Борбата с рака - духовното оцеляване, физическото преодоляване - 70

  • 38 601
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 139
Благодаря за темичката!Успех в борбата на новите момичета!Тъкмо се бях поуспокоила, вече приключих лечението и то без Ковид за сега, днес ходих до Онкото за дерматологичен консулт и спомените нахлуха.Преди една година всичко започна от там,беше същото време,слънчево и без сняг.Изпитах странното чувство, че тази година сякаш я е нямало, все едно бяха два поредни дни.Не усетих как измина в страхове и надежди това време. Докривя ми и си поплаках, за пръв път след първоначалния шок.Тая гад открадна една година от живота ми...През всичкото това време си казвах,че каквото ми е писано,това ще е. Но днес за първи път неистово усетих,че искам да живея, толкова силно го изпитах,толкова го искам напук на всичко и въпреки всичко! Благодаря ви, че ви има и нека новите попълнения да са по-малко!

# 46
  • Мнения: X
Здравейте момичета, някоя от вас правила ли е реконструкция на гърдата?
На мен ми е махната цялата, в момента карам химията и се замислям за след това. Става въпрос за София. И струват ли си мъките от подобно нещо? Операцията ми я прави Седлоев, тогава каза че ако правя едната по време на операцията, трябва и другата да се направи после. Аз отказах тогава и махнах цялата, стори ми се скъпо и прибързано преди лечението. Та ако имате подобен опит, ще съм ви много благодарна 🙂

# 47
  • Варна
  • Мнения: 137
И аз да се запиша в новата тема. Нека я напълним с хубави новини. Жалко, че има нови попълнения!

Мили момичета, съжалявам, че се налага да сте тук, но ще се справите! Бъдете силни, търпеливи и вярващи, че ще се справите с тая гад! Flowers Four Leaf Clover

# 48
  • Мнения: 409
Момичета, знаете ли какво става с Надкинка? Нали трябваше да я оперират тези дни. Дано всичко да е добре при нея.
    На новите попълнения - горе главата! Всичко ще бъде наред, ще се преборите и🤗

# 49
  • Варна
  • Мнения: 172
Момичета в малка дилема съм , Ходих за подновяване на протокола на Золадекса, и сега след лъчето ми добавят още едно хормонално.
Онколожката ме пита днес : Новалдекс или Тамоксифен ? .....ама аз от къде да знам......
Даде ми рецепта за Новалдекс , доколкото рабрах се доплаща към 27лв.
Ходих да питам в аптеката,  обясниха ми че били еднакви , активната молекула е една и съща , и ефекта също,  само на тамоксифена помощните средства били различни.....т.е от какво е направена обвивката му. Новалдекса били 50, значи няма да ми стигат за месец, а тамаксифена 60 в опаковка . Според аптекарката по добре да си вземам тамоксифен , и че тя има по голямо доверие в българските лекарства от колкото вносните. Какво вземате вие , какво да избера , странични ефекти и т.н , онколожката каза че не е необходимо да ходя повече от 1 годишно на гинеколог, но от вас знам че трябва да следя за удебеляване и т.н.
Някой май спомена че новалдекса балансира топлите вълни от золадекса ,  
Ако ще е тамоксифен ще трябва да ходя да си вземам протокол, и мисля да е при друг онколог , зададе ми втори въпрос на който не можах да отговоря отново : " Абе ти кога ще си махаш яйчниците и матката бе " ?  Аз трябва да те кастрирам , ако не отидеш на гинеколог то с хапчета заради  високото ниво на хормони и риска от рецидив " ?
Ще трябва да ги махнеш......ама ти не си раждала ?
Писна ми от лошото им отношение , от надменното държание и високомерието  все едно съм просякиня и ми правят услуга.....също и за тънките намеци за пари .....всеки път.
Наистина ли трябва да се подложа на още една операция по премахването на всички карантии, налага ли се предварително ?
Та аз дори не съм започнала хапчетата ?
Всеки път ми се доревава и ми е черно след среща с тази жена .....изсмуква ми живеца и надеждата .

# 50
  • Русе
  • Мнения: 7 794
В дилемата кое от двете не мога да помогна. Аз четох темите, мацките писали, че Нолвадекса е по-доброто и него пия.

На гинеколог ходя на три месеца. Тя така ми каза. И да, посъветва ме да махам карантиите, но се разбрахме да изчакам. При първият сигнал - заминават, но ей тъй няма да ги махна.
От тук знам, че има мацки дето са нямали проблеми с женските органи по време на цялото лечение.

Не знам къде ходиш на док, ама сменяй го. Аз блъскам 350 км на посока заради отношението. И го получавам и затова ще продължа да ходя там.
Гуш Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 126
Муци, онколожката ти е.... нямам думи. Ти си решавай, но дори самият факт, че ти изпива живеца, както казваш, е достатъчен довод да я смениш.
На гинеколог при хормонална терапия се ходи на 6 месеца, а не на една година.
По въпроса за лекарствата, аз лично смятам, че тамоксифенът е доста остаряла формула. Не подкрепям мнението за българските лекарства, че са по-добър вариант от вносните. И не само това, аз самата предпочитам да си купувам лекарствата от чужбина, отколкото от тук (за едно и също лекарство става въпрос).
Оф, с две думи, нахраних ги всичките..., ама дано съм била полезна.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 172
Муци,
Оф, с две думи, нахраних ги всичките..., ама дано съм била полезна.

Х ах ахаааааа,  оххх че ме разсмя , храни ги , те без това все са гладни , все ненаядени , все малки им били заплатите .....а колко под масата им даваме и не декларират ......поне да не се оплакват .
Много са малко истинските лекари  , то си им личи.....те са хората които уважавам , и които заслужават повече, другите дето си искат като моята са кокошкари без достойство и самоуважение .

Тя Каза че не знае какво съм чела за страничните ефекти но и че тя взема решенията ,  усложнения имало само при жени в пост менопауза възраст , а на гинеколог 1 път в годината е напълно достатъчно ......ама то как ще се следя за удебеляване .
Ако ще махам всичко да го махам от сега от колкото да го мисля, но защо като нямам проблем ......защо тогава ме мъчат със Золадекса .....или пък да си го бия  2 -3 год, а после да махам всичко ?
Доцент Калев ми каза че хормоните не се произвеждат само от яйчници и т.н ,
произвеждат се и от бъбречна или надбъбречна май беше , от жлъчка и т.н .
Някой дали си е правил консултация в чужбина , там какво съветват а тези неща ? Ще е хубаво да знаем още едно становище ?

# 53
  • София
  • Мнения: 126
Цитат на: Муцито.
Някой дали си е правил консултация в чужбина , там какво съветват а тези неща ? Ще е хубаво да знаем още едно становище ?
[/quote

Аз.
И категорично не се обсъжда варианта, който те карат да правиш. Само следене на 6 месеца.
Виж, ако имаш доказана мутация в BRCA гените, тогава е друга ситуацията.

# 54
  • Мнения: 400
Муци лекарите обикновено казват ,че Нолвадекса бил по пречистен. Аз като му прочетох листовката първата мисъл беше, че няма да се умира от рак.
Остава и разликата в цената ,но ако решиш тамоксифен той си се продава свободно и пак можеш да си го купуваш. Доста по -евтин е(30 бр са няма и 3 лв). По-миналата година имаха някаква дупка в доставката и Нолвадекса беше изчезнал за може би повече от 2 месеца и много хора минаха на тамоксифен.
На мен ми носеха преди пандемията от Сърбия Нолвадекс и там е 5 пъти по-евтин.
Аз нямам золадекс и затова ли незнам правя кисти на яйчниците. Сега пак съм в някакво чакане са видя дали се е махнала след прием на хормони. И треперя да не си направя някаква беля. Но не ми предрагат да ми махат нищо. Дори като отидох първия път на контролен гинеколожката в диспансера каза, че ако искам и да раждам мога.

# 55
  • Мнения: 38
Всеки лекар е с различно становище- аз бих махнала вйчниците, ако ще си спестя едно от лекарствата ( менопаузата е факт и в двата варианта, нали?)
Доц. Калев и д-р Кръстева ми казаха, че не в нужно, но доц. Цонев каза “ да”.
Утре ми е първото вливане - щяло да бъде по- силно от обичайното ( каквото и да означава това) заради лимфните възли. Да минава и да заминава, че май чакането е по- гадно.
Червено цвекло, масло от бял Трън, бирена мая- какво друго мога да вземам за белите кръвни телца и за черният дроб ? Антиоксидант? Зеолит? ( у дома е заприличало на дрогерия- какво ли нямам налично 🤪)
Ха, и ми забрани доктора всякакъв вид алкохол ... това вече не знам как ще се изтрае... 😂😂😂

# 56
  • София
  • Мнения: 3 123
Аз пийвах домашно червено винце.

 Аз съм фармацевт, но изобщо не предпочитам българските лекарства.Купувах си Нолвадекс и то от Гърция.За 6 евро беше и стига за цял месец,а тук е към 26лв и стига за 25 дни.При мен лигавицата стана 20мм за няма и 2м и ми смениха лечението. Така че 1 годишно не е удачно да се ходи на гинеколог.

 На мен д-р Карагьозов също ми каза,че е добре да махна матка и яйчници,но онколозите казват да изчакам докато съм на Золадекс, после можело да помисля .Пуснала съм генетични изследвания и от резултатите ще зависи,какво да правя.Същото ми казаха и онколози в Америка.На ЯМР на малък таз ми намериха и ендометриоза, та съвсем се замислям.

# 57
  • Мнения: 409
Морон, сиропът Билкова кръв е много полезен за кръвните показатели. Също и капсулите Герисан (кръвен здравец). Белият трън го пиех на чай, но предполагам, че във всякаква форма помага.

# 58
  • Мнения: 38
Нушка, благодаря ти!
Ще ги взема и тях 🤗

# 59
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Сироп Билкова кръв е много добър за показателите. Баща ми го пие и ги оправи, хем е лекуван и от левкимия.
Който питаше за реконструкция, може да ми пише на лични. Имам опит и то какъв...

Общи условия

Активация на акаунт