Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 45
Здравейте,
Сина ми е на 7м. И от както се роди има един запушен слъзен канал,но още не можем да го отпушим и постоянно прави бактерии(стафилококи аериус) и слизат към нослето. Прочетох че стафилокакцинума помага(видях,че сте хомеопат). Как се дава стафилококцинума? Може ли профилактично?

Здравейте, във Вашия случай най-подходящо е да се направи консултация с хомеопат и да се назначи хомеопатично средство, което е индивидуално подбрано според конкретните оплаквания, развитието и типа на детето. Това ще има най-добър ефект за имунитета.

# 46
Здравейте, г-жо Делчева!
Имам въпрос относно млечните каши. Имам няколко вида каши на различни марки, но при всички тях когато спазвам съотношението вода-каша, то тя остава абсолютно течна. Искам да попитам безопасно ли е за бебето да добавям от сухата смес на око, докато достигне желаната гъстота?

# 47
Здравейте, г-жо Делчева!
Имам въпрос относно млечните каши. Имам няколко вида каши на различни марки, но при всички тях когато спазвам съотношението вода-каша, то тя остава абсолютно течна. Искам да попитам безопасно ли е за бебето да добавям от сухата смес на око, докато достигне желаната гъстота?

Здравейте, да, можете да добавяте повече количество от сместа, за да стане по-гъста. Може да следите изхожданията, ако бебето започне да се запича да не е прекалено гъста кашата. Най-вече оризовата каша може да доведе до запек. Може да добавяте плод към кашата също.

# 48
Здравейте, имам повтарящи цистити с ешерихия коли в посявката.
В чужбина съм и трудно намирам червена боровинка прах в аптеките. Въпросът ми е с какво да заместя червената боровинка? Сода бикарбонат с вода? Някакъв билков чай? с които да мога да подпомогна лигавицата на пикочния мехуд да не развъжда бактерии

# 49
Здравейте, имам повтарящи цистити с ешерихия коли в посявката.
В чужбина съм и трудно намирам червена боровинка прах в аптеките. Въпросът ми е с какво да заместя червената боровинка? Сода бикарбонат с вода? Някакъв билков чай? с които да мога да подпомогна лигавицата на пикочния мехуд да не развъжда бактерии

Здравейте, с червена боровинка има много хранителни добавки на капсули, предполагам че има и при Вас, друг вариант е като сок. Друга подходяща билка е мечо грозде, от която може да се направи извлек. Може да се използва и Шуслерова сол номер 3 - няколко таблетки дневно, която има противовъзпалително действие.

# 50
Много благодаря за отговора! Надявам се, че мога да задам още няколко въпроса.
Гледам, че в групите за захранване много майки редят по два дни месо и после два дни жълтък. Правят го за да използват целите месни заготовки, понеже за по-малко дете едно бурканче стига за две хранения. Правилно ли е това или не е препоръчително да го правим?
Тъй като моето дете още няма заместено хранене, а и като гледам скоро няма и да има, искам да попитам на каква възраст вече има опасност от хранителни дефицити? Какво препоръчвате да се изследва ако стигнем до нея?
И последен въпрос - какво препоръчвате за първи храни като т.нар. "фингър фуудс"? От какво има най-малка опасност от задавяне?
Благодаря за отговорите! Flowers Bouquet
Здравейте, г-жо Делчева!

Здравейте, да, можете да добавяте повече количество от сместа, за да стане по-гъста. Може да следите изхожданията, ако бебето започне да се запича да не е прекалено гъста кашата. Най-вече оризовата каша може да доведе до запек. Може да добавяте плод към кашата също.

# 51
Здравейте г-жо Делчева имам момченце което се роди 1 месец по рано на 04.02.21г. 2кг. терминът ми беше на 13.03.21г. сега е 3600гр.храни се само с адаптирано мляко фризолак 1 90мл.вода с 3 равни лъжички 6-7пъти ,но се запичаше и педиатърката каза да смесим с фризовом ,но ми се струва че е прекалено рядко изхождането и доста често и пръцка доста това нормално ли е и също така кога трябва да се увеличи дозата за хранене според вас благодаря предварително !

# 52
Много благодаря за отговора! Надявам се, че мога да задам още няколко въпроса.
Гледам, че в групите за захранване много майки редят по два дни месо и после два дни жълтък. Правят го за да използват целите месни заготовки, понеже за по-малко дете едно бурканче стига за две хранения. Правилно ли е това или не е препоръчително да го правим?
Тъй като моето дете още няма заместено хранене, а и като гледам скоро няма и да има, искам да попитам на каква възраст вече има опасност от хранителни дефицити? Какво препоръчвате да се изследва ако стигнем до нея?
И последен въпрос - какво препоръчвате за първи храни като т.нар. "фингър фуудс"? От какво има най-малка опасност от задавяне?
Благодаря за отговорите! Flowers Bouquet
Здравейте, г-жо Делчева!

Здравейте, можете и така да процедирате - два дни месно-зеленчуково хранене, след това два дни пюре със жълтък и зеленчуци. След 6-ти месец има риск от развитие на анемия, затова се препоръчва въвеждане на храни богати на желязо като месо и жълтък. В началото захранването има за цел запознаване с различни вкусове и текстури, нормално е детето да не изяжда цяло порция и да предпочита кърма или млякото, с което е свикнало.

Ако се храни разнообразно не би трябвало да има дефицити. Може да следите желязото, ако се притеснявате.
За храни за ядене с пръсти може да са различни плодове и зеленчуци, сварени на пара за да са по-меки като моркови, броколи, ябълка; банан и авокадо могат и да са в суров вид, няма нужда да се обработват термично.

# 53
Здравейте г-жо Делчева имам момченце което се роди 1 месец по рано на 04.02.21г. 2кг. терминът ми беше на 13.03.21г. сега е 3600гр.храни се само с адаптирано мляко фризолак 1 90мл.вода с 3 равни лъжички 6-7пъти ,но се запичаше и педиатърката каза да смесим с фризовом ,но ми се струва че е прекалено рядко изхождането и доста често и пръцка доста това нормално ли е и също така кога трябва да се увеличи дозата за хранене според вас благодаря предварително !

Здравейте, като цяло е най-добре педиатъра да прецени дали да се смени млякото и да погледне изхожданията дали са нормални или не. Според мен може да се направи курс с пробиотик, за да се подпомогне чревната флора на бебето, която е все още незряла. Например Био баланс бейби или друг подходящ пробиотик.

Общи условия

Активация на акаунт