Отговори
# 45
  • Мнения: 273
Здравейте,
Сина ми е на 7м. И от както се роди има един запушен слъзен канал,но още не можем да го отпушим и постоянно прави бактерии(стафилококи аериус) и слизат към нослето. Прочетох че стафилокакцинума помага(видях,че сте хомеопат). Как се дава стафилококцинума? Може ли профилактично?

Здравейте, във Вашия случай най-подходящо е да се направи консултация с хомеопат и да се назначи хомеопатично средство, което е индивидуално подбрано според конкретните оплаквания, развитието и типа на детето. Това ще има най-добър ефект за имунитета.

# 46
  • Мнения: 756
Здравейте, г-жо Делчева!
Имам въпрос относно млечните каши. Имам няколко вида каши на различни марки, но при всички тях когато спазвам съотношението вода-каша, то тя остава абсолютно течна. Искам да попитам безопасно ли е за бебето да добавям от сухата смес на око, докато достигне желаната гъстота?

# 47
  • Мнения: 273
Здравейте, г-жо Делчева!
Имам въпрос относно млечните каши. Имам няколко вида каши на различни марки, но при всички тях когато спазвам съотношението вода-каша, то тя остава абсолютно течна. Искам да попитам безопасно ли е за бебето да добавям от сухата смес на око, докато достигне желаната гъстота?

Здравейте, да, можете да добавяте повече количество от сместа, за да стане по-гъста. Може да следите изхожданията, ако бебето започне да се запича да не е прекалено гъста кашата. Най-вече оризовата каша може да доведе до запек. Може да добавяте плод към кашата също.

# 48
  • Мнения: 2 644
Здравейте, имам повтарящи цистити с ешерихия коли в посявката.
В чужбина съм и трудно намирам червена боровинка прах в аптеките. Въпросът ми е с какво да заместя червената боровинка? Сода бикарбонат с вода? Някакъв билков чай? с които да мога да подпомогна лигавицата на пикочния мехуд да не развъжда бактерии

# 49
  • Мнения: 273
Здравейте, имам повтарящи цистити с ешерихия коли в посявката.
В чужбина съм и трудно намирам червена боровинка прах в аптеките. Въпросът ми е с какво да заместя червената боровинка? Сода бикарбонат с вода? Някакъв билков чай? с които да мога да подпомогна лигавицата на пикочния мехуд да не развъжда бактерии

Здравейте, с червена боровинка има много хранителни добавки на капсули, предполагам че има и при Вас, друг вариант е като сок. Друга подходяща билка е мечо грозде, от която може да се направи извлек. Може да се използва и Шуслерова сол номер 3 - няколко таблетки дневно, която има противовъзпалително действие.

# 50
  • Мнения: 756
Много благодаря за отговора! Надявам се, че мога да задам още няколко въпроса.
Гледам, че в групите за захранване много майки редят по два дни месо и после два дни жълтък. Правят го за да използват целите месни заготовки, понеже за по-малко дете едно бурканче стига за две хранения. Правилно ли е това или не е препоръчително да го правим?
Тъй като моето дете още няма заместено хранене, а и като гледам скоро няма и да има, искам да попитам на каква възраст вече има опасност от хранителни дефицити? Какво препоръчвате да се изследва ако стигнем до нея?
И последен въпрос - какво препоръчвате за първи храни като т.нар. "фингър фуудс"? От какво има най-малка опасност от задавяне?
Благодаря за отговорите! Flowers Bouquet
Здравейте, г-жо Делчева!
Имам въпрос относно млечните каши. Имам няколко вида каши на различни марки, но при всички тях когато спазвам съотношението вода-каша, то тя остава абсолютно течна. Искам да попитам безопасно ли е за бебето да добавям от сухата смес на око, докато достигне желаната гъстота?

Здравейте, да, можете да добавяте повече количество от сместа, за да стане по-гъста. Може да следите изхожданията, ако бебето започне да се запича да не е прекалено гъста кашата. Най-вече оризовата каша може да доведе до запек. Може да добавяте плод към кашата също.

# 51
  • Мнения: 1
Здравейте г-жо Делчева имам момченце което се роди 1 месец по рано на 04.02.21г. 2кг. терминът ми беше на 13.03.21г. сега е 3600гр.храни се само с адаптирано мляко фризолак 1 90мл.вода с 3 равни лъжички 6-7пъти ,но се запичаше и педиатърката каза да смесим с фризовом ,но ми се струва че е прекалено рядко изхождането и доста често и пръцка доста това нормално ли е и също така кога трябва да се увеличи дозата за хранене според вас благодаря предварително !

# 52
  • Мнения: 273
Много благодаря за отговора! Надявам се, че мога да задам още няколко въпроса.
Гледам, че в групите за захранване много майки редят по два дни месо и после два дни жълтък. Правят го за да използват целите месни заготовки, понеже за по-малко дете едно бурканче стига за две хранения. Правилно ли е това или не е препоръчително да го правим?
Тъй като моето дете още няма заместено хранене, а и като гледам скоро няма и да има, искам да попитам на каква възраст вече има опасност от хранителни дефицити? Какво препоръчвате да се изследва ако стигнем до нея?
И последен въпрос - какво препоръчвате за първи храни като т.нар. "фингър фуудс"? От какво има най-малка опасност от задавяне?
Благодаря за отговорите! Flowers Bouquet
Здравейте, г-жо Делчева!
Имам въпрос относно млечните каши. Имам няколко вида каши на различни марки, но при всички тях когато спазвам съотношението вода-каша, то тя остава абсолютно течна. Искам да попитам безопасно ли е за бебето да добавям от сухата смес на око, докато достигне желаната гъстота?

Здравейте, да, можете да добавяте повече количество от сместа, за да стане по-гъста. Може да следите изхожданията, ако бебето започне да се запича да не е прекалено гъста кашата. Най-вече оризовата каша може да доведе до запек. Може да добавяте плод към кашата също.

Здравейте, можете и така да процедирате - два дни месно-зеленчуково хранене, след това два дни пюре със жълтък и зеленчуци. След 6-ти месец има риск от развитие на анемия, затова се препоръчва въвеждане на храни богати на желязо като месо и жълтък. В началото захранването има за цел запознаване с различни вкусове и текстури, нормално е детето да не изяжда цяло порция и да предпочита кърма или млякото, с което е свикнало.

Ако се храни разнообразно не би трябвало да има дефицити. Може да следите желязото, ако се притеснявате.
За храни за ядене с пръсти може да са различни плодове и зеленчуци, сварени на пара за да са по-меки като моркови, броколи, ябълка; банан и авокадо могат и да са в суров вид, няма нужда да се обработват термично.

# 53
  • Мнения: 273
Здравейте г-жо Делчева имам момченце което се роди 1 месец по рано на 04.02.21г. 2кг. терминът ми беше на 13.03.21г. сега е 3600гр.храни се само с адаптирано мляко фризолак 1 90мл.вода с 3 равни лъжички 6-7пъти ,но се запичаше и педиатърката каза да смесим с фризовом ,но ми се струва че е прекалено рядко изхождането и доста често и пръцка доста това нормално ли е и също така кога трябва да се увеличи дозата за хранене според вас благодаря предварително !

Здравейте, като цяло е най-добре педиатъра да прецени дали да се смени млякото и да погледне изхожданията дали са нормални или не. Според мен може да се направи курс с пробиотик, за да се подпомогне чревната флора на бебето, която е все още незряла. Например Био баланс бейби или друг подходящ пробиотик.

# 54
  • Мнения: 1 452
Здравейте,

Ако мога да задам въпрос и за малко по-голямо дете - на 5.5 години, тъй като видях, че давате съвети и за емоционално здраве. Става въпрос за баткото ни. От известно време е доста изнервен,  като явно го показва с изразяване на нервност и ядосване. За това спомогнаха две неща: 1. Той не ходи на градина от доста време и 2. Вкъщи имаме бебе на два месеца,  което осъзнавам,  че за него е също е голям стрес.
Нервните му изблици обаче стават по-чести и вече си ги позволява и навън, не само вкъщи. Какво бихте ме посъветвали в този случай? Още малко ще го задържим без градина, с цел опазване здравето и на новороденото.
Предварително Ви благодаря!

# 55
  • Мнения: 273
Здравейте,

Ако мога да задам въпрос и за малко по-голямо дете - на 5.5 години, тъй като видях, че давате съвети и за емоционално здраве. Става въпрос за баткото ни. От известно време е доста изнервен,  като явно го показва с изразяване на нервност и ядосване. За това спомогнаха две неща: 1. Той не ходи на градина от доста време и 2. Вкъщи имаме бебе на два месеца,  което осъзнавам,  че за него е също е голям стрес.
Нервните му изблици обаче стават по-чести и вече си ги позволява и навън, не само вкъщи. Какво бихте ме посъветвали в този случай? Още малко ще го задържим без градина, с цел опазване здравето и на новороденото.
Предварително Ви благодаря!

Здравейте, съветът ми е да опитате да подходите с разбиране и емпатия към сина Ви. Да се опитате да разберете по-дълбоките причини зад изнервеността - например може да му е скучно и да иска повече разнообразие или да му липсват приятелите; може да му липсва внимание, т.к. повече внимание сега се обръща на бебето или да се дразни, че мама не е на разположение за него винаги когато би искал. В зависимост от корените на тези емоции, може да помислите за варианти да му осигурите по-разнообразни преживявания или да му отделяте повече време и внимание когато бебето спи или друг възрастен да Ви помага - таткото, баба и т.н. Ако кърмите бебето все пак му осигурявате защита от вируси и бактерии и бихте могли да помислите сина Ви да посещава детска градина, ако така ще се чувства по-добре. Също някои деца развиват ревност при поява на по-малко дете и се страхуват, че мама не ги обича толкова като бебето. Може да помислите и в тази посока. Успех! Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 452
Благодаря Ви за съветите! Ще направя всичко възможно!

# 57
  • Мнения: 671
Здравейте! Бихте ли дали идея как да се приучи тригодишно дете да яде плодове?... Не е злоядо, всичко си хапва, не е придирчива, но само и единствено плодове, не иска да ги опита! Не може дори да се каже, че не ги обича, защото не иска да ги опита. Нито един вид. Само портокал ядеше миналата зима, тази пак яде и после и него го спря и край. А странното е, че аз без плодове не мога и ме гледа всеки ден как ям плод. В началото на деня с кафето винаги ям плодове. Не съм насилвала изобщо, предлагам само да опита, но си закрива устата и обръща глава. А всичко друго опитва с желание. След захранването ми беше лесно, понеже ги мелех на каша и ги ядеше. Но после край. Дали това е период? Благодаря!

# 58
  • Мнения: 273
Здравейте! Бихте ли дали идея как да се приучи тригодишно дете да яде плодове?... Не е злоядо, всичко си хапва, не е придирчива, но само и единствено плодове, не иска да ги опита! Не може дори да се каже, че не ги обича, защото не иска да ги опита. Нито един вид. Само портокал ядеше миналата зима, тази пак яде и после и него го спря и край. А странното е, че аз без плодове не мога и ме гледа всеки ден как ям плод. В началото на деня с кафето винаги ям плодове. Не съм насилвала изобщо, предлагам само да опита, но си закрива устата и обръща глава. А всичко друго опитва с желание. След захранването ми беше лесно, понеже ги мелех на каша и ги ядеше. Но после край. Дали това е период? Благодаря!

Здравейте, опитайте повече варианти на предлагане на плодове - като смути, прясно изцеден сок, може да добавяте плодове в печива, в кисело мляко с овесени ядки, да направите бананови палачинки ...Също може заедно да направите плодчета с интересни форми, като човече, като усмихнато личице, плодово шишче. Или като награда - изяж си първо плодовете и след това ще получиш палачинката или каквото има за закуска или следобедна закуска. Може да носите плодове с вас когато сте навън и да предлагате когато огладнее за подкрепително хапване. Вероятно ще отмине, но продължавайте да предлагате, без да я насилвате. Надявам се да сработят тези идеи! Simple Smile

# 59
  • Мнения: 202
Здравейте,
Месец след раждането получих уртикария, която вече 7 месеца не преминава. Бях на дерматолог, който постави диагнозата и каза, че е свързано с хормоналните промени, че ще изчезне след като спра кръменето. Пробвахме с антихистамини и всичко утихна, но се възобнови след като мина курса с тях. В момента кърмя много рядко, взимам Ериус през ден, защото ако го спра става нетърпимо.
Бихте ли ме посъветвали за подбор на Шуслерови соли/ Хомеопатия?
Предварително благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт