и на30 +още не е, друг братовчед на 65 още не е, аз се омъжих на 39.Майка ми-някакво изключение на 21.

# 91
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Абсолютно ще се повтори. Аз не можах да повярвам, че изживях всичките битовизми които ги даваха по филмите. Как мъжа ти мрънка, че не си спретнала къщата, и какво си правила цял ден с това бебе! До преди бебето бях човек, след раждането ме превърна в слугиня... в 21ви ВЕК!

# 92
  • Мнения: 18 530
У нас никой никога не е мрънкал, защото винаги вкъщи блестеше от чистота. Майка ми е перфектна домакиня. Чистенето й харесва...! И досега като ида на гости - всичко лъснато и подредено. Няма да намериш и прашинка. Аз все се скатавам и търся кой друг да изчисти...

# 93
  • Мнения: 12 473
Не, нищо общо нямам вече със семейният ми модел.
Изцяло нова реалност и бъдеще си създадох. Ще видя при сина ми как ще се развие..)

# 94
  • Мнения: 3 919
Черти на характера се открояват и при мен, доста сходни и с двамата. Но чисто семейно като отношения не, не приличам на никого от тях и имаме различни разбирания относно възпитанието на децата. Не смятам, че са подхождали грешно, просто откривам разлики. При мъжа ми също не е така, той може сам да си сложи масата без да чака на мен, помага ми в чистене и т.н., което при тях се вършеше единствено и само от майка му. Не сме говорили по тази тема, от самото начало си е така. Детето го гледа основно той - нас пък и двамата са ни гледали май повече бабите.

# 95
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Интересното е , че родителите ми не са мрънкали за чистотата. Майка ми не харесва битовизмите и аз не харесвам битовизмите. Направо полудявам като чуя разни познати да говорят за манджчики, за  чистене и за мъжете им как точно пръцнали и по колко пъти на ден.
Но в моя брак имаше мрънкане от страна на мъжът ми който имаше някакви измислени очаквания. Той си хванал управител на персонал и проекти, и си мисли че аз ще върша самата работа... боже какви илюзии.

Последна редакция: чт, 11 мар 2021, 00:19 от PrimaDonna

# 96
  • Мнения: 1 239
Въобще не ми е хрумвало да търся някаква зависимост, всеки сам гради бъдещето си смятам. Та, ако ще сравнявам, родителите ни млади са родили, с ММ се опознавахме, преценяхме, оженихме и на 27 г. родих.  В двете роди е шарено - има разведени, има с втори семейства, има с дълги бракове. Ние, живот и здраве, 10тина години сме заедно, без любовни сътресения. Предните поколения в родата имат по едно дете, ние обмисляме второ. Та, ето нямаме определена "повторяемост".

# 97
  • Мнения: 1 108
За съжаление, аз колкото и да го отричах и опитвах да го избегна, да. Модела на моето семейство е неуспешния, в който съм израснала. Важното е да го разбереш навреме и да го промениш!
Иначе към детето ми съм била противното на моите родители - предразполагам да споделя, да говори за всичко и не съм консервативна.

# 98
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Аз имам още 2 реални примера:
1. Едно момиче е взето от баща си китаец по съдебен път още като бебе, а майката е японка и са я изгонили да се връща в Япония. Детето никога не е виждала майка си, бащата се жени повторно и намира "заместителка". Момичето става майка, намира си същия такъв мегаломан като баща си, който и взима децата, иска да я екстрадира от Америка. Той се е запътил да намира майка заместителка на децата си... и си мисли че това е ОК, точно както баща и.
2. Друго момиче на 5 години остава с майка си, бащата заминава да работи в чужбина, воден от блянове. Той заминава с по-голямото си момиче. Майката не може, но и не иска да заминава, защото се е закотвила. След 7 години той се връща, майката го напуска и той заживявата с малкото момичето да я отглежда. Като пораства детето и се омъжва, иска от мъжът и да си намери по-хубава работа в по-голям град, той си намира мечтана работа в някакъв смотан град - тя не иска да заминава, опитва се да го прати без нея. Той не иска, той заминава очаквайки, че неговото ще стане и тя ще го последва, тя се закотвя на старото място и подава за развод. Той иска да вземе по-голямото дете и да и остави малкото на нея.

А сега докажи, че не се повтарят моделите. Simple Smile

# 99
  • Мнения: 8 823
Родът не значи само родителите. Има се предвид 7 поколения назад. 

# 100
  • Мнения: 40 950
Кой си знае рода 7 поколения назад, ако не е аристократ? 3 поколения назад се знаят и после... Ако случайно има някой хайдутин може и 4 да се знаят. Ама и 3-тото, е 4-тото поколение имат малко общо с копиране на някакъв модел, защото времената и обстоятелствата са били тотално различни. Какво ли остава за по-древните.

# 101
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Моя мъж си знае родословното дърво от 1240г. Не е българин. Той, баща му, дядо  му и прадядо му имат една и съща професия. Аз се разрових и търсих моето родословно дърво - по бащина линия намерих от 1630 , странна фамилия е и за това. Но нищо не ме е свързала по какъвто и да е начин с тези хора. Знам само, че дядо ми е имал книжарница преди комунизма,  и интересно- аз обожавам книги и също работех в книжарница.

# 102
  • София
  • Мнения: 38 523
Сега се сетих пък, че по женска линия сме все "бунтарки", които са искали да променят нещо. От един град в друг, от един модел в друг. Колко ни се е получило, друг въпрос. 😉
Майка ми все обещава да направи и напише нещо за рода, но май така и не го направи.

# 103
  • Мнения: 3 439
Моя мъж си знае родословното дърво от 1240г. Не е българин. Той, баща му, дядо  му и прадядо му имат една и съща професия. Аз се разрових и търсих моето родословно дърво - по бащина линия намерих от 1630 , странна фамилия е и за това. Но нищо не ме е свързала по какъвто и да е начин с тези хора. Знам само, че дядо ми е имал книжарница преди комунизма,  и интересно- аз обожавам книги и също работех в книжарница.
Откъде мога да намеря такава информация за рода ми преди 1800та година, да речем?

# 104
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Моя мъж си знае родословното дърво от 1240г. Не е българин. Той, баща му, дядо  му и прадядо му имат една и съща професия. Аз се разрових и търсих моето родословно дърво - по бащина линия намерих от 1630 , странна фамилия е и за това. Но нищо не ме е свързала по какъвто и да е начин с тези хора. Знам само, че дядо ми е имал книжарница преди комунизма,  и интересно- аз обожавам книги и също работех в книжарница.
Откъде мога да намеря такава информация за рода ми преди 1800та година, да речем?
Аз съм търсила в интернет. Но както казах , бащината ми фамилия е странна. По думите на баща ми,  всички с нея сме един род. Имаше писано и търсено от историк. А рода на мъжа ми е известен в Испания и САЩ,  има документи на испански и английски и исторически книги.

Общи условия

Активация на акаунт